1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 24 Кримінального кодексу України
м. Київ
10 липня 1998 року
N 31-у/98
Справа N 2-34/98

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Розенка Віталія Івановича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Євграфова Павла Борисовича,
Козюбри Миколи Івановича,
Корнієнка Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Селівона Миколи Федосовича,
Скоморохи Віктора Єгоровича,
Тихого Володимира Павловича - суддя-доповідач,
Чубар Людмили Пантеліївни
розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 24 Кримінального кодексу України.
Заслухавши суддю-доповідача Тихого В.П. і вивчивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. На думку суб'єкта права на конституційне подання, стаття 24 Кримінального кодексу України, яка передбачає виняткову міру покарання - смертну кару, суперечить деяким конституційним принципам і нормам стосовно прав і свобод людини і громадянина.
2. Згідно зі статтею 82 Закону України "Про Конституційний Суд України" правовими підставами для порушення питання про відкриття конституційного провадження у справі щодо відповідності норм чинного законодавства принципам і нормам Конституції України стосовно прав та свобод людини і громадянина є наявність спірних питань щодо конституційності прийнятих і оприлюднених у встановленому порядку законів, інших правових актів або виникнення спірних питань щодо конституційності правових актів, виявлених у процесі загального судочинства чи органами виконавчої влади в процесі їх застосування та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини у процесі його діяльності.
В ході попереднього вивчення справи передбачених цією статтею правових підстав для порушення питання про відкриття конституційного провадження не встановлено.
У конституційному поданні народних депутатів України не вказується на наявність спірних питань щодо конституційності статті 24 Кримінального кодексу України, як того вимагає стаття 82 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Конституційне подання не відповідає також вимогам, передбаченим пунктом 3 статті 39 Закону України "Про Конституційний Суд України", в ньому, зокрема, не зазначено джерело опублікування нової редакції статті 24 Кримінального кодексу України.

................
Перейти до повного тексту