1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про проведення всеукраїнського референдуму в питанні про проголошення незалежності України
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1991, N 48, ст. 663)
Виходячи з положень Закону про всеукраїнський та місцеві референдуми щодо реалізації права народу України на самовизначення і в зв'язку з Постановою Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року "Про проголошення незалежності України" Верховна Рада України
постановляє:
1. Відповідно до рішення Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року про проведення всеукраїнського референдуму включити до бюлетеня для таємного голосування текст Акта проголошення незалежності України, а також таке формулювання питання і варіанти відповіді на нього:
"Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?"
"Так, підтверджую" або "Ні, не підтверджую".
Волевиявлення громадян здійснюється шляхом викреслювання при позитивній відповіді слів "Ні, не підтверджую" і при негативній відповіді слів "Так, підтверджую". Бюлетень, в якому при голосуванні викреслено всі слова - "Так, підтверджую" і "Ні, не підтверджую" або не викреслено жодного з цих слів, визнається недійсним.
2. Схвалити текст Звернення Верховної Ради України до народу (додається).
3. Підготовку всеукраїнського референдуму з зазначеного питання, підрахунок поданих голосів та підведення результатів голосування покласти на Центральну виборчу комісію по виборах народних депутатів України, Комісію Кримської АРСР по виборах народних депутатів Кримської АРСР, обласні, районні, міські (крім міст районного підпорядкування), районні у містах комісії по виборах депутатів місцевих Рад народних депутатів та утворювані дільничні комісії по виборах Президента України.
Голова Верховної Ради України Л.КРАВЧУК
м. Київ, 11 жовтня 1991 року
N 1660-XII
ЗВЕРНЕННЯ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ДО НАРОДУ
Шановні співвітчизники!
1 грудня ми маємо зробити свій вибір - висловитися щодо Акта проголошення незалежності України. Це вибір для себе, для своїх дітей та онуків, для поколінь прийдешніх. Ми не маємо права помилитися. Хай кожен з нас у хвилину визначення залишиться сам на сам зі своєю совістю і своїм розумом, щоб ніхто і ніщо, окрім відповідальності перед народом і майбутнім, не могло вплинути на волю кожного, бо в наших руках - доля молодої незалежної держави, доля Батьківщини, рідної землі.
Акт проголошення незалежності України - це не витвір політиків, депутатів чи партій. Незалежність - мрія наших батьків і прадідів, рівність з іншими народами, величезна праця й безмежна відповідальність, почуття гордості за свій народ і його державність, любов до отчого дому і вірна дорога в майбутнє. Це об'єктивна потреба.

................
Перейти до повного тексту