1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянки Стефанишеної Тетяни Михайлівни щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 195 Сімейного кодексу України
м. Київ
11 березня 2014 року
№ 29-у/2014
Справа № 2-32/2014
Конституційний Суд України у складі суддів:
Бауліна Юрія Васильовича - головуючого,
Бринцева Василя Дмитровича,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Гультая Михайла Мирославовича,
Запорожця Михайла Петровича,
Литвинова Олександра Миколайовича,
Сергейчука Олега Анатолійовича - доповідача,
Стецюка Петра Богдановича,
Тупицького Олександра Миколайовича,
Шаптали Наталі Костянтинівни,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянки Стефанишеної Тетяни Михайлівни щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 195 Сімейного кодексу України .
Заслухавши суддю-доповідача Сергейчука О.А. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
установив:
1. Громадянка Стефанишена Т.М. звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положень частини першої статті 195 Сімейного кодексу України (далі - Кодекс) щодо порядку визначення заборгованості за аліментами з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував в іноземній валюті за час, протягом якого не проводилося стягнення.
Необхідність в офіційному тлумаченні вказаних положень автор клопотання обґрунтовує наявністю неоднозначної, на його думку, судової практики щодо їх застосування в частині нарахування заборгованості за аліментами з фактичного заробітку (доходу) осіб, які працюють за контрактами в іноземних компаніях за межами України й отримують заробітну плату в іноземній валюті. Стефанишена Т.М. стверджує, що така практика призводить до порушення прав дитини на повноцінне і достойне життя в умовах, які забезпечують її гідність та активну участь у житті суспільства.
2. Конституційний Суд України, розглядаючи питання про відкриття конституційного провадження у справі у зв'язку з прийняттям Першою колегією суддів Конституційного Суду України Ухвали від 12 лютого 2014 року про відмову у відкритті конституційного провадження у цій справі, виходить з такого.
Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційне звернення має містити обґрунтування необхідності в офіційному тлумаченні положень Конституції України або законів України (пункт 4 частини другої статті 42); підставою для конституційного звернення щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України є наявність неоднозначного застосування їх положень судами України, іншими органами державної влади, якщо суб'єкт права на конституційне звернення вважає, що це може призвести або призвело до порушення його конституційних прав і свобод (стаття 94).

................
Перейти до повного тексту