1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
ТРЕТЬОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Гаврика Юрія Петровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України
м. К и ї в
29 травня 2019 року
№ 150-3(І)/2019
Справа № 3-143/2019 (3234/19)
Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Литвинова Олександра Миколайовича - головуючого,
Завгородньої Ірини Миколаївни,
Кривенка Віктора Васильовича - доповідача,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Гаврика Юрія Петровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши суддю-доповідача Кривенка В.В. та дослідивши матеріали справи, Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Гаврик Юрій Петрович звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають частині другій статті 3, частинам першій, другій статті 8, частинам першій-третій статті 22, частинам першій, другій статті 24, частині першій статті 46, частині першій статті 55 Конституції України (є неконституційними), положення пункту 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - Кодекс), згідно з якими не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини п'ятої цієї статті.
Суб'єкт права на конституційну скаргу стверджує, що застосовані в остаточному судовому рішенні в його справі, а саме в ухвалі Верховного Суду від 13 березня 2019 року, положення пункту 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу позбавляють його права на касаційне оскарження судового рішення у зв'язку з тим, що справу віднесено до категорії справ незначної складності.
Автор клопотання вважає, що Верховний Суд зазначеною ухвалою порушив його право на судовий захист, гарантоване статтею 55 Конституції України, звузив існуючі права, що порушує частину третю статті 22 Основного Закону України.
На підтвердження своєї позиції Гаврик Ю.П. посилається на окремі положення Конституції та законів України, статтю 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, а також на судові рішення у своїй справі.
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України виходить з такого.
Згідно зі статтею 55 Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційною скаргою є подане до Конституційного Суду України письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) закону України (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб'єкта права на конституційну скаргу (частина перша); у конституційній скарзі зазначається обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону (пункт 6 частини другої).

................
Перейти до повного тексту