1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про затвердження Положення про кваліфікаційну атестацію та кваліфікаційні категорії арбітрів і класні чини спеціалістів арбітражних судів України
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 5, ст.43 )
Відповідно до статті 27 Закону Української РСР "Про арбітражний суд" Президія Верховної Ради України
постановляє:
1. Затвердити Положення про кваліфікаційну атестацію та кваліфікаційні категорії арбітрів і класні чини спеціалістів арбітражних судів України (додається).
2. Кабінету Міністрів України встановити розміри доплат до посадових окладів арбітрів і спеціалістів арбітражних судів за кваліфікаційні категорії, класні чини і вислугу років та ввести їх в дію з 1 листопада 1991 року.
3. Вищому арбітражному суду України розробити і затвердити Положення про порядок проведення кваліфікаційної атестації спеціалістів та інших працівників арбітражних судів, в якому визначити кваліфікаційні вимоги до них, і Положення про вислугу років арбітрів та спеціалістів арбітражних судів України.
Голова Верховної Ради України Л.КРАВЧУК
м. Київ, 22 листопада 1991 року
N 1852-XII
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою Президії Верховної Ради України
від 22 листопада 1991 року N 1852-XII
ПОЛОЖЕННЯ
про кваліфікаційну атестацію та кваліфікаційні категорії арбітрів і класні чини спеціалістів арбітражних судів України
1. Це Положення визначає порядок і строки проведення кваліфікаційної атестації арбітрів арбітражних судів України, порядок утворення і діяльності кваліфікаційної колегії Вищого арбітражного суду України та присвоєння кваліфікаційних категорій арбітрам і класних чинів спеціалістам.
2. Відповідно до статті 27 Закону України "Про арбітражний суд" голови, заступники голів, арбітри арбітражних судів України проходять кваліфікаційну атестацію, за результатами якої їм присвоюється відповідна кваліфікаційна категорія.
Кваліфікаційна атестація арбітрів арбітражних судів України проводиться один раз у п'ять років.
В окремих випадках наступна кваліфікаційна атестація може бути проведена до закінчення п'ятирічного строку, але не раніш як через два з половиною роки.
Для арбітрів, яких вперше призначено на посаду, що потребує кваліфікаційної атестації, вона проводиться не пізніш як через шість місяців після призначення.
3. З метою визначення рівня професійної підготовленості арбітрів Вищого арбітражного суду України, голів, заступників голів і арбітрів арбітражного суду Кримської АРСР, арбітражних судів областей та м. Києва утворюється кваліфікаційна колегія.
4. Кваліфікаційна колегія обирається пленумом Вищого арбітражного суду України строком на п'ять років з числа арбітрів Вищого арбітражного суду України відкритим голосуванням. Кожна кандидатура голосується окремо. Кількісний склад кваліфікаційної колегії визначається пленумом. Голова Вищого арбітражного суду України та його заступники до складу кваліфікаційної колегії не входять.
Обраними до складу кваліфікаційної колегії вважаються арбітри, які набрали більшість голосів пленуму Вищого арбітражного суду України.
Голова, заступник голови та секретар кваліфікаційної колегії обираються пленумом Вищого арбітражного суду України з числа членів кваліфікаційної колегії відкритим голосуванням.
5. Засідання кваліфікаційної колегії Вищого арбітражного суду України є правомочним при наявності не менш як двох третин членів кваліфікаційної колегії.
6. Кваліфікаційна колегія проводить за поданням Голови Вищого арбітражного суду України кваліфікаційну атестацію арбітрів Вищого арбітражного суду України, голів, заступників голів арбітражного суду Кримської АРСР, арбітражних судів областей, м. Києва і за поданням голів арбітражного суду Кримської АРСР, арбітражних судів областей, м. Києва - кваліфікаційну атестацію арбітрів цих судів.
Залежно від рівня професійних знань, стажу і досвіду роботи, посади, яку займає арбітр, кваліфікаційна колегія приймає одне з таких рішень:
про присвоєння арбітру кваліфікаційної категорії;

................
Перейти до повного тексту