1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Звернення Верховної Ради України до парламентів, урядів та громадськості держав - членів Європейського Союзу
У зв'язку із запланованим Копенгагенським самітом Україна - ЄС, що відбудеться 4 липня 2002 року, Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Звернення Верховної Ради України до парламентів, урядів та громадськості держав - членів Європейського Союзу (додається).
2. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
м. Київ, 20 червня 2002 року
N 20-IV
ЗВЕРНЕННЯ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ до парламентів, урядів та громадськості держав - членів Європейського Союзу
За роки, що минули з моменту здобуття Україною незалежності, стратегічний курс на інтеграцію до Європейського Союзу став визначальним чинником суспільно-політичних перетворень у державі. Європейський вибір втілив у собі історичне прагнення української нації повернутися до європейської сім'ї народів.
Нині європейський вибір здійснюється в Україні на основі Стратегії та Програми інтеграції до Європейського Союзу. Верховна Рада України виступає за те, щоб європейська модель стала основою розбудови сучасної демократичної держави з соціально орієнтованою ринковою економікою, верховенством права, розвинутим громадянським суспільством, неухильним дотриманням прав і свобод людини. Завдання досягти Копенгагенських критеріїв членства у Європейському Союзі об'єктивно збігається з головним вектором політичних, економічних та соціальних реформ у державі.
Укладення у 1994 році Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейським Союзом створило необхідну політико-правову основу для розвитку взаємовигідного співробітництва з ЄС у багатьох сферах, заснування системи спільних органів.
Проте істотні зміни, які відбулися на європейському континенті з моменту підписання Угоди, вимагають нових підходів до розбудови подальших взаємин Україна - ЄС.
Розширення Європейського Союзу на схід уже стає, без перебільшення, ключовою подією в історії Європи нинішнього десятиліття. Україна вітає поширення на регіон Центрально-Східної Європи зони миру, безпеки, стабільності та добробуту.

................
Перейти до повного тексту