- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про основні напрями бюджетної політики на 2001 рік (бюджетна резолюція)
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 38, ст.326 )
1. Схвалити основні напрями бюджетної політики на 2001 рік (додаються).
2. Кабінету Міністрів України подати до Верховної Ради України проект Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік з урахуванням схвалених основних напрямів бюджетної політики на 2001 рік.
Голова Верховної Ради України | І.ПЛЮЩ |
м. Київ, 22 червня 2000 року N 1827-III |
Схвалено
Постановою Верховної Ради України
від 22 червня 2000 року N 1827-III
ОСНОВНІ НАПРЯМИ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ НА 2001 РІК (бюджетна резолюція)
Відповідно до
Конституції України, Закону України
"Про бюджетну систему України" та з метою своєчасного складання проекту Державного бюджету України і регулювання міжбюджетних відносин Верховна Рада України визначає основні напрями бюджетної політики на 2001 рік.
1. Верховна Рада України встановлює, що політика у сфері державних фінансів має бути спрямована на створення соціально орієнтованої ринкової економіки, стабілізацію економічного середовища як передумову розвитку бізнесу, досягнення довготривалого економічного зростання, підвищення життєвого рівня населення.
2. Державний бюджет України як головний фінансовий план країни на 2001 рік має стати основою розвитку економічних реформ та фінансування соціальної сфери і бути направленим на поліпшення життєвого рівня та добробуту населення.
3. Складання, розгляд, затвердження та виконання бюджетів усіх рівнів мають здійснюватися на конституційних засадах, єдиних принципах, підходах та показниках соціально-економічного розвитку України на 2001 рік. Бюджети адміністративно-територіальних одиниць повинні забезпечити поступальний соціально-економічний розвиток відповідних територій.
4. Встановити, що перерозподіл валового внутрішнього продукту через зведений бюджет не повинен перевищувати 30 відсотків (без урахування Пенсійного фонду України і Фонду соціального страхування України). Приріст доходів бюджетів усіх рівнів повинен здійснюватися шляхом реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України
"Реформи заради добробуту".
5. Доходи бюджету формуються відповідно до чинного законодавства з урахуванням проведення податкової реформи, спрямованої на зменшення податкового навантаження суб'єктів підприємницької діяльності, зокрема шляхом:
скасування збору до Державного інноваційного фонду;
незастосовування понижуючих коефіцієнтів при визначенні сум амортизаційних відрахувань;
зниження ставок податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, прибуткового податку з громадян.
Продовжити практику впорядкування податкових пільг, розширення бази оподаткування, спрощення порядку справляння податків та забезпечення прозорості податкової системи.
6. Планування доходів бюджетів усіх рівнів базується на прогнозних макроекономічних показниках та структурі надходжень попередніх років.
7. Оцінюючи сучасний соціально-економічний стан країни та прогнозні макроекономічні показники її розвитку, сформувати проект Державного бюджету України на 2001 рік бездефіцитним.
8. Бюджет має бути складений виходячи з принципу упередження подальшого зростання державного боргу України та забезпечення поетапного його зниження.
9. Проголошена політика бездефіцитності бюджету визначає рівень видатків, що не може перевищувати рівень доходів зведеного бюджету. Реальні заплановані надходження повинні розглядатись як загальні бюджетні обмеження для видатків бюджетів усіх рівнів. Кабінет Міністрів України повинен запровадити комплекс заходів щодо жорстких бюджетних обмежень шляхом:
впорядкування контролю за виконанням видаткової частини бюджету;
гарантування розподілу ресурсів відповідно до визначених пріоритетів;
поліпшення результативності бюджетних програм.
................Перейти до повного тексту