- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
12 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнятий Закон України "Про забезпечення права на справедливий суд"
№ 192-VIII (далі - Закон № 192), яким в новій редакції викладений Закон України "Про судоустрій і статус суддів" від 07.07.2010
№ 2453-VI (далі - Закон № 2453).
Вказаний Закон набрав законної сили 28 березня 2015 року.
Відповідно до частини 2 статті
20 Закону № 2453 в редакції
Закону № 192 голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники обираються на посади строком на два роки, але не більш як на строк повноважень судді, шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді. Крім того, відповідно до частини 4 статті
20 Закону № 2453 в редакції Закону № 192 суддя, обраний на адміністративну посаду у порядку, визначеному цією статтею, не може обіймати одну адміністративну посаду відповідного суду більш як два строки поспіль.
До набрання чинності
Закону № 192 діяв
Закон України "Про судоустрій і статус суддів" від 07.07.2010 № 2453-VI, частиною 2 статті
20 якого було передбачено, що голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники призначаються на посади строком на п'ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань судоустрою та статусу суддів"
№ 769-VII від 23.02.2014 будо внесено зміни до частини 2 статті
20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 07.07.2010 № 2453-VI, відповідно до яких голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники призначаються на посади строком на п'ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Верховною Радою України за поданням відповідної ради суддів.
Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні"
№ 1188-VII від 08.04.2014 частина 2 статті
20 зазнала наступних змін, а саме: голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, секретарі палат апеляційного суду, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники та секретарі палат призначалися на посади строком на один рік шляхом таємного голосування із числа суддів цього суду, але не більш як на строк повноважень судді.
З огляду на вказане Рада суддів України зазначає, що порядок призначення суддів на адміністративні посади неодноразово змінювався законодавцем.
На теперішній час частиною 2 статті
20 Закону № 2453 в редакції
Закону № 192, який набрав законної сили 28 березня 2015 року, встановлено новий порядок обрання суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад, який не може бути ототожненим з попереднім і є новим порядком обрання суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад.
Таким чином Рада суддів України встановила, що відповідно до нового порядку обрання суддів на адміністративні посади голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники обираються на посади строком на два роки, але не більш як на строк повноважень судді, шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді.
Вирішуючи питання щодо обчислення строків перебування суддів на адміністративних посадах, Рада суддів України відзначає наступне.
Частиною 4 статті
20 Закону України № 2453 в редакції
Закону № 192, який набрав законної сили 28 березня 2015 року, визначено, що суддя, обраний на адміністративну посаду у порядку, визначеному цією статтею, не може обіймати одну адміністративну посаду відповідного суду більш як два строки поспіль.
З огляду на викладене, відсутні правові підстави вважати, що особи, які були призначені на адміністративні посади відповідно до законодавства, що діяло раніше, є такими, що не мають права бути обраними на адміністративну посаду в суді і обіймати її два строки поспіль.
................Перейти до повного тексту