1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ВИЩИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД УКРАЇНИ
Л И С Т
N 01-8/198 від 24.05.96
м.Київ
Арбітражним судам України
Про Указ Президента України від 19 березня 1996 року N 194/96
Указом Президента України від 19 березня 1996 року N 194/96 "Про завдання та особливості приватизації державного майна у 1996 році" (далі - Указ) визначені головні цілі, пріоритети та порядок приватизації державного майна у 1996 році.
Указ діє з 19 березня до 31 грудня 1996 року.
Указ містить перелік об'єктів приватизації, класифікований за групами залежно від первісної (балансової) вартості основних фондів, зазначеної у балансовому звіті за квартал, що передував даті прийняття органом приватизації рішення про приватизацію об'єкта та інших якісних ознак. Об'єкти приватизації класифікуються таким чином:
група А - об'єкти, вартість основних фондів яких у цінах на 1 січня 1995 року не перевищує 33000 млн.крб. (крім об'єктів групи Г), а також окреме індивідуально визначене майно - будівлі, споруди та нежитлові приміщення - незалежно від його вартості;
група Б - об'єкти, вартість основних фондів яких у цінах на 1 січня 1995 року становить від 33000 до 2150000 млн.крб., а частка вартості основних фондів, що припадає на одного працюючого, не перевищує номінальної вартості приватизаційного майнового сертифіката більш як у 1,5 раза (крім об'єктів групи Г);
група В - об'єкти, вартість основних фондів яких у цінах на 1 січня 1995 року становить від 33000 до 2150000 млн.крб., а частка вартості основних фондів, що припадає на одного працюючого, перевищує номінальну вартість приватизаційного майнового сертифіката більш як у 1,5 раза (крім об'єктів групи Г);
група Г - об'єкти, вартість основних фондів яких у цінах на 1 січня 1995 року перевищує 2150000 млн.крб., а також підприємства-монополісти, що визнані такими в установленому порядку; об'єкти військово-промислового комплексу, що підлягають конверсії згідно з відповідною програмою; об'єкти, приватизація яких здійснюється із залученням іноземних інвесторів за рішенням Уряду України;
Група Д - об'єкти незавершеного будівництва, майно ліквідованих підприємств, підприємств-банкрутів;
група Е - пакети акцій відкритих акціонерних товариств, які залишились після реалізації плану приватизації; частки (паї, акції), що належать державі у майні підприємств із змішаною формою власності; цінні папери, паї, інше майно об'єкта приватизації в інших підприємствах, що не ввійшли до статутних фондів або не враховані під час проведення оцінки вартості такого об'єкта приватизації.
Згідно з Указом першочерговій приватизації підлягають об'єкти, які найбільше впливають на розвиток споживчого ринку, створюють сприятливі умови для розвитку конкуренції, обмеження монополії, залучення до участі у приватизації іноземних інвесторів, а також ті, перебування яких у державній власності стримує процес структурної перебудови економіки (перелік таких об'єктів наведений в пункті 3 Указу). Рішення про приватизацію цих об'єктів державні органи приватизації приймають з власної ініціативи.
Приватизація майна в агропромисловому комплексі здійснюється в порядку, встановленому законодавством України для приватизації такого майна, із забезпеченням виконання завдань щодо обсягів приватизації, визначених цим Указом.
Дія цього Указу щодо приватизації державного майна, за винятком статей 13, 14, 22 не поширюється на приватизацію майна, що здійснюється з урахуванням особливостей, визначених законодавством для приватизації майна в агропромисловому комплексі.
Кабінет Міністрів України визначає переліки об'єктів, умови приватизації яких погоджуються з Кабінетом Міністрів України, а також умови приватизації об'єктів групи Г.
За рішенням керівника відповідного державного органу приватизації може бути продовжено до двох місяців строк передбачений частиною другою статті 7 Указу Президента України від 26 листопада 1994 року N 699 для подання на затвердження до відповідного державного органу приватизації проекту статуту створюваного відкритого акціонерного товариства, акта оцінки майна об'єкта приватизації, проекту плану розміщення акцій та списку осіб, які мають згідно з законодавством України пільги на придбання акцій об'єкта, що приватизується.
Таке рішення керівник органу приватизації приймає з ініціативи заінтересованого суб'єкта приватизації чи з власної ініціативи.

................
Перейти до повного тексту