1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Голови Верховної Ради України
м. Київ № 377 11 березня 2015 р.
Про Робочу групу з питань сприяння реформуванню територіальних громад базового рівня
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Голови ВР № 459 від 24.03.2015 )
З метою забезпечення реалізації положень Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" , координації дій щодо його виконання, здійснення оперативного фахового аналізу та вироблення відповідних пропозицій:
1. Утворити Робочу групу з питань сприяння реформуванню територіальних громад базового рівня.
2. Затвердити Положення про Робочу групу з питань сприяння реформуванню територіальних громад базового рівня (додається).
3. Затвердити персональний склад Робочої групи з питань сприяння реформуванню територіальних громад базового рівня, що додається.
4. Покласти на Апарат Верховної Ради України організаційне, матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності Робочої групи.
Голова Верховної Ради України В.ГРОЙСМАН
Додаток № 1
до Розпорядження
Голови Верховної Ради України
від 11 березня 2015 р. № 377
ПОЛОЖЕННЯ
про Робочу групу з питань сприяння реформуванню територіальних громад базового рівня
1. Робоча група з питань сприяння реформуванню територіальних громад базового рівня (далі - Робоча група) є робочим органом Консультативної ради з питань місцевого самоврядування.
2. Робоча група у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, розпорядженнями Голови Верховної Ради України, рішеннями Консультативної ради з питань місцевого самоврядування і цим Положенням.
3. Основними завданнями Робочої групи є:
вирішення оперативних завдань з надання підтримки об'єднанню територіальних громад;
вивчення громадської думки щодо законодавчих ініціатив з питань об'єднання територіальних громад;
сприяння органам державної влади у проведенні роз'яснювальної роботи серед територіальних громад та органів місцевого самоврядування щодо механізмів і очікуваних результатів впровадження Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" .
4. Робоча група на виконання покладених на неї основних завдань має право:
запитувати й одержувати в установленому порядку від органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх всеукраїнських асоціацій, наукових установ і громадських організацій необхідні матеріали, інформацію, документи тощо;
ініціювати внесення на розгляд Верховної Ради України, її комітетів, спеціальних комісій, депутатських фракцій, підрозділів Апарату Верховної Ради України пропозицій до порядку денного сесій парламенту та проекту перспективного плану законопроектної роботи Верховної Ради України;
запрошувати на свої засідання і залучати до обговорення відповідних представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх всеукраїнських асоціацій, інших зацікавлених організацій, установ;
брати участь у підготовці й проведенні парламентських, комітетських слухань у Верховній Раді України з питань добровільного об'єднання територіальних громад;
взаємодіяти з комітетами Верховної Ради України, депутатськими фракціями парламенту, місцевими радами, асоціаціями та іншими добровільними об'єднаннями органів місцевого самоврядування, науковими установами і громадськими організаціями;
здійснювати інші заходи відповідно до покладених Головою Верховної Ради України на неї завдань.
5. Робоча група у процесі виконання покладених на неї завдань взаємодіє з іншими допоміжними органами, створеними Головою Верховної Ради України.
6. Робоча група утворюється у складі керівника, заступників, секретаря та інших членів, які беруть участь у її роботі на громадських засадах.
Очолює Робочу групу Голова Верховної Ради України.
Секретарем Робочої групи є заступник Керівника Апарату Верховної Ради України відповідно до розподілу обов'язків.
До складу Робочої групи за пропозицією Голови Верховної Ради України входять народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, представник Адміністрації Президента України, посадові особи Апарату Верховної Ради України, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експертного середовища, представники органів місцевого самоврядування базового рівня.
Персональний склад Робочої групи затверджується Головою Верховної Ради України.
7. Організаційною формою роботи Робочої групи є засідання, які проводяться за необхідності.
Засідання Робочої групи є правомочним за умови присутності на ньому не менше половини її персонального складу.
8. За результатами вивчення та розгляду питань Робоча група готує висновки і рекомендації, які ухвалюються більшістю від її персонального складу та підписуються головуючим на засіданні.
Рекомендації Робочої групи надсилаються до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування, відповідних підрозділів Апарату Верховної Ради України, а також до комітетів Верховної Ради України, яких стосуються такі рекомендації.
Висновки і рекомендації Робочої групи оприлюднюються на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.
9. Організаційне, інформаційно-методичне та експертно-аналітичне забезпечення діяльності Робочої групи здійснюють відповідні структурні підрозділи Апарату Верховної Ради України.
Додаток № 2

................
Перейти до повного тексту