1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Про інформацію Комісії Верховної Ради Української РСР у питаннях соціальної політики та праці "Про поліпшення правового забезпечення питань охорони праці та удосконалення структури органів управління по запобіганню виробничого і побутового травматизму в республіці"
( Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 19, ст. 248 )
Президія Верховної Ради Української РСР
постановляє:
З висновками і пропозиціями Комісії Верховної Ради Української РСР у питаннях соціальної політики та праці щодо поліпшення правового забезпечення питань охорони праці та удосконалення структури органів управління по запобіганню виробничого і побутового травматизм в республіці погодитися.
Довідку Комісії з зазначеного питання надіслати Раді Міністрів Української РСР для вжиття заходів.
Голова Верховної Ради
Української РСР

Л.КРАВЧУК
м. Київ, 19 квітня 1991 року
N 985-XII
Президія Верховної Ради
Української РСР
Про поліпшення правового забезпечення питань охорони праці та удосконалення структури органів управління по запобіганню виробничого і побутового травматизму в республіці
Комісія у питаннях соціальної політики та праці розглянула стан і заходи по забезпеченню належних умов праці, запобіганню виробничого та побутового травматизму в республіці і визнала їх незадовільними.
Нині на підприємствах біля 5 млн. чоловік, з них 1,8 млн. жінок, працюють в шкідливих умовах. У зв'язку з цим витрати на компенсацію щорічно становлять понад 1 млрд. крб., або 10 відсотків від загальнореспубліканського фонду заробітної плати, більш як 1,2 млн. чоловік одержують пенсії на пільгових умовах. На початок цього року в республіці на обліку було 118,4 тис. інвалідів по профзахворюванню і каліцтву. Прямі економічні збитки внаслідок травматизму становлять 1,2 млрд. крб. на рік. В той же час в середньому на одного працюючого щорічно на виконання заходів по охороні праці витрачається лише 46 крб., а відповідно на виплату пільг і компенсацій майже у десять разів більше - 439 карбованців. Намітилась тенденція до зменшення підприємствами в умовах розширення їх самостійності витрат на заходи по охороні праці та скорочення працівників служб техніки безпеки.
За останні пять років на виробництві і в побуті загинуло 238,7 тис. чоловік, з них 13,3 тис. - в народному господарстві. Ця сумна статистика переконливо доводить, що соціальна і політична важливість охорони життя людей у побуті до цього часу не поставлена на державну основу.
Серед загиблих біля 80 відсотків - чоловіки віком до 40 років. Внаслідок смерті батьків кількість дітей-сиріт кожного року збільшується на 70-80 тис.чоловік.

................
Перейти до повного тексту