1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Ради суддів України
23.05.2008 N 70
( Документ втратив чинність на підставі Рішення Ради суддів N 23 від 25.04.2014 )
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок виготовлення, обліку, видачі, заміни та знищення посвідчень суддів, суддів, яких призначено на адміністративні посади, суддів у відставці, народних засідателів та присяжних
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок виготовлення, обліку, видачі, заміни та знищення посвідчень суддів, суддів, яких призначено на адміністративні посади, суддів у відставці, народних засідателів та присяжних Державною судовою адміністрацією України, територіальними управліннями державної судової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальне управління) та апаратами апеляційних, місцевих спеціалізованих та військових судів.
1.2. Посвідчення є офіційним документом, який засвідчує особу та підтверджує повноваження власника посвідчення, встановлені Законами України "Про судоустрій України", "Про статус суддів" та іншими законодавчими актами України.
1.3. Описи та зразки посвідчень судді, народного засідателя і присяжного розробляються відповідно до вимог чинного законодавства і затверджуються Головою Верховного Суду України за погодженням з Радою суддів України.
1.4. Опис та зразки посвідчень голови суду, першого заступника голови суду, заступника голови суду, призначених на посаду Радою суддів України, розробляються відповідно до вимог чинного законодавства і затверджуються Радою суддів України.
1.5. Опис і зразок посвідчення судді у відставці затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 N 65 "Про затвердження зразка і опису посвідчення судді у відставці".
1.6. Посвідчення суддів апеляційних, місцевих спеціалізованих та місцевих загальних судів, призначених вперше, обраних безстроково, призначених на адміністративні посади та суддів у відставці підписуються відповідно до чинного законодавства України посадовими особами, визначеними Законами України "Про судоустрій України", "Про статус суддів" та рішеннями Ради суддів України.
1.7. Судді у відставці, які були обрані на посаду безстроково, отримують посвідчення судді у відставці, підписане Головою Верховної Ради України, в інших випадках посвідчення підписує Голова Верховного Суду України.
1.8. Документи щодо виготовлення, обліку, видачі, заміни та знищення посвідчень є документами службового користування.
1.9. Посвідчення, що не відповідають встановленому зразку, заповнені з помилками та виправленнями, вважаються недійсними і підлягають негайному вилученню та знищенню.
1.10. Використання посвідчень сторонніми особами, купівля, продаж чи їх підробка тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.
II. Порядок замовлення, виготовлення та видачі посвідчення
2.1. Замовлення бланків для виготовлення посвідчень судді, голови суду, першого заступника голови суду, заступника голови суду та судді у відставці здійснюється Державною судовою адміністрацією України.
2.2. Виготовлення та видача посвідчень проводиться Державною судовою адміністрацією України.
2.3. Підставою для видачі посвідчення є:
Указ Президента України про призначення на посаду судді;
Указ Президента України про переведення судді;
Указ Президента України про призначення на адміністративну посаду;
Постанова Верховної Ради України про обрання судді безстроково;
Постанова Верховної Ради України про звільнення з посади судді у відставку;
Рішення Ради суддів України про призначення судді на адміністративну посаду.
2.4. Територіальні управління, апеляційні, місцеві спеціалізовані та військові суди разом із матеріалами щодо призначення кандидатів на посади суддів, переведення, обрання суддів безстроково надсилають до Державної судової адміністрації України заповнені Картки обліку даних судді (кандидата на посаду судді) для виготовлення посвідчення (додаток 1) з наклеєними фотокартками.
2.5. Територіальні управління, апеляційні, місцеві спеціалізовані та військові суди після отримання копії рішення Ради суддів України про призначення суддів на адміністративні посади протягом п'яти днів надсилають із супровідним листом до Державної судової адміністрації України заповнені Картки обліку даних судді (кандидата на посаду судді) для виготовлення посвідчення з наклеєними фотокартками.
2.6. Фотокартка власника посвідчення має бути кольорова, виконана на світлому фоні, розміром 40 х 30 мм.
2.7. Відповідальним за виготовлення посвідчень працівником Державної судової адміністрації України перевіряються особисті дані, зазначені у Картці обліку даних судді (кандидата на посаду судді) для виготовлення посвідчення, після чого виготовляється внутрішній бік посвідчення-вкладиш.
