1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


СПЕЦІАЛЬНА КОНТРОЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ПРИВАТИЗАЦІЇ
Р І Ш Е Н Н Я
Про тривале використання державного майна
цілісних майнових комплексів державних підприємств "Вільногірського гірничо-металургійного комбінату" та "Іршанського гірничо-збагачувального комбінату" після закінчення терміну договорів оренди
Заслухавши інформацію Фонду державного майна України та Міністерства промислової політики України щодо договорів оренди цілісних майнових комплексів Вільногірського державного гірничо-металургійного комбінату (Дніпропетровська область) та Іршанського державного гірничо-збагачувального комбінату (Житомирська область), укладених Фондом державного майна України із ЗАТ "Кримський Титан"(1), комісія встановила таке.
_______________
(1) ЗАТ "Кримський Титан" було утворено відповідно до Указу Президента від 07.07.2004 р. N 765/2004 "Про заходи щодо забезпечення розвитку виробництва двоокису титану та підвищення ефективності використання виробничих потужностей підприємств із видобутку ільменітової руди". Засновниками виступили ДАК "Титан" (належить "50 відсотків плюс 1 акція) та компанія "RSJ Erste Beteiligungsgesellschaft mbH" (тепер OstChem Germani GMBH) Залежить 50 відсотків мінус 1 акція).
Передача в оренду цілісних майнових комплексів (далі - ЦМК) державних підприємств "Вільногірський ГМК" та "Іршанський ГЗК" здійснювалась на виконання Указу Президента від 07.07.2004 р. N 765/2004 "Про заходи щодо забезпечення розвитку виробництва двоокису титану та підвищення ефективності використання виробничих потужностей підприємств із видобутку ільменітової руди" та доручення Кабінету Міністрів України від 09.04.2004 р. N 30414/1/1-04 щодо виконання цього указу.
Фондом державного майна України як орендодавцем та ЗАТ "Кримський Титан" як орендарем було Укладено договір оренди ЦМК ДП "Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат" від 06.09.2004 р. N 586 та Договір оренди ЦМК ДП "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" від 06.09.2004 р. N 587 терміном на п'ять років.
За інформацією Фонду державного майна України, орендна плата за період дії договорів оренди сплачувалась орендарем вчасно і в повному обсязі. Загалом 33 період дії договорів оренди орендарем сплачено до Державного бюджету 180160073,76 гривні, у тому числі по Вільногірському комбінату - 130927621,33 гривні, по Іршанському комбінату - 49232452,43 гривні.
У зв'язку із закінченням 05.09.2009 р. дії договорів оренди комбінатів уряд видав Постанову від 03.09.2009 р. N 923 "Питання цілісних майнових комплексів Іршанського гірничо-збагачувального комбінату і Вільногірського гірничо-металургійного комбінату", відповідно до якої Міністерству промислової політики України було передано функції з управління Цілісними майновими комплексами зазначених комбінатів та доручено утворити на базі цих комплексів Державні підприємства, а також передбачено проведення інвентаризації зазначеного майна.
Оскільки колишній орендар (ЗАТ "Кримський Титан"), не погоджуючись з рішенням уряду, чинив протидію поверненню орендованих ЦМК до сфери управління Мінпромполітики, міністерство звернулося до суду з позовами про витребування майна з чужого незаконного володіння.
За повідомленням Фонду державного майна України, з метою забезпечення позову ухвалами господарського суду м. Києва від 02.11.2009 р. N 42/582 та N 42/583 було накладено арешт на державне майно цілісних майнових комплексів Іршанського гірничо-збагачувального комбінату і Вільногірського гірничо-металургійного комбінату та заборонено ЗАТ "Кримський Титан" та будь-яким іншим особам вчиняти дії щодо розпорядження майном зазначених комбінатів (але не заборонено користування майном відповідно до частини 2 статті 58 Закону України "Про виконавче провадження", про що ЗАТ "Кримський титан" зазначає у своїх листах).
Згідно з актами опису, що були складені структурними підрозділами Державної виконавчої служби України із залученням фахівців Мінпромполітики, арештоване державне майно передано на відповідальне зберігання до ЗАТ "Кримський Титан".

................
Перейти до повного тексту