- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
м. Київ | N 664 1 липня 2003 року |
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження
Голови ВР
N 611 від 27.04.2015 )
Про Порядок забезпечення народних депутатів України, органів Верховної Ради України та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України комп'ютерною технікою, програмними засобами та доступом до інформаційних ресурсів
1. Затвердити Порядок забезпечення народних депутатів України, органів Верховної Ради України та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України комп'ютерною технікою, програмними засобами та доступом до інформаційних ресурсів (додається).
2. Управлінню справами Апарату Верховної Ради України за поданням Управління комп'ютеризованих систем та Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України щороку передбачати у проекті кошторису Верховної Ради України витрати на придбання комп'ютерної техніки, запасних частин до неї, витратних матеріалів, програмних засобів та інформаційних ресурсів для забезпечення народних депутатів України, органів Верховної Ради України та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України.
3. Вважати такими, що втратили чинність, розпорядження Голови Верховної Ради України від 10 травня 2000 року N 378 "Про порядок забезпечення та використання ПЕОМ, комп'ютерної мережі та комп'ютерних систем" та розпорядження Керівника Апарату Верховної Ради України від 30 серпня 1999 року N 1565 "Про порядок обліку, обслуговування, ремонту, заміни витратних матеріалів, під'єднання до локальної мережі, встановлення ліцензійного програмного забезпечення позабалансової персональної обчислювальної техніки, яка тимчасово використовується в підрозділах апарату та комітетах і фракціях Верховної Ради України".
4. Контроль за виконанням цього Розпорядження покласти на Керівника Апарату Верховної Ради України Зайчука В.О.
Голова Верховної Ради України | В.ЛИТВИН |
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Голови Верховної Ради України
від 1 липня 2003 року N 664
ПОРЯДОК
забезпечення народних депутатів України, органів Верховної Ради України та структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України комп'ютерною технікою, програмними засобами та доступом до інформаційних ресурсів
1. Відповідно до частини третьої статті
28 Закону України
"Про статус народного депутата України" службовий кабінет народного депутата України на строк виконання його депутатських повноважень обладнується персональним комп'ютером з підключенням його до інформаційних мереж та наданням адреси електронної пошти.
1.1. Комп'ютерна техніка (комп'ютер і принтер) встановлюється у приміщеннях Верховної Ради України на персональних робочих місцях народних депутатів України з під'єднанням до локальної комп'ютерної мережі, наданням доступу до мережі Інтернет та інформаційних ресурсів Верховної Ради України. Народним депутатам України для роботи у виборчих округах періодично видаються компакт-диски з базами даних, сформованими у Верховній Раді України.
1.2. Після завершення депутатських повноважень комп'ютерна техніка повертається народними депутатами України до Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України.
1.3. У разі дострокового припинення повноважень народного депутата України повернення наданої народному депутатові комп'ютерної техніки до Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України забезпечується секретаріатом комітету Верховної Ради України, в якому працював народний депутат.
2. Секретаріати комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій і груп отримують у користування комп'ютерну техніку, яка встановлюється на робочих місцях працівників секретаріату у приміщеннях Верховної Ради України з під'єднанням до локальної комп'ютерної мережі, наданням доступу до мережі Інтернет та інформаційних ресурсів Верховної Ради України.
2.1. Секретаріатам комітетів Верховної Ради України комп'ютерна техніка надається відповідно до плану й розподілу, який формується на підставі заявок, з урахуванням фінансових і технічних можливостей. План розподілу комп'ютерної техніки затверджується Керівником Апарату Верховної Ради України.
2.2. Секретаріатам депутатських фракцій і груп надається від одного до трьох комп'ютерів із принтерами, залежно від кількості членів депутатської фракції або групи (до 30 членів депутатської фракції або групи - 1 комп'ютер; від 31 до 60 - 2; понад 61 - 3).
3. У структурних підрозділах Апарату Верховної Ради України першочергово встановлюється й модернізується комп'ютерна техніка на тих робочих місцях, на яких здійснюється наповнення інформаційних баз даних, опрацювання документів в електронному вигляді, підготовка експертних висновків до поданих проектів законодавчих актів.
