1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 23 грудня 2004 р. N 954-р
Київ
Про схвалення Концепції проекту Закону України "Про державну підтримку сімей у вихованні дітей"
1. Схвалити Концепцію проекту Закону України "Про державну підтримку сімей у вихованні дітей", що додається.
2. Мінсім'ядітимолоді разом із Мін'юстом, Мінекономіки, Мінкультури, МОЗ, МОН, Мінпраці, Мінфіном, Держкомспортом, Держкомстатом розробити з урахуванням положень Концепції, затвердженої цим розпорядженням, і подати у тримісячний строк на розгляд Кабінетові Міністрів України проект Закону України "Про державну підтримку сімей у вихованні дітей".
Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України

М.АЗАРОВ
Інд. 28
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 23 грудня 2004 р. N 954-р
КОНЦЕПЦІЯ
проекту Закону України "Про державну підтримку сімей у вихованні дітей"
Загальна частина
Україна, ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини, зобов'язалася вживати всіх необхідних заходів для захисту сім'ї, створення сприятливих умов для повноцінного виховання у ній дітей в атмосфері щастя, любові та розуміння.
Сьогодні, як ніколи, в суспільстві усвідомлюється соціальна цінність сім'ї, її визначальна роль у вихованні, формуванні та розвитку особистості дитини. Проте виховний потенціал сім'ї знижується через проблеми, які виникають у взаємовідносинах сім'ї та держави, а також у внутрішньосімейних стосунках.
Низький рівень добробуту переважної більшості сімей призводить до зменшення їх витрат на виховання та забезпечення розвитку дитини. У середньому по Україні одна сім'я спрямовує на виховання дитини лише 2,1 відсотка доходів.
Негативно впливає на процес виховання дітей високий рівень бідності. За статистичними даними, у 2003 році до категорії бідних віднесено 25 відсотків сімей, в яких працюють усі дорослі. При цьому рівень бідності сімей без дітей становить 18,4 відсотка, сімей з однією дитиною - 24,1, а сімей з чотирма і більше дітьми - 64,6 відсотка.
Необхідно відзначити наявність негативних тенденцій життєдіяльності окремих категорій сімей, зокрема тих, де виховується дитина-інвалід. На початок 2004 року в країні нараховувалося 139,8 тис. дітей-інвалідів, з них понад 80 відсотків проживає та виховується у сім'ях. Такі діти потребують постійного догляду. Це призводить до того, що один з батьків (найчастіше мати) не має можливості працювати, витрачаються значні - кошти на індивідуальне навчання дитини, лікування та оздоровлення, придбання засобів корекції. У зв'язку з цим необхідно забезпечити надання відповідної допомоги сім'ям, які виховують дітей з функціональними обмеженнями.
Серйозною проблемою останніх років є низький рівень відвідування дітьми дошкільних навчальних закладів, що спричинено постійним зменшенням кількості таких закладів, відсутністю можливості у батьків оплачувати утримання та харчування дітей в них. Значних фінансових вкладень сьогодні потребує навчання в школі. Лише 20,6 відсотка дітей відвідують позашкільні навчальні заклади. Через скрутне матеріальне становище не всі сім'ї мають кошти для придбання необхідної спеціальної та додаткової літератури.

................
Перейти до повного тексту