1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Голови Верховної Ради України
м. Київ
№ 580
28 грудня 1998 року
Про Положення про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Голови ВР № 270 від 19.03.2007 № 322 від 29.02.2008 № 1780 від 24.12.2014 № 541 від 23.12.2016 № 223 від 22.06.2020 )
1. Положення про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків затвердити.
2. Контроль за виконанням Положення покласти на Комітет Верховної Ради України у закордонних справах і зв'язках з СНД.
3. Управлінню справами Верховної Ради України передбачити в кошторисі видатків Верховної Ради України на 1999 рік витрати, пов'язані з забезпеченням діяльності депутатських груп з міжпарламентських зв'язків.

Голова Верховної Ради України

О.ТКАЧЕНКО
ПОЛОЖЕННЯ
про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з іноземними державами
Розділ 1. Загальні положення.
1.1. Депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з іноземними державами (далі - групи) утворюються шляхом добровільного об'єднання народних депутатів України і діють за колегіальним принципом.
( Пункт 1.1 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Голови ВР № 223 від 22.06.2020 )
1.2. У своїй діяльності групи керуються Конституцією України, законами України, загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, міжнародними договорами України, іншими законодавчими актами, а також цим Положенням.
Розділ 2. Головні цілі та завдання груп.
2.1. Головними цілями та завданнями груп є:
- участь в організації і координації двостороннього міжпарламентського співробітництва;
- аналіз розвитку міжпарламентських відносин, підготовка пропозицій щодо їхнього подальшого поліпшення в інтересах парламентів, що здійснюють таке співробітництво;
- сприяння підготовці, реалізації та синхронізації процедур надання згоди на обов'язковість міжнародних договорів, контактам та обміну інформацією з питань поточної законодавчої діяльності парламентів;
- сприяння співробітництву парламентських комітетів, комісій;
- співпраця з відповідними дипломатичними представництвами в Україні та за кордоном;
- утворення, при необхідності, міжпарламентських об'єднань, двосторонніх експертних груп з метою розробки проектів законодавчих актів; а також обговорення завдань і питань, що представляють спільні інтереси.
Для вирішення своїх завдань групи можуть взаємодіяти з комітетами Верховної Ради України та Апаратом Верховної Ради України, направляти своїх представників до профільних комітетів при розгляді питань про надання згоди на обов'язковість міжнародних договорів з відповідними парламентами іноземних держав.
Розділ 3. Організація діяльності груп.
3.1. Комітет Верховної Ради України, до предмету відання якого належить питання засад зовнішньої політики (далі профільний Комітет), відповідно до основних напрямів зовнішньої політики України визначає пріоритети щодо утворення груп.
3.2. Письмові заяви народних депутатів України щодо входження до складу груп реєструються і опрацьовуються у секретаріаті профільного Комітету та подаються на розгляд підкомітету з питань міжпарламентського співробітництва, двосторонніх та багатосторонніх відносин.
3.3. Народний депутат України може входити до складу не більше восьми груп та бути керівником або співголовою не більше чотирьох груп.
3.4. Терміни подання заяв та їх розгляду визначає підкомітет з питань міжпарламентського співробітництва, двосторонніх та багатосторонніх відносин профільного Комітету.
3.5. Група утворюється на організаційних зборах, до участі в яких запрошуються всі народні депутати України, що у визначеному цим Положенням порядку подали заяви про входження до складу групи.
Інформація про час і місце проведення організаційних зборів групи розміщується на сайті Верховної Ради України.
3.6. Група утворюється у складі керівника (співголів), заступників керівника (співголів), секретаря (секретарів) та членів групи. Розмежування функціональних обов'язків керівництва групи визначається рішенням групи.
Кількість співголів та заступників співголів, які можуть входити до керівництва групи, визначається відповідно до чисельності членів групи станом на день проведення організаційних зборів.
Групи, які складаються із семидесяти п'яти або менше членів, можуть мати не більше двох співголів та трьох заступників співголів.
Групи, які складаються з більш ніж семидесяти п'яти членів, можуть мати не більше трьох співголів та чотирьох заступників співголів.
До складу керівництва груп (співголови та заступники співголів групи) мають входити представники різних депутатських фракцій (депутатських груп). Формування керівництва груп має базуватися на принципі гендерної рівності.
Кількість секретарів, які можуть входити до складу групи, не може перевищувати двох осіб.
3.7. Претендент на керівництво групи має подати до профільного Комітету листа із зазначенням планів та пріоритетів щодо роботи групи.

................
Перейти до повного тексту