- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про порядок висвітлення засобами масової інформації роботи шостої сесії Верховної Ради України
Президія Верховної Ради України
постановляє:
1. Погодитися з пропозиціями Комісії Верховної Ради України з питань гласності та засобів масової інформації щодо порядку висвітлення засобами масової інформації роботи шостої сесії Верховної Ради України (додається).
2. Внести це питання на розгляд Верховної Ради України.
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ
м. Київ, 14 вересня 1992 року
N 2588-XII
Президія
Верховної Ради України
До питання "Про порядок висвітлення засобами масової інформації роботи шостої сесії Верховної Ради України"
За дорученням Верховної Ради України Комісія узагальнила аналітичні матеріали досліджень громадської думки в Україні щодо забезпечення потреб населення в інформації про роботу вищого законодавчого органу держави. Матеріали опитувань, соціологічних досліджень підготували Ради народних депутатів областей, ряду міст і районів України, Інститут соціології Академії наук України. соціологічна група Держтелерадіокомпанії України.
З метою об'єктивного вирішення питання про порядок висвітлення засобами радіо і телебачення роботи VI сесії Верховної Ради України Комісією був надісланий запит до 25 обласних Рад. З 13 областей України, 2 міст (Київ та Севастополь) та 17 районних Рад народних депутатів надійшли відповіді.
В ході вивчення цього питання враховувалися думки і пропозиції ряду постійних комісій та народних депутатів обласних, міських та районних Рад народних депутатів, різних категорій населення.
Превалюючою є думка (10 обласних Рад), що найбільш доцільною формою висвітлення роботи шостої сесії Верховної Ради України є запровадження на телебаченні окремих інформаційних рубрик - "На шостій сесії Верховної Ради", "Щоденник сесії", "Підсумки засідань сесії" тощо у вечірній час тривалістю від одної до двох годин.
Мають місце ще дві пропозиції. Перша - (Волинська і Закарпатська обласні Ради, Вишгородська райрада, Київської області) проводити пряму і повну трансляцію взагалі до кінця роботи Верховної Ради XII скликання, як першого, перехідного парламенту України. Друга - (Чернігівська облрада) готувати окремі спеціальні випуски, присвячені обговоренню важливих питань, які розглядаються в комісіях, звіти, коментарі про кожен день роботи сесії, інтерв'ю з народними депутатами.
Що стосується радіомовлення, то переважає думка вести пряму трансляцію пленарних засідань по першому каналу радіопрограми "Промінь", тобто зберегти попередню практику.
Є пропозиція Кіровоградської обласної Ради друкувати в газеті "Голос України" докладні звіти про роботу сесії з повним вкладом виступів депутатів, або видавати спеціальний додаток до газети, у якому подавати ці матеріали.
................Перейти до повного тексту