1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
30.07.2009
Про підсумки роботи господарських судів України у I півріччі 2009 року та завдання на поточний рік
Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Вищого господарського суду України Демченка С.Ф. про підсумки роботи господарських судів у першому півріччі 2009 року, Пленум Вищого господарського суду України відзначає, що упродовж зазначеного періоду господарські суди в цілому успішно виконували свої завдання щодо утвердження правового порядку в економічних відносинах держави.
У звітному періоді місцевими господарськими судами розглянуто 136,7 тисячі звернень учасників судового процесу.
До Державного бюджету України у звітному періоді сплачено або присуджено до стягнення державного мита в сумі 101,5 млн. грн. та 166,6 тис. доларів США, що відповідно удвічі та утричі більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Найбільшу кількість справ розглянуто місцевими господарськими судами м. Києва (10 тис.), Донецької (5,7 тис.), Дніпропетровської (5,3 тис.), та Харківської (4,3 тис.) областей.
Кількість скасованих судових актів з числа ухвалених місцевими господарськими судами у першому півріччі 2009 року становила 4 відсотка проти 3,2 відсотка у першому півріччі 2008 року.
Найкращих показників у розгляді справ досягнуто господарськими судами Чернівецької, Сумської та Запорізької областей, де кількість змінених та скасованих судових актів склала відповідно 0,9; 2,4 та 2,6 відсотка.
Верховним Судом України за перше півріччя 2009 року змінено та скасовано 1,3 відсотка судових актів Вищого господарського суду України від загальної кількості прийнятих, і цей показник зберігся на рівні першого півріччя 2008 року.
Водночас у здійсненні господарськими судами правосуддя мали місце проблеми й недоліки, які впливають на виконання ними завдань, визначених Конституцією і законами України.
Звертає на себе увагу зниження на 0,8 відсотка показника якості судових рішень, ухвалених місцевими господарськими судами.
Значною є кількість скарг, пов'язаних із неналежною організацією роботи у судах, нарікань на порушення суддями норм процесуального права, норм і правил суддівської етики.
Рівень фінансування місцевих, апеляційних господарських судів, а також Вищого господарського суду України є критичним та таким, що загрожує функціонуванню системи господарських судів України.
Потребує вдосконалення робота з проведення узагальнення судової практики та аналізу судової статистики.
Предметом підвищеної уваги Вищого господарського суду України має бути робота з опрацювання з комітетами Верховної Ради України законопроектів, спрямованих на вдосконалення правосуддя, судоустрою, статусу суддів, господарського судочинства, системи забезпечення функціонування судової влади.
Пленум Вищого господарського суду України П О С Т А Н О В И В:
1. Доповідь Голови Вищого господарського суду України Демченка С.Ф. "Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2009 року" взяти до відома.
2. Головам місцевих та апеляційних господарських судів:
- упродовж II півріччя 2009 року провести збори суддів та працівників апарату з обговорення стану здійснення правосуддя, проблем судочинства та шляхів їх вирішення з поданням відповідних пропозицій Вищому господарському суду України;
- звернути особливу увагу на якість роботи суддів у здійсненні правосуддя, забезпечивши дотримання закріплених Конституцією та законами України основних засад судочинства, здійснювати постійний контроль за додержанням процесуальних строків у розгляді справ;
- забезпечити виконання Заходів щодо вдосконалення та підвищення ефективності діяльності господарських судів України (створення модельних господарських судів) на 2009 - 2011 роки;
- проаналізувати рівень виконавської дисципліни в судах, вжити заходів щодо підвищення її рівня, не залишати без відповідного реагування жодного випадку невиконання чи несвоєчасного виконання доручень;
- здійснювати постійний контроль за додержанням вимог законодавства про державну службу та боротьбу з корупцією;

................
Перейти до повного тексту