- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про ситуацію в агропромисловому комплексі України
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 48, ст.265 )
В агропромисловому комплексі України склалося надзвичайне становище.
Суттєво зменшилися обсяги виробництва продукції. Валовий збір зерна очікується на рівні 23-24 млн. тонн проти 40 млн. тонн, отриманих у середньому за 1991-1995 роки. Галузь тваринництва є збитковою. Різко скоротилося поголів'я худоби. Так, тільки за вересень цього року поголів'я великої рогатої худоби зменшилося на 386 тис. голів, у тому числі корів - на 38 тис. голів. Виробництво молока за п'ять останніх років зменшилося на 50, м'яса - 67 і яєць - на 59 відсотків. У повному занепаді птахівництво та державні тваринницькі комплекси. Сільськогосподарська техніка у господарствах фізично і морально зношена, переважна її кількість відпрацювала амортизаційний строк і підлягає списанню.
Загальна сума неплатежів сільськогосподарських підприємств становить близько 2 млрд. гривень, що майже вдвоє більше, ніж на початку року, а коефіцієнт платоспроможності знизився з 0,63 до 0,36. Разом з тим потреби галузі за 9 місяців цього року профінансовані в обсязі 312,4 млрд. гривень, або на 33,7 відсотка, що не відповідає вимогам Закону України
"Про Державний бюджет України на 1996 рік". Не передбачається поліпшення фінансового забезпечення галузі і на 1997 рік. У запропонованому проекті Закону України про Державний бюджет України на 1997 рік її потреби планується задовольнити лише на 18,2 відсотка.
Не забезпечується реалізація вимог ряду законів України та постанов Верховної Ради України щодо надання пріоритету соціальному розвитку села та агропромислового комплексу, подолання кризового стану в цьому важливому секторі економіки.
Усе це призвело до подальшого загострення кризових явищ у галузі.
Відсутність коштів негативно позначилася на забезпеченні виробництва матеріально-технічними ресурсами, поставила під реальну загрозу проведення у 1996 році комплексу осінньо-польових робіт і формування продовольчих ресурсів на поточний і наступний роки.
Такий стан в аграрному секторі вимагає прийняття невідкладних радикальних заходів.
Верховна Рада України
постановляє:
2. З огляду на надзвичайне становище, в якому опинилося сільськогосподарське виробництво, зокрема проведення комплексу осінньо-польових робіт та підготовки до зимівлі, Кабінету Міністрів України:
................Перейти до повного тексту