1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Рекомендації парламентських слухань "Законодавче забезпечення сучасної економічної політики в умовах конституційної реформи"
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2005, N 27, ст.368 )
Зважаючи на висновки та пропозиції учасників парламентських слухань "Законодавче забезпечення сучасної економічної політики в умовах конституційної реформи", що відбулися 18 травня 2005 року, Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань "Законодавче забезпечення сучасної економічної політики в умовах конституційної реформи" (далі - Рекомендації парламентських слухань), що додаються.
2. Кабінету Міністрів України під час розробки загальнодержавних програм економічного і соціального розвитку України та програм діяльності Кабінету Міністрів України, а також при підготовці проектів законів про Державний бюджет України на наступні роки, прийнятті нормативно-правових актів враховувати рекомендації, зауваження та пропозиції, висловлені учасниками парламентських слухань. Поінформувати Верховну Раду України у другому півріччі 2005 року про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань.
3. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій.
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
м. Київ, 21 червня 2005 року
N 2681-IV
Схвалено
Постановою Верховної Ради України
від 21 червня 2005 року N 2681-IV
РЕКОМЕНДАЦІЇ
парламентських слухань "Законодавче забезпечення сучасної економічної політики в умовах конституційної реформи"
Учасники парламентських слухань, обговоривши тему "Законодавче забезпечення сучасної економічної політики в умовах конституційної реформи", відзначають, що основними умовами реалізації стратегічних цілей є перехід економіки України на шлях інноваційного розвитку, удосконалення стратегічного планування шляхом надання конституційній реформі системного характеру, формування законодавчо забезпеченої економічної політики, зміцнення демократичних засад та громадських інститутів.
Конституційна реформа започаткувала процес входження України до нового етапу суспільно-політичного розвитку, який вимагає від органів державної влади реформування суспільних відносин, вдосконалення правових засад формування та застосування державних соціальних стандартів, спрямованих на реалізацію закріплених Конституцією та законами України основних соціальних гарантій, які б відповідали вимогам часу.
З метою забезпечення системного підходу до формування політики у всіх сферах життєдіяльності необхідне вдосконалення законодавчого забезпечення функціонування органів державної влади, зокрема в питаннях стратегічного планування економічного та соціального розвитку. Нагальним завданням є вдосконалення інструментів моніторингу, довгострокового та середньострокового прогнозування, планування та інших засобів програмно-цільового підходу до визначення економічної політики держави.
Враховуючи, що одним із системоутворюючих факторів сучасної економічної політики, згідно з Конституцією України, мають стати визначені Верховною Радою України засади внутрішньої та зовнішньої політики держави, учасники парламентських слухань наголошують на необхідності прискорення розроблення та прийняття відповідного законопроекту.
Виходячи з ключових завдань формування економічної політики, спрямованих на забезпечення національних інтересів держави, та враховуючи особливості конституційної реформи, учасники парламентських слухань р е к о м е н д у ю т ь:
1. Верховній Раді України:
1) у стислий термін завершити визначення та затвердження в установленому порядку засад внутрішньої та зовнішньої політики України;
2) в процесі проведення конституційної реформи передбачити:
а) створення системи державного прогнозування основних макроекономічних показників на середньостроковий і довгостроковий термін та системи державного регулювання соціально-економічного розвитку;

................
Перейти до повного тексту