1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
12.03.2015 № 14
Заслухавши та обговоривши інформацію члена ради суддів України Сасевича О.М. щодо рекомендацій міжнародної конференції "Зміцнення довіри до судової гілки влади через покращення комунікації", що відбулася 24 - 25 лютого 2015 року, Рада суддів України
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію члена ради суддів України Сасевича О. М. прийняти до відома.
2. Схвалити рекомендації міжнародної конференції "Зміцнення довіри до судової гілки влади через покращення комунікації".
3. Направити дані Рекомендації для застосування у суди загальної юрисдикції.
Голова Ради суддів України В. Сімоненко
Додаток
РЕКОМЕНДАЦІЇ
міжнародної конференції "Зміцнення довіри до судової влади через покращення взаємної комунікації" (м. Київ, 24 - 25 лютого 2015 р.)
24 - 25 лютого 2015 року у м. Києві за ініціативою РСУ та за фінансової підтримки Проекту USAID "Справедливе правосуддя" проведено міжнародну конференцію на тему: "Зміцнення довіри до судової влади через покращення комунікації".
У конференції взяли участь члени Ради суддів України, судді та голови Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України, апеляційних судів усіх юрисдикцій, прес-секретарі цих судів, судді окремих місцевих судів, представники Національної школи суддів України та Державної судової адміністрації України, міжнародні експерти, зокрема, фахівець із зв'язків з громадськістю Консультаційної місії Європейського союзу Віктор Ройтер, заступник виконавчого директора Відділення судової адміністрації Верховного суду Штату Індіана США Девід Ремондіні, директор із зв'язків з громадськістю судів Округу Колумбія США Лія Гуровітц, директор з комунікацій Верховного Суду Великобританії Бенджамін Уілсон.
Учасники заходу велику увагу приділили обговоренню причин створення в засобах масової інформації негативного образу української судової влади.
Міжнародні експерти та учасники конференції з України навели аргументи з питання чому саме ефективна комунікація є запорукою підвищення довіри громадськості до судової влади України та допомогли усвідомити роль прес-секретаря в підтриманні зв'язків із пресою для належного інформування громадськості.
Учасники Конференції, заслухавши та обговоривши стан комунікації в установах судової влади, з метою усунення негативних тенденцій у висвітленні їх діяльності у спосіб, що підриває довіру суспільства до судової влади та правосуддя, застосування дієвих методів реалізації інформаційної відкритості судів та органів суддівського самоврядування, налагодження конструктивних зв'язків із представниками засобів масової інформації, задля підвищення рівня довіри до судової влади та покращення через канали комунікації в очах суспільства іміджу судової влади загалом рекомендують:
1. Вважати розвиток та вдосконалення комунікації судів із громадськістю одним із пріоритетних напрямків роботи кожного суду.
2. Раді суддів України:
2.1. Задля налагодження належного рівня комунікації з усіма цільовими аудиторіями розробити календарний план впровадження Концепції інформаційно-комунікаційної стратегії Ради суддів України у кожному суді та забезпечити контроль за її виконанням;
2.2. Запровадити практику оприлюднення позиції РСУ щодо кожного зареєстрованого в парламенті законопроекту, положення якого несуть потенційну загрозу незалежності суддів у призмі визнаних міжнародних стандартів.
2.3. У випадках виникнення в державі суспільно значущих питань, а саме: прояву неповаги до судової влади з боку посадових осіб у їх публічних виступах; фактів зловживань, допущених щодо суддів діями посадових осіб органів правопорядку; посягання на конституційні принципи верховенства права, незалежності суддів вживати необхідних заходів з метою привернути увагу широкого кола громадськості та міжнародних організацій, у тому числі міжнародних суддівських організацій, до таких фактів та проводити прес-конференції для представників медіа з метою донести до громадськості позицію органу суддівського самоврядування, у тому числі коли є суспільно значуща новина, яка зачіпає інтереси судової влади та/або підриває її авторитет.

................
Перейти до повного тексту