4. Тимчасові спеціальні та тимчасові слідчі комісії Верховної Ради України забезпечується комп'ютерною технікою, наданою секретаріату комітету Верховної Ради України, який є профільним із питань віднесених до компетенції такої комісії, якщо інше не визначено рішенням Верховної Ради України про утворення цих комісій.
5. На комп'ютерне обладнання, що використовується в приміщеннях Верховної Ради України, встановлюється ліцензійне програмне забезпечення, яке на законних підставах, віднесено до майна, що забезпечує діяльність Верховної Ради України.
5.1. На комп'ютери загального призначення в обов'язковому порядку встановлюються:
- одна з версій операційної системи Windows'95/98/2000/XP;
- інтегровані офісні системи MS Office;
- допоміжне програмне забезпечення (драйвери, утиліти, антивірусні програми, система стеження за технічним станом комп'ютера).
5.2. На комп'ютери, підключені до локальної комп'ютерної мережі, встановлюються:
- програмні продукти для навігації по Інтернет та перегляду Netscape Communicator, MS Explorer;
- програмне забезпечення електронної пошти Outlook Express.
5.3. За вибором керівника секретаріату депутатської фракції чи групи, секретаріату комітету, структурного підрозділу Апарату Верховної Ради України на одному з комп'ютерів встановлюється автоматизована система документообігу та адреса електронної пошти для реалізації комунікативної функції.
5.4. Автоматизовані системи: "Законотворець", "Інформаційно-пошукова система "Законодавство України", "Консультант Плюс" (довідково-правова система законодавства Російської Федерації) встановлюється на комп'ютери загального призначення за письмовою заявкою керівника структурного підрозділу Апарату Верховної Ради України. Інші автоматизовані системи інформаційно-технологічного забезпечення діяльності Верховної Ради України, перелік яких затверджено розпорядженням Голови Верховної Ради України від 01.07.2003 р.
N 663, встановлюються тільки на робочі місця працівників, на яких покладено виконання відповідних інформаційно-технологічних функцій і які пройшли атестацію (стажування) в Управлінні комп'ютеризованих систем.
5.5. Видавничі та графічні програмні засоби за умови їх наявності в Управлінні комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України встановлюються на комп'ютери загального призначення за письмовою заявкою керівника структурного підрозділу Апарату Верховної Ради України.
5.6. Програмні засоби, придбані за власні кошти користувача, можуть бути встановлені виключно фахівцями Управління комп'ютеризованих систем за наявності оригіналу документа, що засвідчує його ліцензійну чистоту, заявки керівника структурного підрозділу Апарату Верховної Ради України з обгрунтуванням необхідності використання придбаного програмного забезпечення.
5.7. У разі відсутності в Управлінні комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України спеціалізованого прикладного програмного забезпечення його придбання здійснюється за письмовою заявкою керівника структурного підрозділу на ім'я Керівника Апарату Верховної Ради України з техніко-економічним обгрунтуванням необхідності придбання такого прикладного програмного забезпечення.
6. Під'єднання користувачів до веб-сервісу здійснюється фахівцями Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України за письмовою заявкою керівника структурного підрозділу Апарату Верховної Ради України. У заявці має бути вказано прізвище, ім'я, по батькові користувача та його контактний телефон, обліковий номер комп'ютера, адреса приміщення, де встановлено комп'ютер.
Програмне забезпечення для пошуку й перегляду інформації встановлюється на робочі станції, що стоять на балансовому обліку Управління справами Верховної Ради України. При встановленні програмного забезпечення робочій станції присвоюється унікальна мережна адреса (IP-адреса). Користувачеві видається реєстраційна картка з параметрами під'єднання робочої станції до комп'ютерної мережі Верховної Ради України, серед яких є пароль доступу до поштової скриньки електронної пошти. Інформація, яка міститься у реєстраційній картці, є конфіденційною і не може передаватися й розголошуватися іншим особам.
................Перейти до повного тексту