1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Узагальнення судової практики


КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У З А Г А Л Ь Н Е Н Н Я
01.10.2004
Узагальнення судової практики вирішення протягом 2003 р. - першого півріччя 2004 р. спорів, пов'язаних з виплатою заробітної плати суб'єктам господарювання, відносно яких порушено справу про банкрутство
1. Загальні положення
Умови і порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності - боржника або визнаний його банкрутом і застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів визначено Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У ст. 28 Закону України "Про оплату праці" передбачено захист прав працівників у разі банкрутства підприємства та обумовлено, що у разі банкрутства підприємства чи ліквідації його у судовому порядку зобов'язання перед працівниками такого підприємства щодо заробітної плати, яку вони повинні одержати за працю (роботу, послуги), виконану у період, що передував банкрутству чи ліквідації підприємства, виконуються відповідно до Закону України "Про банкрутство".
Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитором визначено як юридичну, так і фізичну особу, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника.
В абзаці 4 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вказано, що заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником), і повинна містити, зокрема, розмір заборгованості по виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника.
Відповідно до ч. З ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", відзив боржника повинен містити, серед іншого, загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами, у тому числі по заробітній платі працівникам боржника.
Згідно вимог ч. 6 ст. 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", розпорядником майна боржника до реєстру вимог кредиторів включається заборгованість по заробітній платі працівникам боржника за заявами цих працівників або за даними обліку боржника.
Згідно ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", задоволення вимог, що виникли із зобов'язань банкрута перед працівниками підприємства-банкрута (за винятком повернення внесків членів трудового колективу до статутного фонду підприємства), віднесено до другої черги задоволення вимог кредиторів.

................
Перейти до повного тексту