- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про створення Національної парламентської групи України з метою вступу до Міжпарламентського Союзу та подальшої участі в його роботі
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 45, ст.402 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Прагнучи до встановлення контактів та обміну досвідом із парламентами інших країн світу, до участі у міжнародній співпраці на парламентському рівні, приєднуючись до завдань Міжпарламентського Союзу, зазначених у статті 1 його Статуту, створити Національну парламентську групу України у повному складі Верховної Ради України з метою вступу до Міжпарламентського Союзу та участі в його роботі.
2. Обрати Виконавчий комітет Національної парламентської групи України у складі: Голова Виконавчого комітету - Голова Верховної Ради України; заступники Голови - Перший заступник Голови Верховної Ради України, заступник Голови Верховної Ради України, Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах і зв'язках з СНД; Скарбник - Керуючий справами Верховної Ради України; Адміністративний секретар - Керівник апарату Верховної Ради України; члени Виконавчого комітету - представники депутатських фракцій і груп, за квотою, розрахованою відповідно до кількісного складу депутатських фракцій і груп.
3. Схвалити Статут (Правила) Національної парламентської групи України у Міжпарламентському Союзі.
4. Кабінету Міністрів України забезпечити членський внесок Верховної Ради України до бюджету Міжпарламентського Союзу в сумі 53 тис. 700 швейцарських франків.
Голова Верховної Ради України | О.ТКАЧЕНКО |
м. Київ, 16 вересня 1999 року N 1059-XIV |
Схвалено
Постановою Верховної Ради України
від 16 вересня 1999 року N 1059-XIV
СТАТУТ (ПРАВИЛА)
Національної парламентської групи України у Міжпарламентському Союзі
Національна група України
Стаття 1.
1. Національна парламентська група України у Міжпарламентському Союзі (далі - Національна група України) створюється за рішенням Верховної Ради України.
2. До складу Національної групи України входять усі члени Верховної Ради України.
3. Національна група України додержується принципів Міжпарламентського Союзу, погоджується з його Статутом та Правилами.
Голова Національної групи України
Стаття 2.
Голова Верховної Ради України є Головою Національної групи України.
Загальні збори Національної групи України
Стаття 3.
1. Національна група України збирається на вимогу Голови Національної групи України або Виконавчого комітету Національної групи України у разі необхідності, але не менше двох разів на рік.
2. Загальні збори Національної групи України скликаються, як правило, у зв'язку із щорічними конференціями Міжпарламентського Союзу, а також у зв'язку із спеціалізованими конференціями, які організує Союз.
3. Метою скликання Загальних зборів Національної групи України може бути як підготовка до конференції, так і обговорення її результатів.
4. Загальні збори Національної групи України узгоджують позицію Національної групи України щодо питань програми та бюджету Міжпарламентського Союзу, поправок до його Статуту, Правил або структури Союзу.
5. Загальні збори Національної групи України обговорюють питання керівництва Національною групою України, фінансові проблеми та будь-які поправки до Статуту Національної групи України.
6. Необхідні документи надаються членам Національної групи України не пізніш як за 10 днів до дня проведення Загальних зборів Національної групи України.
Виконавчий комітет Національної групи України
Стаття 4.
1. До складу Виконавчого комітету Національної групи України входять: Голова Національної групи України, заступники Голови, Скарбник, Адміністративний секретар та представники депутатських фракцій і груп за квотою, розрахованою відповідно до кількісного складу кожної із депутатських фракцій і груп.
2. Виконавчий комітет Національної групи України здійснює необхідні адміністративні та фінансові заходи для ефективної участі Національної групи України у роботі Міжпарламентського Союзу і підтримує регулярний зв'язок з його Секретаріатом.
3. Виконавчий комітет Національної групи України здійснює такі функції:
1) призначає членів делегації на щорічні та спеціалізовані міжпарламентські конференції, визначає завдання делегатам, сприяє делегації в її роботі, вживає необхідних заходів для її забезпечення під час перебування в країні, що приймає делегацію;
2) попередньо вивчає питання, які включені до програми запланованої конференції або міжпарламентської зустрічі, узгоджує позиції щодо надання необхідної документації (меморандуми, проекти резолюцій, поправки), проводить консультації з відповідними урядовими і неурядовими органами і організаціями для підготовки текстів документів, організує брифінги, прес-конференції з питань, пов'язаних з діяльністю Виконавчого комітету Національної групи України та Міжпарламентського Союзу;
3) вивчає нагальні питання для їх обговорення в межах Міжпарламентського Союзу, визначає позицію Національної групи України щодо різних пропозицій, в тому числі щодо зміни Статуту Міжпарламентського Союзу, програми міжпарламентської конференції, структури та порядку функціонування організації, бюджетних питань тощо;
................Перейти до повного тексту