- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
СПЕЦІАЛЬНА КОНТРОЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ПРИВАТИЗАЦІЇ
Р І Ш Е Н Н Я
Про тривале використання державного майна |
цілісних майнових комплексів державних підприємств "Вільногірського гірничо-металургійного комбінату" та "Іршанського гірничо-збагачувального комбінату" після закінчення терміну договорів оренди
Заслухавши інформацію Фонду державного майна України та Міністерства промислової політики України щодо договорів оренди цілісних майнових комплексів Вільногірського державного гірничо-металургійного комбінату (Дніпропетровська область) та Іршанського державного гірничо-збагачувального комбінату (Житомирська область), укладених Фондом державного майна України із ЗАТ "Кримський Титан"(1), комісія встановила таке.
_______________
(1) ЗАТ "Кримський Титан" було утворено відповідно до Указу Президента від 07.07.2004 р.
N 765/2004 "Про заходи щодо забезпечення розвитку виробництва двоокису титану та підвищення ефективності використання виробничих потужностей підприємств із видобутку ільменітової руди". Засновниками виступили ДАК "Титан" (належить "50 відсотків плюс 1 акція) та компанія "RSJ Erste Beteiligungsgesellschaft mbH" (тепер OstChem Germani GMBH) Залежить 50 відсотків мінус 1 акція).
Передача в оренду цілісних майнових комплексів (далі - ЦМК) державних підприємств "Вільногірський ГМК" та "Іршанський ГЗК" здійснювалась на виконання Указу Президента від 07.07.2004 р.
N 765/2004 "Про заходи щодо забезпечення розвитку виробництва двоокису титану та підвищення ефективності використання виробничих потужностей підприємств із видобутку ільменітової руди" та доручення Кабінету Міністрів України від 09.04.2004 р. N 30414/1/1-04 щодо виконання цього указу.
Фондом державного майна України як орендодавцем та ЗАТ "Кримський Титан" як орендарем було Укладено договір оренди ЦМК ДП "Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат" від 06.09.2004 р. N 586 та Договір оренди ЦМК ДП "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" від 06.09.2004 р. N 587 терміном на п'ять років.
За інформацією Фонду державного майна України, орендна плата за період дії договорів оренди сплачувалась орендарем вчасно і в повному обсязі. Загалом 33 період дії договорів оренди орендарем сплачено до Державного бюджету 180160073,76 гривні, у тому числі по Вільногірському комбінату - 130927621,33 гривні, по Іршанському комбінату - 49232452,43 гривні.
У зв'язку із закінченням 05.09.2009 р. дії договорів оренди комбінатів уряд видав Постанову від 03.09.2009 р.
N 923 "Питання цілісних майнових комплексів Іршанського гірничо-збагачувального комбінату і Вільногірського гірничо-металургійного комбінату", відповідно до якої Міністерству промислової політики України було передано функції з управління Цілісними майновими комплексами зазначених комбінатів та доручено утворити на базі цих комплексів Державні підприємства, а також передбачено проведення інвентаризації зазначеного майна.
Оскільки колишній орендар (ЗАТ "Кримський Титан"), не погоджуючись з рішенням уряду, чинив протидію поверненню орендованих ЦМК до сфери управління Мінпромполітики, міністерство звернулося до суду з позовами про витребування майна з чужого незаконного володіння.
За повідомленням Фонду державного майна України, з метою забезпечення позову ухвалами господарського суду м. Києва від 02.11.2009 р. N 42/582 та N 42/583 було накладено арешт на державне майно цілісних майнових комплексів Іршанського гірничо-збагачувального комбінату і Вільногірського гірничо-металургійного комбінату та заборонено ЗАТ "Кримський Титан" та будь-яким іншим особам вчиняти дії щодо розпорядження майном зазначених комбінатів (але не заборонено користування майном відповідно до частини 2 статті
58 Закону України
"Про виконавче провадження", про що ЗАТ "Кримський титан" зазначає у своїх листах).
Згідно з актами опису, що були складені структурними підрозділами Державної виконавчої служби України із залученням фахівців Мінпромполітики, арештоване державне майно передано на відповідальне зберігання до ЗАТ "Кримський Титан".
................Перейти до повного тексту