1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
( Щодо застосування на території України з дня набуття чинності Конституції України див. Лист КМ N 15430/0/2-23 від 19.06.2023 )
Про інформацію Комісії Верховної Ради Української РСР у справах жінок, охорони сім'ї, материнства і дитинства "Про додержання вимог законодавства про охорону здоров'я в частині організації санаторного лікування дітей"
( Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 3, ст. 12 )
Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:
1. З висновками Комісії Верховної Ради Української РСР у справах жінок, охорони сім'ї, материнства і дитинства, викладеними в інформації "Про додержання вимог законодавства про охорону здоров'я в частині організації санаторного лікування дітей", погодитись.
2. Враховуючи виняткову соціально-політичну значимість порушених Комісією питань, наявність серйозних недоліків у роботі органів державного управління в організації санаторно-курортної допомоги дітям, матеріали Комісії надіслати Раді Міністрів УРСР для вжиття необхідних заходів (додаються).
Голова Верховної Ради Української РСР Л.КРАВЧУК
м. Київ, 24 грудня 1990 року
N 576-XII
Про додержання вимог законодавства про охорону здоров'я в частині організації санаторного лікування дітей
Комісія Верховної Ради Української РСР у справах жінок, охорони сім'ї, материнства і дитинства разом з Міністерством охорони здоров'я УРСР, Міністерством народної освіти УРСР, Радою федерації незалежних професійних спілок України розглянула стан додержання вимог законодавства про охорону здоров'я в частині організації санаторного лікування дітей.
Члени Комісії зазначили, що, незважаючи на заходи, які вживаються в республіці на виконання прийнятих урядом постанов з цього питання, стан санаторно-курортної допомоги дітям залишається вкрай незадовільним.
Як свідчать факти, хронічна захворюваність дітей зростає. Протягом п'яти років число дітей, що перебувають під лікарським наглядом, збільшилося майже на півмільйона і досягло 2,7 млн. чоловік. Водночас мережа та ліжковий фонд дитячих санаторних закладів не тільки не збільшилися, а навіть скоротилися.
Наявний ліжковий фонд не відповідає потребам як за кількістю, так і за профілем і спеціалізацією. Лікувально-оздоровча база дитячих санаторіїв дозволяє нині охопити санаторним лікуванням лише 1 процент дітей із захворюваннями дерматологічної групи, близько 5 - психоневрологічної, 14 - ортопедичної, 15 - кардіологічної і 17 процентів гастроентерологічної груп.
Загострюється проблема забезпечення санаторним лікуванням дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Завдання, визначені постановами державних органів, щодо переведення 90 процентів будинків відпочинку і пансіонатів на обслуговування батьків з дітьми, в тому числі перепрофілювання 16 пансіонатів в оздоровниці для дітей раннього віку з матерями, не виконано. Із 508 санаторіїв та пансіонатів з лікуванням, розташованих на території республіки, до цього підготовлені тільки 8 на 5,8 тисячі ліжко-місць.
Практика організації влітку поточного року оздоровлення дітей з матерями навіть з потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС областей, ще раз засвідчила, що в республіці не створено умов для їх оздоровлення. Майже кожна третя путівка для матерів з дітьми і вагітних жінок пропонувалася на бази відпочинку, де відсутнє лікування і не забезпечується належний медичний нагляд. Тому значні матеріальні, фінансові, трудові затрати на проведення оздоровчих заходів у багатьох випадках виявились малоефективними.
Відсутність можливості оздоровити дітей у санаторних закладах призводить до постійного зростання числа сімей, які виїжджають на курорти самостійно, що не тільки ускладнює організацію їх лікування, харчування і побуту, а й призводить до загострення соціально-політичної ситуації в цих регіонах.
Майже дві третини санаторного ліжкового фонду розгорнуто в оздоровчих закладах місцевого підпорядкування, переважна більшість яких не має належної матеріальної і лікувальної бази. Близько 80 процентів дитячих санаторіїв розміщено в пристосованих приміщеннях, кожний четвертий заклад не має центрального водопостачання й опалення. Накреслені постановою Ради Міністрів УРСР від 14 листопада 1985 року заходи щодо поліпшення матеріальної бази дитячих санаторіїв кардинально цієї проблеми не вирішили. У багатьох випадках виконання постанови не забезпечено.

................
Перейти до повного тексту