- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Основні напрями бюджетної політики на 2003 рік
За результатами парламентських слухань щодо проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2003 рік, поданого Кабінетом Міністрів України, відповідно до статті
33 Бюджетного кодексу України Верховна Рада України
постановляє:
1. Основні напрями бюджетної політики на 2003 рік, подані Кабінетом Міністрів України, взяти до відома.
2. Схвалити Пропозиції Верховної Ради України до Основних напрямів бюджетної політики на 2003 рік згідно з додатком 1 та Доручення Верховної Ради України Кабінету Міністрів України до Основних напрямів бюджетної політики на 2003 рік згідно з додатком 2 до цієї Постанови.
3. Кабінету Міністрів України підготувати проект Закону України про Державний бюджет України на 2003 рік з урахуванням Пропозицій Верховної Ради України та забезпечити виконання Доручень Верховної Ради України.
4. Рахунковій палаті до доповіді Кабінету Міністрів України про хід виконання Державного бюджету України у 2002 році подати до Верховної Ради України інформацію про поточне виконання Державного бюджету України у 2002 році та окремим розділом - про виконання статті
59 Закону України
"Про Державний бюджет України на 2002 рік".
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
м. Київ, 4 липня 2002 року
N 32-IV
Додаток 1
до Постанови Верховної Ради України
від 4 липня 2002 року
N 32-IV
ПРОПОЗИЦІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ДО ОСНОВНИХ НАПРЯМІВ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ НА 2003 РІК
З метою забезпечення формування реального проекту Державного бюджету України на 2003 рік та якісного складання проекту Закону України про Державний бюджет України на 2003 рік Кабінету Міністрів України врахувати такі пропозиції Верховної Ради України до Основних напрямів бюджетної політики на 2003 рік:
1. Пріоритетними напрямами бюджетної політики на 2003 рік вважати:
забезпечення безумовної збалансованості бюджету;
забезпечення соціального спрямування державного бюджету;
послаблення боргового навантаження на державні фінанси;
підвищення рівня реальних доходів населення та купівельної спроможності громадян;
забезпечення соціальних гарантій, соціального захисту населення та безоплатної медичної допомоги, а також соціально-медичне забезпечення ветеранів війни та праці;
погашення заборгованості із заробітної плати у бюджетній сфері та соціальних виплат і недопущення виникнення такої заборгованості у наступних періодах;
забезпечення пропорційного фінансування державних програм, затверджених Верховною Радою України;
стимулювання інноваційної та інвестиційної діяльності як фактора економічного зростання;
розробку та впровадження податкової реформи.
2. Уточнити прогнозні макропоказники соціально-економічного розвитку України на 2003 рік з урахуванням тенденцій останніх років, фактичного стану економіки і Програми діяльності Кабінету Міністрів України, узгодити їх із засадами грошово-кредитної політики Національного банку України на 2003 рік та подати до Верховної Ради України.
3. При підготовці законопроектів з питань оподаткування дотримуватися збереження соціальних гарантій малозабезпеченим громадянам, створення умов для розширеного відтворення та підвищення ефективності вітчизняного виробництва, впорядкування податкових пільг, що надаються за галузевою та професійною ознакою, а також вирівнювання податкового навантаження різних сфер економічної діяльності. Здійснити інвентаризацію та облік діючої системи соціальних пільг та пільг з питань оподаткування.
4. Підготувати законодавчі та нормативні пропозиції щодо системи адміністрування податків та стягнення податкової заборгованості з використанням процедури банкрутства, у тому числі механізму повернення кредитів, одержаних під державні гарантії.
5. У 2003 році зберігається поділ Державного бюджету України на загальний і спеціальний фонди. До спеціального фонду зараховуються:
надходження в результаті здійснення державних зовнішніх запозичень, що мають цільове призначення;
іноземні гранти та дарунки у вартісному обрахунку (за винятком грантів і дарунків, що надходять до органів державної влади та зараховуються до загального фонду бюджету).
Передбачити норми щодо застосування процедури виконання спеціального фонду державного бюджету, включаючи внесення змін по призначеннях спеціального фонду, аналогічно для призначень загального фонду.
6. Державний бюджет на 2003 рік сформувати як бездефіцитний, за винятком витрат цільових фондів, пов'язаних із залученням інвестиційних та інституційних позик. Надати право Кабінету Міністрів України використовувати кошти від приватизації державного майна як джерело погашення державного боргу.
7. Забезпечити за підсумками року пропорційне, за винятком захищених статей, фінансування всіх видів видатків та бюджетних програм, передбачених законом про Державний бюджет України на 2003 рік.
8. Не допустити збільшення порівняно з поточним роком обсягу державного боргу в абсолютній величині.
9. Питома вага місцевих бюджетів у консолідованому бюджеті повинна становити не менше 40 відсотків.
10. Передбачити державні капітальні вкладення на 2003 рік у сумі не менше 40 відсотків коштів, що планується отримати від приватизації державного майна. Забезпечити прозорий механізм пооб'єктного фінансування капітальних видатків у розрізі головних розпорядників бюджетних коштів та бюджетних програм та визначити обсяги видатків для цих об'єктів.
11. У складі капітальних видатків передбачити програми місцевого значення у рівних пропорціях між регіонами.
12. Передбачити наявність захищених статей видатків державного бюджету за таким переліком:
оплата праці працівників бюджетних установ (код економічної класифікації видатків 1110);
нарахування на заробітну плату (код економічної класифікації видатків 1120);
придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів (код економічної класифікації видатків 1132);
забезпечення продуктами харчування (код економічної класифікації видатків 1133);
виплата процентів за державним боргом (код економічної класифікації видатків 1200);
трансферти населенню, у тому числі пенсії (код економічної класифікації видатків 1340);
трансферти місцевим бюджетам (код економічної класифікації видатків 1320).
13. Визначити головних розпорядників коштів державного бюджету за переліком, передбаченим Законом України
"Про Державний бюджет України на 2002 рік", доповнивши його Державним комітетом України по земельних ресурсах, Державним комітетом України по водному господарству, Державним комітетом лісового господарства України, Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства, Державним комітетом України з будівництва та архітектури, Державною службою експортного контролю, Державною службою автомобільних доріг України з урахуванням прийнятих нормативно-правових актів у 2002 році щодо статусу бюджетних установ.
14. Забезпечити зростання реальної заробітної плати у бюджетній сфері.
................Перейти до повного тексту