2.8. З метою впорядкування обліку посвідчень встановлюється така індексація нумерації бланків посвідчень:
бланки посвідчень для місцевих загальних судів мають серію МЗ та п'ятизначну нумерацію від 00001 до 99999;
бланки посвідчень для апеляційних загальних судів мають серію АЗ та п'ятизначну нумерацію від 00001 до 99999;
бланки посвідчень для місцевих господарських судів мають серію МГ та п'ятизначну нумерацію від 00001 до 99999;
бланки посвідчень для апеляційних господарських судів мають серію АГ та п'ятизначну нумерацію від 00001 до 99999;
бланки посвідчень для місцевих адміністративних судів мають серію МА та п'ятизначну нумерацію від 00001 до 99999;
бланки посвідчень для апеляційних адміністративних судів мають серію АА та п'ятизначну нумерацію від 00001 до 99999;
бланки посвідчень для суддів у відставці судів загальної юрисдикції (крім Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів) серії перед номером не мають, нумерація п'ятизначна від 00001 до 99999.
2.9. Виготовлені вкладиші посвідчень для забезпечення підписом уповноваженої особи, скріпленим печаткою, із супровідним листом надсилаються в установленому порядку до Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, Секретаріату Президента України, Ради суддів України чи Верховної Ради України. У супровідному листі зазначаються: прізвище, ім'я, по батькові судді; повна назва його посади та найменування суду; номер та дата нормативно-правового акта, на підставі якого прийнято рішення про призначення, переведення, обрання суддів безстроково та призначення на адміністративні посади; серія та номер посвідчення.
2.10. Підписані та скріплені печаткою вкладиші посвідчень ламінуються та вклеюються у тверді обгортки затвердженого зразка посвідчення.
2.11. Посвідчення суддям апеляційних судів, місцевих загальних, спеціалізованих та військових судів, яких обрано Верховною Радою України суддями безстроково, або призначено Президентом України, Радою суддів України на адміністративні посади, видаються відповідальним працівником.
Державної судової адміністрації України чи її територіального управління особисто власнику посвідчення під підпис у Журналі обліку видачі посвідчень (додаток 2) або в Реєстрі видачі посвідчень (додаток 3). Посвідчення суддям у відставці видаються територіальними управліннями під особистий підпис власника посвідчення у Журналі обліку посвідчень суддів у відставці (додаток 4). Журнали повинні бути пронумеровані, прошиті та скріплені печаткою. Про зіпсовані бланки посвідчень і втрачені посвідчення в журналі робиться відповідний запис та додаються необхідні матеріали.
2.12. Видача посвідчень суддям, призначеним на посади вперше Президентом України, здійснюється відповідно до Указу Президента України від 11 травня 1999 року N 493 "Про порядок складення присяги суддею, вперше призначеним на посаду". Судді, призначені на посади вперше, розписуються в реєстрі видачі посвідчень після урочистої церемонії прийняття присяги перед Президентом України.
2.13. В окремих випадках, коли суддя складає присягу за дорученням Президента України, у присутності голови обласної державної адміністрації, членів відповідної ради суддів, голови відповідного апеляційного суду, суддів суду, в який його призначено, та начальника територіального управління державної судової адміністрації посвідчення видається під розпис у реєстрі видачі посвідчень. Заповнений реєстр не пізніше трьох днів направляється в Державну судову адміністрацію України для внесення відповідних відміток в Журнал обліку видачі посвідчень.
2.14. Замовлення, виготовлення, облік, видача, заміна та знищення посвідчень народних засідателів місцевих загальних судів здійснюється відповідними територіальними управліннями, посвідчення народних засідателів та присяжних апеляційних судів здійснюється цими судами.
2.15. Посвідчення народних засідателів видаються громадянам України, які у випадках та в порядку, визначених законом, вирішують у складі суду справи разом з професійними суддями.
2.16. Посвідчення присяжних видаються громадянам України, які у випадках та в порядку, визначеними законом, залучаються до здійснення правосуддя.
2.17. Нумерація посвідчень народних засідателів та посвідчень присяжних здійснюється окремо. Номер посвідчення - шестизначний із встановленням серії посвідчення для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (додаток 5).
2.18. Посвідчення народним засідателям та присяжним, підписуються головою суду, у якому здійснюють правосуддя народний засідатель або присяжний.
2. Виготовлення, облік, видача, заміна та знищення посвідчень народних засідателів та присяжних здійснюється в порядку, встановленому для проведення цих дій щодо посвідчень суддів, суддів, яких призначено на адміністративні посади та суддів у відставці.
