1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
Л И С Т
22.05.2009 № 810/13/13-09
Голові Окружного адміністративного
суду міста Києва
На Ваше звернення стосовно надання методичної допомоги щодо застосування окремих норм процесуального права під час розгляду справ з приводу рішень, дій або бездіяльності органів державної виконавчої служби повідомляємо таке.
1. Яким складом суду слід розглядати та вирішувати справи з приводу рішень, дій або бездіяльності Департаменту державної виконавчої служби у структурі Міністерства юстиції України?
Відповідно до частини третьої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Органами державної виконавчої служби, згідно зі статтею 3 Закону України "Про державну виконавчу службу", є:
Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України;
відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції;
районні, міські (міст обласного значення), районні в містах відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
За загальним правилом, установленим статтею 23 зазначеного Кодексу, усі адміністративні справи в суді першої інстанції розглядаються і вирішуються судом одноособово. Перебування Департаменту державної виконавчої служби у структурі Міністерства юстиції України не передбачає здійснення адміністративного судочинства колегією суддів у справах за його участю.
2. Чи відносяться до компетенції адміністративних судів справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, постановлених (вчинених) під час примусового виконання виконавчих написів нотаріуса?
За змістом частини першої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

................
Перейти до повного тексту