1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
( Указ не застосовується на території України згідно із Законом N 2215-IX від 21.04.2022 )
Про самооподаткування сільського населення
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1984, N 19, ст. 364 ) ( Указ затверджено Законом УРСР N 7132-X від 15.06.84 )
Відповідно до статті 4 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 26 січня 1981 року "Про місцеві податки і збори" (Відомості Верховної Ради СРСР, 1981 р. N 5, ст. 121; 1983 р., N 10, ст. 154) Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:
1. Встановити, що самооподаткування населення може проводитись у сільській місцевості з метою залучення додаткових коштів для здійснення заходів по благоустрою і соціально-культурному розвитку населених пунктів на території сільських Рад народних депутатів.
Рада Міністрів Української РСР може встановлювати, в яких областях, районах чи окремих населених пунктах самооподаткування не проводиться.
2. Самооподаткування організує сільська Рада народних депутатів. Рішення про самооподаткування приймають загальні збори (сход) громадян, які проживають у населеному пункті (його частині) чи в декількох населених пунктах на території сільської Ради народних депутатів.
Виконавчий комітет сільської Ради народних депутатів скликає загальні збори (сход) громадян і не пізніш як за десять днів сповіщає їх про час і місце скликання загальних зборів (сходу).
3. Загальні збори (сход), на яких розглядається питання про самооподаткування, є правомочними, якщо на них присутня більшість громадян, що досягли 18-річного віку.
Рішення про проведення самооподаткування приймається більшістю голосів громадян, присутніх на загальних зборах (сході).
4. Одночасно з прийняттям рішення про проведення самооподаткування загальні збори (сход) громадян встановлюють, на які заходи і в яких сумах повинні бути витрачені у поточному році кошти самооподаткування.
Кошторис витрачання коштів самооподаткування затверджує сільська Рада народних депутатів.
5. Примірний перелік заходів, на які можуть витрачатись кошти самооподаткування, встановлюється Радою Міністрів Української РСР.
6. Загальні збори (сход) громадян затверджують розміри платежів по самооподаткуванню, які не повинні перевищувати для господарств колгоспників, а також робітників, службовців, пенсіонерів та інвалідів, що проживають у сільській місцевості, двох карбованців, і для інших господарств - чотирьох карбованців на рік на одне господарство.
7. По доповіді виконавчого комітету сільської Ради народних депутатів загальні збори (сход) громадян затверджують розміри платежів по самооподаткуванню по кожному господарству у межах, передбачених цим Указом, установлюють строки їх внесення та вирішують у разі необхідності питання про повне або часткове звільнення, як виняток, окремих господарств від самооподаткування.
8. Рішення загальних зборів (сходу) громадян про проведення самооподаткування негайно подається виконавчим комітетом сільської Ради народних депутатів у виконавчий комітет районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів.
Рішення загальних зборів (сходу) громадян про проведення самооподаткування набирає чинності через 10 днів після його прийняття.

................
Перейти до повного тексту