III. Облік посвідчень
3.1. Бланки посвідчень підлягають обліку як документи суворої звітності.
3.2. Державна судова адміністрація України веде облік видачі посвідчень суддів та облік зіпсованих, загублених і знищених посвідчень у Журналі обліку видачі посвідчень.
3.3. Облік посвідчень народних засідателів та присяжних ведеться відповідно в Журналі обліку посвідчень народних засідателів (додаток 6) та Журналі обліку посвідчень присяжних (додаток 7) працівником апарату місцевого загального суду, відповідальним за ведення кадрової роботи, та кадровим підрозділом апеляційного загального суду.
3.4. Чисті бланки посвідчень та заповнені посвідчення зберігаються у металевих шафах або сейфах.
3.5. Відповідальність за облік та видачу посвідчень покладається на державну судову адміністрацію, а також апеляційні, місцеві спеціалізовані та військові суди.
IV. Оформлення втрати, заміни та знищення посвідчень
4.1. Власник посвідчення зобов'язаний забезпечити зберігання та використання посвідчення таким чином, щоб унеможливити його втрату, псування або доступ до нього сторонніх осіб. Власник посвідчення повинен мати його із собою під час виконання службових обов'язків.
4.2. У разі втрати посвідчення його власник зобов'язаний негайно повідомити про це голову суду, державну судову адміністрацію, а в разі викрадення - також звернутися до органів внутрішніх справ за місцем викрадення.
4.3. Власник посвідчення через засоби масової інформації повідомляє про визнання втраченого чи викраденого посвідчення недійсним.
4.4. Втрачене посвідчення вважається недійсним.
4.5. Територіальні управління, апеляційні, місцеві спеціалізовані та військові суди надсилають до Державної судової адміністрації України матеріали для виготовлення нового посвідчення, які повинні містити:
а) пояснення про обставини втрати чи викрадення посвідчення;
б) копія постанови органу внутрішніх справ за фактом викрадення посвідчення;
в) копія оголошення в засобах масової інформації про визнання посвідчення недійсним (із зазначенням серії, номера посвідчення);
г) заповнена нова Картка обліку даних судді (кандидата на посаду судді) для виготовлення посвідчення.
4.6. Замість втраченого або пошкодженого посвідчення видається нове посвідчення з новим номером у порядку, передбаченому розділом II цього Положення.
4.7. У разі пошкодження посвідчення й неможливості подальшого використання, його власник подає до Державної судової адміністрації України заяву та належним чином заповнену Картку обліку даних судді (кандидата на посаду судді) для виготовлення посвідчення. До заяви додається пошкоджене посвідчення для заміни.
4.8. При звільненні, переведенні чи обранні до іншого суду суддя місцевого загального суду зобов'язаний здати посвідчення до територіального управління, суддя апеляційного, місцевого спеціалізованого та військового суду - до кадрового підрозділу цих судів, які передають його для знищення в Державну судову адміністрацію України.
4.9. Здані та зіпсовані посвідчення знищуються Державною судовою адміністрацією України, про що складається акт. У журналі обліку видачі посвідчень робляться відмітки про знищені посвідчення.
V. Перехідні положення
5.1. Посвідчення виготовлені на заміну втрачених, викрадених або зіпсованих для суддів, які призначені на адміністративні посади Президентом України до 1 червня 2007 року надсилаються на підпис Президенту України.
5.2. Посвідчення суддям, які призначені на адміністративні посади рішенням Ради суддів України з 1 червня 2007 року до внесення змін до Закону України "Про судоустрій України", надсилаються на підпис Голові Ради суддів України.
Директор Департаменту з питань
суддівства Державної судової
адміністрації України


В.Д.Гайдученко
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Ради суддів України Наказ Голови Верховного
23.05.2008 N 70 Суду України
_____________N ___
ОПИС
посвідчення судді ( va070414-08 )
Посвідчення судді має форму книжечки розміром 186 х 65 міліметрів, що виготовлена з твердого картону в обкладинці із шкіри або шкірозамінника темно-синього кольору.
У верхній частині лицьового боку посвідчення розміщено зображення малого Державного Герба України, нижче - напис "ПОСВІДЧЕННЯ", які виконуються тисненням золотистого кольору.
