1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні "Сільська молодь: стан, проблеми та шляхи їх вирішення"
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2006, N 16, ст.145 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні "Сільська молодь: стан, проблеми та шляхи їх вирішення" (додаються).
2. Видавництву Верховної Ради України в установленому порядку підготувати та видати збірник матеріалів за результатами цих парламентських слухань.
Управлінню справами Апарату Верховної Ради України профінансувати в установленому порядку витрати, пов'язані з виданням зазначеного збірника.
3. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму.
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
м. Київ, 20 грудня 2005 року
N 3238-IV
Схвалено
Постановою Верховної Ради України
від 20 грудня 2005 року
N 3238-IV
РЕКОМЕНДАЦІЇ
парламентських слухань про становище молоді в Україні "Сільська молодь: стан, проблеми та шляхи їх вирішення"
Учасники парламентських слухань про становище молоді в Україні "Сільська молодь: стан, проблеми та шляхи їх вирішення", які відбулися 23 листопада 2005 року, відзначають, що, незважаючи на певні зусилля органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, соціальне становище сільської молоді залишається складним.
Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до зменшення сільського населення внаслідок природного скорочення населення і міграційної активності. Незважаючи на те, що за останні два роки народжуваність дещо зросла, демографічна ситуація залишається кризовою. Загальний коефіцієнт народжуваності серед сільського населення знизився з 12,6 народжених у розрахунку на 1000 осіб у 1991 році до 9,3 у 2004 році. З року в рік зростає чисельність сільської молоді, яка вибуває із села. У 2004 році серед вибулих із сільської місцевості 58,4 відсотка становила молодь віком 14-34 років.
Типовими проблемами сільської молоді, особливо сільських молодих сімей з дітьми, є низький рівень доходів при високому рівні безробіття. Середній рівень заробітної плати у сільському господарстві становив 295 гривень на місяць, що у 2,5 раза менше, ніж у промисловості. Кількість безробітної сільської молоді у віці 15-34 років у порівнянні з 2003 роком зросла більше ніж на 100 тис. осіб.
Під час парламентських слухань було відзначено, що за останні роки невпинно зростає зловживання наркотиками, набувають поширення інші негативні прояви. Так, за останні п'ять років кількість осіб, які зловживають наркотиками, у сільській місцевості зросла майже у 2,3 раза (у країні в цілому - в 1,4 раза) і у 2005 році становить 24 159 осіб, серед них 787 - неповнолітні. У минулому році кожен четвертий підліток, який був доставлений до органів внутрішніх справ за різні види правопорушень і злочинів, - мешканець сільської місцевості.
Учасники парламентських слухань звернули увагу й на те, що в Україні збереглася тенденція до зменшення закладів соціально-культурної та побутової сфери села, що негативно впливає на можливість сільських дітей і молоді задовольнити свої культурні потреби і змістовно провести дозвілля.
Загальне становище сільської молоді становить певну загрозу для безпеки держави.
З метою подальшого розвитку та удосконалення державної молодіжної політики, її правової бази, практичної діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування щодо забезпечення прав молодих громадян України учасники парламентських слухань рекомендують:
1. Президенту України:
1) розглянути проблеми сільської молоді України і шляхи їх вирішення на засіданні Ради національної безпеки і оборони України;
2) запровадити систему надання стипендій Президента України для студентів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, які зобов'язуються після закінчення навчання відпрацювати на селі не менше п'яти років.
2. Верховній Раді України:
Передбачати в установленому порядку у проектах законів України про Державний бюджет України на 2006 рік і на наступні роки кошти на фінансування державних програм відновлення і будівництва соціокультурних та спортивних об'єктів у сільській місцевості, на фінансування закладів для відпочинку та оздоровлення сільських дітей і молоді, на збільшення обсягів фінансового забезпечення системи кредитування здобуття вищої освіти, особливо в аграрних вищих навчальних закладах, та процесу оновлення навчально-матеріальної бази навчальних закладів усіх рівнів акредитації, які готують спеціалістів для агропромислового комплексу, програм інформатизації сільських навчальних закладів та програми "Шкільний автобус".
3. Кабінету Міністрів України:
1) проаналізувати стан дотримання вимог Закону України "Про Загальнодержавну програму підтримки молоді на 2004-2008 роки". Внести відповідні корективи до стратегічних планів дій Кабінету Міністрів України, визначивши питання соціального захисту сільської молоді як пріоритетні;
2) розробити:
проект Молодіжного кодексу України;
проект Закону України щодо посилення адміністративної відповідальності за продаж алкогольних напоїв неповнолітній особі;
механізм введення в дію Закону України "Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю". Суттєво розширити перелік спеціальностей, на які може надаватися така дотація, з урахуванням можливостей працевлаштування молодих громадян у сільській місцевості. Залучити до громадського обговорення такого механізму представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, молодіжного руху, профспілок, вищих навчальних закладів, роботодавців тощо;
механізм підготовки спеціалістів для сільськогосподарських підприємств за їх направленням і за їх рахунок;
механізм закріплення випускників вищих навчальних закладів на селі, передбачивши відповідне фінансування;
комплекс заходів з підтримки розвитку молодіжного фермерства та молодіжного підприємництва у сільській місцевості, передбачивши в ньому механізм виділення земельних ділянок та надання пільгових кредитів молодим людям для створення фермерських господарств і малих підприємств;
систему пільгового кредитування сільської молоді на будівництво житла, придбання товарів тривалого користування;
комплекс заходів щодо обов'язкового щорічного медичного обстеження і забезпечення суцільної диспансеризації дітей та молоді віком від 14 до 35 років, які проживають на селі;

................
Перейти до повного тексту