1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


УПОВНОВАЖЕНИЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини № 7/8-12 від 26.07.2012 )
Положення про представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
ЗАТВЕРДЖЕНО
зі змінами та доповненнями
Уповноважений Верховної Ради
України з прав людини
Н.Карпачова
19 липня 2005 р.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Цим Положенням встановлюються і регулюються правові підстави, обсяг і межі повноважень представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі - Представник).
1.2. Представник - посадова особа, яка призначається і звільняється Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини (далі - Уповноважений) відповідно до статті 11 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" і якій делегуються повноваження Уповноваженого в частині, визначеній цим Положенням щодо здійснення його функцій. На представників Уповноваженого поширюється положення Закону України "Про державну службу" , законодавство України про працю.
1.3. Представник Уповноваженого у своїй діяльності керується Конституцією України , законами України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" , іншими чинними законами та нормативними актами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також цим Положенням.
1.4. Представник здійснює свою діяльність за дорученням Уповноваженого у межах делегованих йому повноважень, визначених цим Положенням та (або) окремим мандатом, виданим Уповноваженим. Представник підпорядковується безпосередньо Уповноваженому і діє незалежно від інших державних органів, їх посадових та службових осіб.
1.5. Представник за дорученням Уповноваженого бере участь у здійсненні парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод громадян, захисту прав кожного громадянина, іноземця, особи без громадянства на території України та у межах її юрисдикції.
Основною метою діяльності Представника є:
участь у захисті прав і свобод людини і громадянина, проголошених Конституцією України, законами України і міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою України;
дотримання і повага до прав і свобод людини і громадянина органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, а також службовими особами підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності;
запобігання порушенням прав і свобод людини та сприяння їх поновленню;
запобігання будь-яким формам дискримінації і привілеям у процесі реалізації людиною своїх прав і свобод;
сприяння правовому інформуванню населення.
2. ПОВНОВАЖЕННЯ ПРЕДСТАВНИКА
2.1. За дорученням Уповноваженого:
здійснює координацію відповідних підрозділів Секретаріату;
забезпечує контроль за підготовкою проектів подань до Президента України, Прем'єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Генерального прокурора України, конституційних подань Уповноваженого до Конституційного Суду України, подань Уповноваженого до органів державної влади, органів місцевого самоврядування. об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, їх посадових і службових осіб для вжиття відповідних заходів з метою усунення виявлених порушень прав і свобод людини та здійснює контроль за їх реалізацією.
2.2. Представник вивчає відомості про порушення прав і свобод людини за зверненнями до Уповноваженого громадян України, іноземців, осіб без громадянства, народних депутатів України та за дорученням Уповноваженого здійснює провадження.
2.3. За дорученням Уповноваженого:
порушувати перед керівниками органів державної влади і місцевого самоврядування питання щодо виконання актів реагування Уповноваженого в зазначені законом строки;
здійснює контроль за виконанням актів реагування Уповноваженого, які направлені на адресу органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, організацій, незалежно від форм власності; ініціює проведення перевірок і експертиз за фактами порушень прав і свобод громадян, попередньо узгодивши ці дії з Уповноваженим.
2.4. Відповідно до спеціального мандата відвідує в будь-який час місця попереднього ув'язнення, установи виконання покарань, військові частини, установи примусового лікування і перевиховання, лікарні для психічно хворих, опитує осіб, які там знаходяться, отримує інформацію щодо умов їх тримання.
2.5. За дорученням Уповноваженого бере участь у судовому процесі у випадках і порядку, передбачених законодавством.
2.6. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, Представник складає протоколи про правопорушення.
2.7. За дорученням Уповноваженого Представник направляє листи до органів державної влади і місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб щодо проблем у галузі прав людини, на підставі звернень народних депутатів України, громадян України, осіб без громадянства та іноземців.

................
Перейти до повного тексту