- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про звіт Кабінету Міністрів України щодо стану виконання Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 19, ст.184 )
Уряд ініціював розробку і прийняття указів Президента України про скорочення, а потім і ліквідацію джерела наповнення Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення. В результаті замість 2,6 млрд. гривень, передбачених Законом України
"Про Державний бюджет України на 1998 рік", до Фонду надійшло лише 1,31 млрд. гривень, що становило 55 відсотків до річного плану, і 82,3 відсотка - до рівня надходжень 1997 року.
У поточному році всупереч Закону України
"Про Державний бюджет України на 1999 рік" та вимогам Постанови Верховної Ради України від 18 лютого 1999 року
"Про порядок фінансування в 1999 році заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальним захистом населення" фінансування витрат для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, яке постраждало внаслідок цієї катастрофи, не забезпечується в повному обсязі. У першому кварталі поточного року фінансування цих витрат скорочено на 14 відсотків порівняно з відповідним періодом минулого року - недофінансовано понад 120 млн. гривень. З 1,06 млрд. гривень, що передбачені в Державному бюджеті України на 1999 р. на ліквідацію заборгованості, яка виникла у попередні роки, по соціальних виплатах громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не надійшло жодної гривні. Незадовільне фінансування підкріплюється відповідними організаційними заходами: ліквідовані управління у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в більшості областей, скорочена посада першого заступника Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, який відповідав за блок чорнобильських питань.
Все це спричинило невиконання завдань щодо відселення громадян із зони безумовного (обов'язкового) відселення, погіршення умов проживання населення на радіоактивно забруднених територіях, руйнування системи медичного і соціального захисту ліквідаторів наслідків аварії, інвалідів, дітей.
Верховна Рада України відзначає недостатність зусиль і наполегливості у здійсненні контролю за діяльністю Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади щодо реалізації конституційних прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Верховна Рада України
постановляє:
1. Роботу Кабінету Міністрів України щодо виконання Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визнати незадовільною.
2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:
забезпечити фінансування заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальним захистом населення, на рівні, передбаченому Законом України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" та Постановою Верховної Ради України від 18 лютого 1999 року "Про порядок фінансування в 1999 році заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальним захистом населення". Погасити заборгованість, що утворилася протягом січня-лютого 1999 року, не пізніше травня цього року;
дотримуватися принципу пропорційності при фінансуванні затверджених Законом України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальним захистом населення, включаючи державні капітальні вкладення;
................Перейти до повного тексту