- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Про затвердження нової редакції Регламенту пленуму Вищого господарського суду України
( Нову редакцію Регламенту пленуму Вищого господарського
суду див. в Постанові Вищого господарського суду
N 4 від 05.03.2015 )
Розглянувши нову редакцію регламенту пленуму Вищого господарського суду України відповідно до статті
36 Закону України
"Про судоустрій і статус суддів", пленум Вищого господарського суду України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити нову редакцію Регламенту пленуму Вищого господарського суду України (додається).
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанова пленуму Вищого господарського суду України від 28.02.2003 N 4 "Про регламент Пленуму Вищого господарського суду України та обрання Секретаря Пленуму Вищого господарського суду України".
Голова Вищого господарського суду України Секретар пленуму Вищого господарського суду України | В.Татьков Г.Кравчук |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова пленуму Вищого
господарського суду України
25.02.2011 N 3
РЕГЛАМЕНТ
пленуму Вищого господарського суду України
Розділ 1. Загальні положення
1. У Вищому господарському суді України відповідно до частини п'ятої статті
31 та статті
36 Закону України
"Про судоустрій і статус суддів" діє пленум Вищого господарського суду України (далі - Пленум) у складі всіх суддів Вищого господарського суду України (далі - склад Пленуму) для вирішення питань, пов'язаних із забезпеченням єдності судової практики у справах господарської юрисдикції, та інших питань, віднесених до його повноважень Законом України
"Про судоустрій і статус суддів".
3. До повноважень Пленуму належить:
3.1 призначення за поданням Голови Вищого господарського суду України з числа суддів Вищого господарського суду України та звільнення з посади секретаря Пленуму;
3.2 узагальнення практики застосування матеріального і процесуального закону з метою забезпечення однакового застосування норм права у розгляді справ господарськими судами;
3.3 заслуховування інформації про стан правосуддя у господарських судах та практику розгляду окремих категорій справ;
3.4 прийняття рішення про звернення до Верховного Суду України про направлення конституційного подання щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та щодо офіційного тлумачення
Конституції та законів України;
3.5 затвердження Регламенту Пленуму та внесення до нього змін і доповнень;
3.6 за результатами узагальнення судової практики - надання роз'яснень рекомендаційного характеру з питань застосування господарськими судами законодавства у розгляді підвідомчих їм справ;
3.7 затвердження положення про Науково-консультативну раду Вищого господарського суду України та визначення її персонального складу;
3.8 визначення персонального складу редакційної колегії офіційного друкованого органу Вищого господарського суду України "Вісника господарського судочинства";
3.9 розгляд та вирішення інших питань, віднесених законом до його компетенції.
4. Регламент Пленуму встановлює порядок підготовки, скликання і проведення засідань Пленуму, призначення на посаду секретаря Пленуму та звільнення його з посади, порядок ведення діловодства, внесення змін і доповнень до Регламенту Пленуму.
Розділ 2. Скликання Пленуму
1. Пленум скликається Головою Вищого господарського суду України в разі потреби або на вимогу не менш як п'ятої частини від складу суддів Вищого господарського суду України, але не рідше двох разів на рік.
2. Засідання Пленуму є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу Пленуму.
Про день і час скликання Пленуму його учасники повідомляються не пізніш як за десять днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які виносяться на розгляд Пленуму, на засідання якого можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи.
3. На засідання Пленуму, на якому обговорюються питання надання роз'яснень щодо застосування господарськими судами законодавства у вирішенні господарських спорів, можуть бути запрошені судді господарських судів, члени Науково-консультативної ради при Вищому господарському суді України, інші фахівці у відповідних галузях права.
4. З розглянутих питань Пленум приймає відкритим голосуванням більшістю голосів членів Пленуму постанови, які підписуються головуючим на засіданні Пленуму та секретарем Пленуму (у разі відсутності секретаря Пленуму - суддею, якого Пленум визначив секретарем Пленуму) і публікуються в офіційному друкованому органі Вищого господарського суду України - "Віснику господарського судочинства".
5. Як правило, Вищий господарський суд України проводить засідання Пленуму у будинку Вищого господарського суду України (місто Київ, вул. О.Копиленка, 6). За рішенням Голови Вищого господарського суду України або Пленуму його засідання можуть проводитися в іншому місці.
В залі засідання Пленуму повинні знаходитись символи судової влади: зображення Державного герба України та Державний прапор України.
Розділ 3. Підготовка і порядок проведення засідання Пленуму
1. Порядок денний засідання Пленуму формується секретарем Пленуму за дорученням Голови Вищого господарського суду України, а у разі його відсутності - за дорученням заступника Голови, який виконує його обов'язки.
Порядок денний повинен містити дату і час початку засідання Пленуму, перелік питань, які винесено на його розгляд, а також прізвища доповідачів (співдоповідачів).
2. Члени Пленуму вправі внести пропозиції Голові Вищого господарського суду України про включення питань до порядку денного засідання Пленуму. Зазначені пропозиції викладаються у доповідній записці, в якій зазначаються питання, що підлягають розгляду на Пленумі, викладається суть і мотиви необхідності їх розгляду та додається проект постанови Пленуму. Якщо запропоноване питання стосується судової практики, проект постанови Пленуму повинен містити роз'яснення з питань застосування законодавства господарськими судами. У доповідній записці можуть бути зазначені особи, яких пропонується запросити до участі у засіданні Пленуму.
3. Запропоновані на розгляд Пленуму питання порядку денного не повинні виходити за межі повноважень Пленуму.
4. Матеріали, які підлягають розгляду на засіданні Пленуму, передаються секретарю Пленуму у друкованому вигляді не пізніш як за двадцять робочих днів до засідання.
Питання, які виносяться на позачергове засідання Пленуму, подаються не пізніш як за п'ятнадцять робочих днів до засідання.
5. Повідомлення запрошених на засідання Пленуму осіб і представників засобів масової інформації про час його проведення та їх розміщення в залі покладається на відділ підготовки та організаційно-протокольного забезпечення проведення засідань Пленуму (секретаріат Пленуму) та прес-службу управління організаційної роботи.
6. Засідання Пленуму проводиться відкрито та гласно.
За рішенням членів Пленуму при розгляді окремих питань на засіданні можуть бути присутні лише його члени.
В окремих випадках за рішенням Пленуму представники засобів масової інформації можуть не допускатися на його засідання.
................Перейти до повного тексту