- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Ухвала
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Ухвала Конституційного Суду України про припинення провадження у справі за конституційним поданням Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень пункту 25 частини першої статті 85 та частини першої статті 122 Конституції України
м. Київ, 14 липня 2001 року N 13-уп/2001 | Справа N 1-28/2001 |
Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Скоморохи Віктора Єгоровича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Євграфова Павла Борисовича,
Іващенка Володимира Івановича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Німченка Василя Івановича,
Розенка Віталія Івановича,
Селівона Миколи Федосовича - суддя-доповідач,
Тимченка Івана Артемовича,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Шаповала Володимира Миколайовича,
Яценка Станіслава Сергійовича,
розглянув на пленарному засіданні справу щодо офіційного тлумачення положення пункту 25 частини першої статті 85 та частини першої статті
122 Конституції України.
Приводом для розгляду справи стало конституційне подання Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положення пункту 25 частини першої статті 85 та частини першої статті 122 Конституції України стосовно терміна "недовіра", який використаний у цих нормах.
Заслухавши суддю-доповідача Селівона М.Ф. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Генеральна прокуратура України звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положень пункту 25 частини першої статті 85 та частини першої статті 122 Конституції України.
Пунктом 25 частини першої статті 85 Конституції України передбачено, що до повноважень Верховної Ради України належить надання згоди на призначення Президентом України на посаду Генерального прокурора України та висловлення недовіри Генеральному прокуророві України, що має наслідком його відставку з посади. У частині першій статті 122 Конституції України встановлено, що Генеральний прокурор України призначається на посаду за згодою Верховної Ради України та звільняється з посади Президентом України. Верховна Рада України може висловити недовіру Генеральному прокуророві України, що має наслідком його відставку з посади.
................Перейти до повного тексту