1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про інформацію Комісії Верховної Ради України у справах жінок, охорони сім'ї, материнства і дитинства "Про створення індустрії дитячого харчування в Україні"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 17, ст. 215 )
Президія Верховної Ради України
постановляє:
1. Погодитись з висновками, викладеними у доповідній записці Комісії Верховної Ради України у справах жінок, охорони сім'ї, материнства і дитинства "Про створення індустрії дитячого харчування в Україні" (додається).
2. Кабінету Міністрів України, враховуючи виключну соціальну значимість порушених комісією питань, розробити Державну програму стимулювання виробництва продуктів дитячого харчування.
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ
м. Київ, 15 січня 1992 року
N 2037-XII
ПРЕЗИДІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про створення індустрії дитячого харчування в Україні
Комісія Верховної Ради України у справах жінок, охорони сім'ї, материнства і дитинства спільно з Кабінетом Міністрів України, заінтересованими міністерствами і відомствами розглянула стан виробництва продуктів дитячого харчування в республіці.
Члени комісії відзначили, що незважаючи на наявність серйозних недоліків в організації промислового виробництва продуктів дитячого харчування, на що неодноразово звертали увагу заінтересованих органів державного управління Комісії Верховної Ради України, розв'язання цієї проблеми в республіці так і не одержало належних пріоритетів.
Як і раніше, вкрай низькими темпами ведеться будівництво нових та реконструкція діючих об'єктів дитячого харчування. Завдання по введенню в дію потужностей, встановлені Радою Міністрів УРСР від 22 вересня 1988 р. N 289 "Про заходи по дальшому розвитку виробництва спеціальних продуктів дитячого харчування", виконуються незадовільно. Протягом 1989-1990 років потужності по виробництву молочних продуктів зросли лише на 10,2 тонни за зміну при завданні 40, плодоовочевих консервів відповідно на 17 млн. умовних банок при завданні 85.
Серйозні недоліки продовжують мати місце в будівництві цих об'єктів. За 9 місяців поточного року освоєно капітальних вкладень і виконано будівельно-монтажних робіт відповідно на 40 і 48 проц., в тому числі на пускових будовах на 45 і 41 проценти.
Аналіз стану будівництва цехів дитячого харчування показує, що спорудження їх ведеться вкрай низькими темпами, а заходи, які вживають міністерства і відомства, місцеві органи державного управління, малоефективні і не забезпечують виконання встановлених завдань. Крім того, Міністерство економіки України, Міністерство сільського господарства України, Держхарчопром України несвоєчасно здійснюють постачання будов технологічним обладнанням та іншими комплектуючими матеріалами, проектно-кошторисною документацією. Залишається низьким рівень організації будівництва об'єктів дитячого харчування, зокрема в системі Укрбуду та Украгропромбуду. Більшість будов рік у рік вкрай незадовільно постачаються будівельними матеріалами, конструкціями та робочою силою, що, як правило, призводить до перенесення строків введення об'єктів у дію.
Вимоги постанов Уряду щодо розширення випуску у необхідних обсягах та асортименті кисломолочних, плодоовочевих і м'ясних продуктів для дітей здебільшого не реалізуються. Викликає серйозне занепокоєння поглиблення дефіциту на рідкі і пастоподібні кисломолочні продукти, а існуючі потужності не задовольняють потреби. У більшості з них переважає ручна праця, відсутні лабораторії для визначення якості сировини та готової продукції. З 919 дитячих молочних кухонь 82 проц. знаходяться в пристосованих приміщеннях, значна частина перебуває в аварійному стані. Із запланованих у введення в дію 96 молочних кухонь стало до ладу лише 12.

................
Перейти до повного тексту