- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Закон України
З А К О Н
СОЮЗУ РАДЯНСЬКИХ СОЦІАЛІСТИЧНИХ РЕСПУБЛІК
( Закон не застосовується на території України
згідно із Законом
N 2215-IX від 21.04.2022 )
Про Союзний бюджет на 1991 рік
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 4, ст. 76 )
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР УРСР
N 1229-XII від 21.06.91, ВВР, 1991, N 30, ст. 386 )
Розмежування повноважень між Союзом РСР і суб'єктами федерації примусило відмовитись від формування Державного бюджету СРСР як бюджету всього народного господарства країни. Союзний бюджет на 1991 рік сформований як бюджет федеративної держави і спрямований на стабілізацію економіки, впровадження в неї ринкових відносин, а також реалізацію завдань мінімально необхідного рівня вимог доктрини достатньої обороноздатності країни.
РОЗДІЛ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Встановити, що доходи Союзного бюджету на 1991 рік формуються за рахунок:
відрахувань від податків на прибуток підприємств, об'єднань та організацій, крім тих, що входять до складу місцевого господарства, від податків на прибуток іноземних юридичних осіб від діяльності в СРСР, від податків на доходи;
мита, податку на експорт та імпорт в розмірі 100 процентів;
рентних платежів підприємств нафтової і газової промисловості;
відрахувань від реалізації облігацій Державної внутрішньої виграшної позики випуску 1982 року в розмірі 50 процентів;
податку з продажів від обсягу реалізації продукції, товарів і послуг в розмірі 5 процентів із зарахуванням у Союзний бюджет не менш як 30 процентів надходжень податку;
інших неподаткових надходжень від діяльності підприємств, об'єднань, організацій, які перебувають в союзному управлінні;
коштів, що передаються з бюджетів республік на фінансування загальнодержавних програм.
У разі прийняття республіками відповідно до їхньої компетенції законодавства, яке знижує податкові надходження в Союзний бюджет, республіки компенсують їх в абсолютному розмірі у порядку, прийнятому для взаємних розрахунків між бюджетами.
Стаття 2. Встановити, що кошти Союзного бюджету направляються в 1991 році на забезпечення функціонування і розвитку галузей народного господарства, що перебувають в управлінні союзних органів, на фінансування найважливіших фундаментальних досліджень та науково-технічних розробок, соціально-культурних і екологічних програм загальносоюзного значення, оборони країни, створення необхідних фінансових резервів та інші витрати загальнодержавного значення.
РОЗДІЛ II. ДОХОДИ СОЮЗНОГО БЮДЖЕТУ
Стаття 3. Затвердити Союзний бюджет на 1991 рік по доходах у сумі 250 157 450 тис. карбованців.
Стаття 4. Врахувати в Союзному бюджеті надходження по таких доходних джерелах:
(тис. карбованців)
податок на прибуток підприємств, об'єднань
та організацій 40 460 000
податок з продажів 36 000 000
доходи від зовнішньоекономічної діяльності 86 334 950
рентні платежі 16 500 000
відрахування від реалізації облігацій
Державної внутрішньої виграшної позики
випуску 1982 року 1 074 500
збори і різні неподаткові доходи 16 436 000
доходи від переоцінки товарно-матеріальних
цінностей 9 000 000
відрахування на геологорозвідувальні та
геологорозшукові роботи: 2 700 000
кошти, що передаються з бюджетів республік
на фінансування загальнодержавних програм 41 652 000
Стаття 5. Затвердити граничний рівень дефіциту Союзного бюджету на 1991 рік у сумі 26 663 149 тис. карбованців.
Стаття 6. З метою покриття дефіциту бюджету на 1991 рік Урядові СРСР і урядам республік прийняти рішення про випуск і порядок реалізації державних внутрішніх позик та інших цінних паперів у погоджених розмірах.
Кошти від реалізації зазначених позик та цінних паперів направляти рівними частками в Союзний бюджет і бюджети республік.
Стаття 7. Встановити, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів з 1 січня 1991 року вноситься в доход місцевих бюджетів.
Звільнити від сплати податку підприємства автотранспорту загального користування по транспортних засобах, що здійснюють перевезення пасажирів.
у статті 3 замінити слова "доход союзного бюджету" на "доход місцевих бюджетів";
підпункт "а" статті 6 викласти в такій редакції:
"а) підприємства автотранспорту загального користування по транспортних засобах, що здійснюють перевезення пасажирів".
( Дію статті 8 припинено з 1 квітня 1991 року на території Української РСР в частині, що стосується обмеження зростання фонду оплати праці підприємств згідно з Постановою ВР УРСР
N 1229-XII від 21.06.91 )
Надати право Урядові СРСР уточнювати зазначений порядок визначення розміру коштів, що направляються на споживання, для окремих галузей народного господарства і промисловості при зміні об'єктивних умов господарювання: конверсія військового виробництва, зміна гірничогеологічних та природно-кліматичних умов, графіків енергоспоживання і поставок продукції трубопровідним транспортом, введення й освоєння нових підприємств (об'єктів), здійснення переходу будівельних організацій та підприємств з об'єктів промислового будівництва на об'єкти соціальної сфери й агропромислового комплексу, а також для підприємств, що застосовують працю інвалідів та осіб з обмеженою працездатністю, при здійсненні централізованих заходів щодо підвищення рівня життя народу і заходів, пов'язаних з поданням допомоги сім'ям загиблих і осіб, які дістали каліцтво або професійне захворювання на виробництві; при виплатах, пов'язаних із соціальним захистом трудящих.
З метою пов'язання величини коштів, що направляються на споживання, з обсягами продукції встановити, що в 1991 році для всіх підприємств та організацій незалежно від форм власності ці кошти визначаються у співвідношенні один до одного в міру зростання (зниження) обсягу товарної продукції (робіт, послуг) до попереднього року в порівнянних цінах.
................Перейти до повного тексту