Внутрішній бік посвідчення виготовляється з твердого паперу блакитно-жовтого кольору із фоновою сіткою, яка містить слова "Судова влада України" з літерами, виконаними мікротекстом.
У верхній частині лівого внутрішнього боку посвідчення зазначається прізвище, ім'я та по батькові судді, нижче - напис "суддя" та повне найменування суду. У лівій нижній частині посвідчення зазначається посада та прізвище посадової особи, що підписує посвідчення.
Посвідчення суддів, обраних безстроково, підписує Голова Верховної Ради України. Посвідчення суддів загальних судів, призначених на посаду вперше, підписує Голова Верховного Суду України, а суддів спеціалізованого суду, призначених на посаду вперше - голова відповідного вищого спеціалізованого суду.
У верхній центральній частині правого внутрішнього боку посвідчення розміщено зображення малого Державного Герба України, нижче - зображення Державного Прапора України. У верхньому правому куті правого внутрішнього боку посвідчення - місце для фотокартки особи, якій воно оформлюється. У нижній центральній частині правого внутрішнього боку посвідчення міститься напис "ПОСВІДЧЕННЯ СУДДІ" і зазначається його номер. На посвідченні суддів, призначених на посади вперше, зазначається дата, до якої дійсне посвідчення.
На посвідченні ставиться печатка відповідної установи, якою скріплюються підпис та фотокартка особи, якій воно оформлюється.
ЗРАЗОК
посвідчення судді ( va070414-08 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Ради суддів України
23.05.2008 N 70
ОПИС
посвідчення голови суду, першого заступника голови суду та заступника голови суду, призначених на посаду Радою суддів України ( va070414-08 )
Посвідчення голови суду, першого заступника голови суду та заступника голови суду має форму книжечки розміром 186 х 65 міліметрів, що виготовлена з твердого картону в обкладинці із шкіри або шкірозамінника темно-синього кольору.
У верхній частині лицьового боку посвідчення розміщено зображення малого Державного Герба України, нижче - напис "ПОСВІДЧЕННЯ", які виконуються тисненням золотистого кольору.
Внутрішній бік посвідчення виготовляється з твердого паперу блакитно-жовтого кольору із фоновою сіткою, яка містить слова "Судова влада України" з літерами, виконаними мікротекстом.
У верхній частині лівого внутрішнього боку посвідчення зазначається прізвище, ім'я та по батькові судді, нижче - напис "голова" або "перший заступник голови" або "заступник голови" та повне найменування суду. У лівій нижній частині посвідчення міститься напис "Голова Ради суддів України".
У верхній центральній частині правого внутрішнього боку посвідчення розміщено зображення малого Державного Герба України, нижче - зображення Державного Прапора України. У верхньому правому куті правого внутрішнього боку посвідчення - місце для фотокартки особи, якій воно оформлюється. У нижній центральній частині правого внутрішнього боку посвідчення міститься напис "ПОСВІДЧЕННЯ ГОЛОВИ СУДУ" або "ПОСВІДЧЕННЯ ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ СУДУ" або "ПОСВІДЧЕННЯ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ СУДУ", зазначається його номер та дата, до якої дійсне посвідчення.
На посвідченні ставиться печатка Ради суддів України, якою скріплюються підпис Голови Ради суддів України та фотокартка особи, якій воно оформлюється.
ЗРАЗОК
посвідчення голови суду, першого заступника голови суду та заступника голови суду, призначених на посаду Радою суддів України ( va070414-08 )
Директор Департаменту з питань
суддівства Державної судової
адміністрації України


В.Д.Гайдученко
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Ради суддів України Наказ Голови Верховного
23.05.2008 N 70 Суду України
_____________N ___
ОПИС
посвідчення народного засідателя ( va070414-08 )
Посвідчення народного засідателя має форму прямокутника розміром 90 х 65 міліметрів, що виготовлений із твердого картону типографським способом.
На праву та ліву площину посвідчення нанесена захисна фонова сітка світло-зеленого кольору у формі малого Державного Герба України.
У верхній центральній частині лівої площини посвідчення розміщено зображення малого Державного Герба України, нижче - напис "ПОСВІДЧЕННЯ НАРОДНОГО ЗАСІДАТЕЛЯ", який виконується великими друкованими літерами темно-зеленого кольору. У нижній центральній частині лівої площини посвідчення зазначається його серія та номер.

................
Перейти до повного тексту