1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
23.09.2010 Справа N 2-а-343/09/2670
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого, судді Зайця В.С., суддів: Земляної Г.В., Цвіркуна Ю.І., при секретарі: Демченко Т.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 квітня 2009 року у справі за адміністративним позовом Асоціації "Індустріальний телевізійний комітет" до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, треті особи: Міністерство юстиції України, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, треті особи Міністерство юстиції України, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 квітня 2009 року позов задоволено, визнано протиправним (незаконним) та скасовано рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 11.06.2008 року N 1101 "Про затвердження Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам'яті".
На вказану постанову суду відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилався на допущені порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому просив скасувати оскаржувану постанову і прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду - скасуванню з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається та вірно встановлено судом першої інстанції, що 11.06.2008 року Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення прийнято рішення N 1101 "Про затвердження Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам'яті".
Асоціація "Індустріальний телевізійний комітет" вважає, що зазначене рішення прийняте на порушення його прав та інтересів, у зв'язку з чим має бути визнане протиправним. Крім того, позивач посилається на той факт, що рішення не набрало чинності, тому не може застосовуватися у відповідних правовідносинах.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до ст. 12 Закону України "Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності" регуляторні акти, прийняті Національним банком України, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, іншими державними органами, центральними органами виконавчої влади, державними спеціалізованими установами та організаціями, некомерційними самоврядними організаціями, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, а також їх посадовими особами, офіційно оприлюднюються в "Офіційному віснику" та у газеті "Урядовий кур'єр" не пізніш як у десятиденний строк після їх державної реєстрації або прийняття та підписання, у випадку, якщо ці регуляторні акти не підлягають державній реєстрації. Оскільки, оскаржуване рішення не було оприлюднене у встановленому законодавством порядку, то суд першої інстанції дійшов висновку, що оскаржуване рішення є нечинним.
Проте з такими висновками суду першої інстанції колегія суддів погодитись не може з огляду на слідуюче.
Відповідно до статуту Асоціація "Індустріальний телевізійний комітет" є неприбутковим відкритим добровільним об'єднанням юридичних осіб, яке не отримує прямих прибутків (дивідендів) від своєї діяльності. Асоціація утворюється як договірне об'єднання, що не є господарським товариством, не здійснює господарської діяльності. Метою Асоціації є сприяння розвитку телевізійного ринку в Україні, розробка проектів законодавчих актів з питань телебачення та реклами та організації збалансованої системи соціологічних досліджень (вимірювань) телевізійної аудиторії України. Предмет діяльності асоціації включає представлення інтересів засновників, членів в державних та інших органах та координацію їх діяльності без права втручання в їх виробничу і комерційну діяльність та у прийняття управлінських рішень.

................
Перейти до повного тексту