1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КООРДИНАЦІЙНА РАДА
з питань місцевого самоврядування при
Голові Верховної Ради України
Р І Ш Е Н Н Я
N 6 від 12.12.98
м. Київ
Про записку Відділу по зв'язках з місцевими органами влади і самоврядування щодо помічників-консультантів народних депутатів України
Координаційна рада в и р і ш и л а:
1. Погодитись з пропозиціями Відділу по зв'язках з місцевими органами влади і самоврядування, які викладені в записці "Про помічників-консультантів народних депутатів України".
2. Надіслати вищезазначену записку Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським радам для використання в роботі.
Голова Верховної Ради України О.ТКАЧЕНКО
м. Київ, 12 грудня 1998 року
N 6
Про помічників-консультантів народних депутатів України
На адресу Верховної Ради України останнім часом надходить чимало листів та звернень з проханням роз'яснити порядок зарахування до штату органів місцевого самоврядування помічників-консультантів народних депутатів України, особливо народних депутатів, обраних за партійними списками.
На сьогоднішній день питання щодо помічників-консультантів народного депутата України в основному врегульовано Законом України "Про статус народного депутата України" (стаття 35 прямої дії - "Помічники-консультанти народного депутата України").
Депутат може мати до десяти помічників-консультантів, правовий статус і умови діяльності яких визначаються Положенням про помічника-консультанта народного депутата України, що затверджується Верховною Радою України. Помічники-консультанти перебувають у штаті державних підприємств, установ, організацій, або зараховуються за заявою депутата до штату виконавчого комітету органу місцевого самоврядування. У містах Києві та Севастополі - до секретаріатів міських рад у межах фонду, встановленого Верховною Радою України народному депутату для оплати праці помічників-консультантів.
Депутат може мати також помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах.
Персональний підбір помічників-консультантів, організація їх роботи та розподіл місячного фонду заробітної плати здійснюються особисто народним депутатом.
У межах загального Фонду, виділеного депутату для оплати праці помічників-консультантів і не використаного ним для цієї мети, депутат має право оплачувати за договорами виконання певних робіт чи надання йому послуг, пов'язаних із здійсненням депутатських повноважень. (Стаття 35 згаданого вище закону в редакції від 07.07.95 та 25.09.97 років).
Відповідно до статті 35 Закону України "Про статус народного депутата України" Постановою Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року затверджено Положення про помічника-консультанта народного депутата України (додається).

................
Перейти до повного тексту