- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ФІНАНСІВ І БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Л И С Т
19.11.2002 N 06-10/589
(Витяг)
<...>
Згідно з нормами статті
1 Закону України
"Про оподаткування прибутку підприємств" товарами є матеріальні чи нематеріальні активи, а також цінні папери і деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення. Бартером вважається господарська операція, яка передбачає розрахунок за товари (роботи, послуги) у будь-яких формах, відмінних від грошової.
Згідно з пунктом 1.6 Закону України
"Про оподаткування прибутку підприємств" до товарів не відносяться цінні папери, які відповідно емітуються або гасяться платником податку, а отже, не підлягають включенню до валових доходів або валових витрат.
Згідно з пунктом 1.19 Закону України
"Про оподаткування прибутку підприємств" визначення бартеру передбачає у тому числі обмін товарів на цінні папери (крім корпоративних прав, що регулюються статтею 4 цього Закону) чи навпаки.
Згідно з частиною другою статті 12 Указу Президента України від 7 серпня 1998 року
N 857/98, який згідно з нормами пункту 4 розділу XV "Перехідні положення"
Конституції України має силу закону, під час здійснення бартерних (товарообмінних) операцій на території України податок справляється за повною ставкою, у тому числі під час обміну товарами (роботами, послугами), операції з продажу яких звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою (при застосуванні такої нульової ставки на митній території України).
Згідно з підпунктом 3.2.1 статті
3 Закону України
"Про податок на додану вартість" не є об'єктом оподаткування операції з "випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу за кошти цінних паперів".
Згідно з підпунктом 7.3.4 статті
7 Закону України
"Про податок на додану вартість" датою виникнення податкових зобов'язань у межах бартерних (товарообмінних) операцій вважається будь-яка з подій, що настала раніше:
- або дата відвантаження (платником податку) товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, який засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку;
- або дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт отримання платником податку їх результатів.
Згідно з підпунктом 7.5.3 статті
7 Закону України
"Про податок на додану вартість" право платника податку на збільшення податкового кредиту виникає у дату здійснення заключної (балансуючої) операції у бартерній угоді.
................Перейти до повного тексту