- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Ухвала суду
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2008 року у м. Києві
колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
головуючого-судді: Юрченка В.В.,
суддів: Амєліна С.Є., Гуріна М.І., Ліпського Д.В., Кобилянського М.Г.,
при секретарі - Шевченко Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку касаційного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про скасування наказу міністерства внутрішніх справ України від 16 червня 2005 року № 482 о/с, наказу управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області від 21 червня 2005 року № 170 о\с та поновлення на посаді першого заступника начальника - начальника кримінальної міліції управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області за касаційною скаргою Міністерства внутрішніх справ України на постанову Дзержинського районного суду м. Харкова від 20 січня 2006 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 23 травня 2006 року,
в с т а н о в и л а:
У вересні 2005 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати наказ Міністра внутрішніх справ України №482 о/с від 16 червня 2005 року про звільнення його з посади першого заступника начальника УМВС України в Харківській області - начальника кримінальної міліції, визнати протиправним і скасувати наказ начальника УМВС України в Харківській області №17 о/с від 21 червня 2005 року, на підставі якого полковника ОСОБА_1 було зараховано у розпорядження УМВС України в Харківській області, поновити його на посаді першого заступника начальника УМВС України Харківській області - начальника кримінальної міліції.
Постановою Дзержинського районного суду м. Харкова від 20 січня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_1 було задоволено.
Ухвалою апеляційного суду Харківської області від 23 травня 2006 року апеляційні скарги Міністерства внутрішніх справ України та управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області було відхилено, а постанову Дзержинського районного суду м. Харкова від 20 січня 2006 року залишено без змін.
Вказуючи на допущені, на думку Міністерства внутрішніх справ України, судами першої та апеляційної інстанцій порушення норм чинного процесуального та матеріального законодавства, що призвело до постановлення неправильнихсудових рішень, відповідач просить скасувати постановлені судовірішення судів першої та апеляційної інстанцій та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи касаційної скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій при розгляді справи по суті встановлено, що полковник міліції ОСОБА_1 був призначений на посаду першого заступника начальника УМВС України в Харківській області - начальника кримінальної міліції згідно з наказом Міністра внутрішніх справ України №240 о/с від 15 березня 2005 р. Наказом Міністра внутрішніх справ України № 482 о/с від 16 червня 2005 року він був увільнений із займаної посади першого заступника начальника УМВС України в Харківській області - начальника кримінальної міліції. Підставою звільнення стали рапорт ОСОБА_1 від 6 червня 2005 року про звільнення із займаної посади за сімейних обставин і подання начальника УМВС України в Харківській області від 7 червня 2005 року №7/112. Наказом начальника УМВС України в Харківській області від 21 червня 2005 року №170 о/с ОСОБА_1 зарахований у розпорядження управління МВС у Харківській області. З наказами про звільнення і зарахування в розпорядження управління МВС у Харківській області позивач ознайомлений не був.
Також судами встановлено, що рапорт ОСОБА_1 від 6 червня 2005 року про звільнення із займаної посади за сімейних обставин, який став підставою звільнення ОСОБА_1 із займаної посади, не містить підпису позивача.
Відповідно до п.п. 4.6.3. інструкції підпис складається з найменування посади особи, яка підписує документ (повне, якщо документ надрукований не на бланку, скорочене - на документі, надрукованому на бланку), особистого підпису, ініціалів і прізвища.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що суди першої та апеляційної інстанцій прийшли до обґрунтованого висновку про те, що подання рапорту про звільнення без особистого підпису ОСОБА_1 не можна розцінювати як його належне особисте волевиявлення.
Посилання відповідача у поданій касаційній скарзі на те, що з термінологічної точки зору написаний власноруч рапорт позивача означає весь документ автографом не може бути прийнятий судом, оскільки вимоги, які пред"являються до офіційних документів, чітко регламентовані приведеними вище нормативними актами, у тому числі і щодо обов"язкової наявності у них особистого підпису автора документа (посадової особи).
................Перейти до повного тексту