- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Висновок
АПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Головне науково-експертне управління
N 16/3-1087 від 16.10.2002
До N 1282-1 від 18.09.2002
Народний депутат України
Р. Зварич
ВИСНОВОК на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про аудиторську діяльність"
Підтримуючи у цілому зміст внесених пропозицій, вважаємо доцільним відзначити наступне.
Вважаємо, що вимоги до рівня кваліфікації аудитора, які визначені у частині 2 статті 8 проекту мають бути більш жорстким. На нашу думку, аудитор обов'язково повинен мати вищу економічну або юридичну освіту, оскільки запропонований у проекті рівень кваліфікації як "досвід роботи не менше трьох років підряд фахівцем у галузі фінансів, права, економіки і бухгалтерського обліку", дозволить, наприклад, "аудитору" (!!!) з досвідом роботи молодшого касира у наступному проводити комплексну перевірку великого підприємства. Існуючий досвід показує, що зниження вимог до рівня кваліфікації при отриманні сертифікату аудитора проводить до неякісного проведення аудиту а, отже до відповідних негативних фінансових наслідків. На наш погляд, у новій редакції Закону цей недолік доцільно усунути.
Не зовсім коректним є вираз "особи, що володіють документом про вищу освіту", оскільки допускає неоднозначне трактування, адже за певних умов володіти можна і документом про отримання вищої освіти сторонньою особою. Більш вдалим, на нашу думку, є формулювання "мають вищу освіту".
Крім того, доцільність встановлення умови отримання сертифікату - рекомендація аудиторської фірми викликає певні сумніви, оскільки має суб'єктивну основу і залежить виключно від волевиявлення керівника аудиторської фірми, де працює претендент. Більш прийнятною умовою отримання сертифікату є складання претендентом відповідного іспиту.
................Перейти до повного тексту