- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 17 червня 2004 р. N 383-р Київ |
( Позначку "Не для друку"
знято Розпорядженням КМ
N 490-р від 19.03.2008 )
Про затвердження плану заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2004 рік
На виконання статті 2 Указу Президента України від 24 квітня 1998 р.
N 367 "Про Концепцію боротьби з корупцією на 1998-2005 роки" затвердити план заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2004 рік, що додається.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 17 червня 2004 р. N 383-р
ПЛАН
заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2004 рік
1. Забезпечити реалізацію положень Концепції боротьби з корупцією на 1998-2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 24 квітня 1998 р.
N 367, Указів Президента України від 6 лютого 2003 р.
N 84 "Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією" і від 9 лютого 2004 р.
N 175 "Про систему заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють злочинним проявам і корупції", інших нормативно-правових актів антикорупційного характеру.
Головдержслужба, інші центральні
органи виконавчої влади, Рада
міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та
Севастопольська міські
держадміністрації.
Протягом року.
2. Провести аналіз нормативно-правових актів антикорупційного характеру, виявити розбіжності між ними, а також прогалини і правові норми в них, що можуть по-різному тлумачитися, інші недоліки, що використовуються для вчинення корупційних діянь та інших посадових порушень і подати пропозиції щодо внесення змін у зазначені акти.
Мін'юст, МВС, СБУ, Державна
податкова адміністрація,
Мінекономіки, МЗС,
Головдержслужба.
III квартал.
3. Розробити ефективний механізм моніторингу стану здійснення державних заходів боротьби з корупцією з метою визначення пріоритетних напрямів роботи, які потребують зосередження зусиль органів, що ведуть боротьбу з корупцією.
МВС, Мін'юст, СБУ, Державна
податкова адміністрація,
Мінекономіки, МЗС,
Головдержслужба.
III квартал.
ГоловКРУ, Мінекономіки.
Червень.
Мінекономіки, Фонд державного
майна, Мін'юст.
IV квартал.
6. З метою приведення законодавства України у відповідність з положеннями
Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності вивчити питання та розробити пропозиції щодо встановлення відповідальності юридичних осіб за участь у тяжких і особливо тяжких злочинах, до яких причетна організована група чи злочинна організація, і за участь у корупційних діяннях, ураховуючи міжнародні стандарти та досвід міжнародних організацій, зокрема Ради Європи і Організації економічного співробітництва та розвитку.
Мін'юст, МВС, СБУ, Державна
податкова адміністрація,
Головдержслужба, Мінекономіки.
IV квартал.
7. Забезпечити підготовку до ратифікації Верховною Радою України:
Мін'юст, МЗС, МВС, СБУ,
Головдержслужба, Мінекономіки,
Мінфін
III квартал
Мін'юст, МЗС, МВС, СБУ,
Головдержслужба, Мінекономіки,
Мінфін, Держфінмоніторинг.
IV квартал.
8. Вжити дієвих заходів для виявлення корупційних діянь посадових і службових осіб органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, причетних до надання земельних ділянок у користування, передачі у власність, продажу, оренди та розподілу, передусім природно-заповідного, оздоровчого та рекреаційного призначення, з метою недопущення порушень вимог законодавства під час оформлення прав на земельні ділянки, визначення їх вартості, сплати земельного податку, внесення орендної плати за землю.
МВС, СБУ, Державна податкова
адміністрація, Фонд державного
майна.
Червень.
9. Забезпечити постійне здійснення заходів, спрямованих на протидію незаконному відшкодуванню податку на додану вартість, своєчасне виявлення і руйнування схем ухилення від сплати податку на додану вартість, проведення оперативно-розшукових дій щодо виявлення суб'єктів господарювання - посередників, які спеціалізуються на незаконному відшкодуванні податку на додану вартість шляхом безпідставного завищення цін на товари і продукцію, та запобігання злочинам у цій сфері.
Державна податкова
адміністрація, МВС, СБУ.
Протягом року.
10. Здійснити оперативно-розшукові заходи щодо виявлення суб'єктів господарювання - посередників (передусім на ринку нафтопродуктів, енергетики, у вугільній та металургійній галузях, агропромисловому комплексі, сфері виробництва цукру та спирту), через які проводяться незаконні операції щодо виведення з легального до тіньового обігу коштів, розкрадання майна, ухилення від оподаткування, створення штучної збитковості та доведення до фіктивного банкрутства.
Державна податкова
адміністрація, МВС, СБУ.
Червень.
11. Вжити скоординованих заходів для недопущення незаконного ввезення (вивезення) через державний кордон високоліквідних товарів, енергоносіїв, сировини, продуктів харчування тощо, а також їх реалізації на території України. Забезпечити координацію спільних дій правоохоронних органів з припинення діяльності злочинних угруповань, у тому числі тих, що мають міжнародні зв'язки. Удосконалити порядок використання інформації про стійкі організовані групи чи злочинні організації, що займаються контрабандною діяльністю, для виявлення фактів хабарництва і корупції.
................Перейти до повного тексту