1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 29 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"
м. Київ
10 лютого 2010 року
N 5-у/2010
Справа N 2-5/2010

Конституційний Суд України у складі суддів:
Стрижака Андрія Андрійовича - головуючого,
Бауліна Юрія Васильовича,
Бринцева Василя Дмитровича,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Головіна Анатолія Сергійовича,
Джуня В'ячеслава Васильовича,
Дідківського Анатолія Олександровича,
Домбровського Івана Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Маркуш Марії Андріївни,
Мачужак Ярослави Василівни - доповідача,
Нікітіна Юрія Івановича,
Овчаренка В'ячеслава Андрійовича,
Стецюка Петра Богдановича,
Ткачука Павла Миколайовича,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 29 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року N 1105-XIV (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 46-47, ст. 403; 2001 р., N 17, ст. 80).
Заслухавши суддю-доповідача Мачужак Я.В. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - 49 народних депутатів України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положень частини другої статті 29 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року N 1105-XIV (далі - Закон) та терміна "середня заробітна плата", який міститься у цій частині Закону.
Частиною другою статті 29 Закону встановлено: "Перерахування сум щомісячних страхових виплат провадиться також у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади з питань статистики. Таке перерахування провадиться з 1 березня наступного року. При цьому визначена раніше сума щомісячної страхової виплати зменшенню не підлягає".
Законом передбачено, що правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків (далі - правління Фонду) затверджує Порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат (пункт 7 частини сьомої статті 17) . На виконання цього положення Закону правлінням Фонду прийнято Постанову від 27 квітня 2007 року N 24, якою затверджено Порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат (далі - Порядок).
Першим абзацом підпункту 3.8.2 пункту 3.8 Порядку визначено, що "перерахування розміру щомісячної страхової виплати проводиться виходячи з відкоригованої заробітної плати на коефіцієнт підвищення страхових виплат", затверджений правлінням Фонду.
Передбачене Порядком перерахування сум (розмірів) щомісячних страхових виплат проводиться правлінням Фонду "на коефіцієнт зростання реальної середньомісячної заробітної плати" та "виходячи з відкоригованої заробітної плати на коефіцієнт підвищення страхових виплат". Розмір коефіцієнта перерахування страхових виплат визначається правлінням Фонду на підставі даних центрального органу виконавчої влади з питань статистики.
Необхідність в офіційному тлумаченні положень частини другої статті 29 Закону народні депутати України обґрунтовують невизначеністю в законодавстві України понять "реальної середньомісячної заробітної плати", "відкоригованої заробітної плати", "середньої заробітної плати", неоднозначним застосуванням правлінням Фонду розміру коефіцієнта перерахування страхових виплат, що порушує право на соціальний захист (стаття 46 Конституції України) .

................
Перейти до повного тексту