- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Звернення
З В Е Р Н Е Н Н Я
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Звернення
Верховної Ради України до Ради Європи, Організації по безпеці
та співробітництву в Європі, міжнародних парламентських
організацій, парламентів і урядів європейських країн з
приводу тривожної ситуації в інформаційному просторі України
Ситуація, яка склалася в інформаційній сфері України, змушує нас, членів парламенту, звернутися до поважних європейських структур, аби об'єднаними зусиллями вітчизняних і зарубіжних демократичних інститутів відстояти конституційні положення щодо захисту прав і свобод громадян України, в тому числі свободи думки і слова, вільного вираження своїх поглядів і переконань.
Однак нині в Україні окремі дії органів виконавчої влади спрямовані на обмеження свободи слова - головного стрижня державної інформаційної політики, основи основ функціонування засобів масової інформації, за умови демократичного розвитку суспільства. Буквально придушуються опозиційні до владних виконавчих структур або просто незаангажовані засоби масової інформації. Широкого розголосу далеко за межами нашої держави набуло фактичне припинення, всупереч чинному законодавству, випуску газети "Правда Украины". Редактора ж цього видання було заарештовано за сумнівними звинуваченнями.
Вчинено протиправні дії щодо газет "Політика", "Днепровская правда", "Кіровоградська правда", "Полтавська думка" та ряду інших. Серйозних утисків зазнала телекомпанія СТБ, припинено вихід деяких програм інших телерадіоорганізацій, що не влаштовували діючу в Україні виконавчу владу.
Парламент, його профільні комітети стали на захист багатьох центральних та регіональних засобів масової інформації, підданих тиску з боку виконавчих структур, фіскальних органів за інакомислення стосовно нинішньої виконавчої влади, критичні публікації на її адресу.
Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації неодноразово звертався до Президента України, Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України, Голови Верховного Суду України, зробив кілька офіційних заяв щодо складної ситуації в інформаційній сфері, утисків свободи слова.
Активну позицію в цьому плані обрала Верховна Рада України. У лютому 1999 року в парламенті проведено "День Уряду" про діяльність Кабінету Міністрів України, органів державної влади щодо забезпечення свободи слова, задоволення інформаційних потреб суспільства та розвитку інформаційної сфери в Україні. Згідно з ухваленою Верховною Радою України Постановою діям Уряду України дано негативну оцінку і утворено Тимчасову парламентську слідчу комісію по вивченню ситуації в інформаційній сфері держави.
................Перейти до повного тексту