1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю "МЖК Чернігів" щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"
м. Київ
3 квітня 2014 року
№ 48-у/2014
Справа № 2-44/2014
Конституційний Суд України у складі суддів:
Бауліна Юрія Васильовича - головуючого,
Бринцева Василя Дмитровича,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Гультая Михайла Мирославовича,
Запорожця Михайла Петровича,
Мельника Миколи Івановича,
Саса Сергія Володимировича,
Сергейчука Олега Анатолійовича,
Сліденка Ігоря Дмитровича,
Стецюка Петра Богдановича - доповідача,
Тупицького Олександра Миколайовича,
Шаптали Наталі Костянтинівни,
Шевчука Станіслава Володимировича,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю "МЖК Чернігів" (далі - Товариство) щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 24 червня 2004 року № 1875-IV (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 47, ст. 514) з наступними змінами (далі - Закон).
Заслухавши суддю-доповідача Стецюка П.Б. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
установив:
1. Товариство звернулося до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положення частини першої статті 19 Закону в аспекті питання, "чи зобов'язаний споживач житлово-комунальних послуг оплачувати фактично спожиті послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій без письмового договору із виконавцем послуг".
Підставою для конституційного звернення автор клопотання вважає неоднозначне застосування судами України вказаного положення Закону у спорах про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у разі відсутності письмового договору між споживачем - власником квартири і виконавцем, що може призвести до порушення його конституційних прав і свобод.
До конституційного звернення долучено копії ухвали апеляційного суду Чернігівської області від 23 травня 2011 року та рішення господарського суду міста Києва від 7 жовтня 2013 року.
2. Конституційний Суд України, вирішуючи питання про відкриття конституційного провадження у справі у зв'язку з прийняттям Другою колегією суддів Конституційного Суду України Ухвали від 27 березня 2014 року про відмову у відкритті конституційного провадження у цій справі на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України", виходить з такого.
Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" суб'єктами права на конституційне звернення з питань офіційного тлумачення Конституції та законів України є громадяни України, іноземці, особи без громадянства та юридичні особи (стаття 43), які вважають, що неоднозначне застосування положень Конституції України або законів України судами України, іншими органами державної влади може призвести або призвело до порушення їх конституційних прав і свобод (стаття 94).

................
Перейти до повного тексту