- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Про інформацію Комісії Верховної Ради Української РСР з питань культури та духовного відродження щодо збереження і використання колекції народного художника Української РСР скульптора І.М. Гончара
( Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 17, ст. 209 )
Президія Верховної Ради Української РСР
постановляє:
1. З висновками і пропозиціями Комісії Верховної Ради Української РСР з питань культури та духовного відродження, викладеними в записці "Про збереження і використання колекції народного художника Української РСР скульптора І.М. Гончара" в основному погодитися (додається).
2. Раді Міністрів Української РСР розглянути питання:
про створення на основі колекції І.М. Гончара постійно діючої музейної експозиції та будівництво у Києві спеціального музейного приміщення;
про наукове опрацювання та видання авторського альбому колекціонера "Україна і українці".
Про результати розгляду інформувати Президію Верховної Ради Української РСР в квітні цього року.
Голова Верховної Ради Української РСР | Л.КРАВЧУК |
м. Київ, 18 березня 1991 року N 859-XII |
Про збереження і використання колекції народного художника Української РСР скульптора І.М. Гончара
За дорученням Голови Верховної Ради Української РСР Л.М. Кравчука Комісія з питань культури та духовного відродження вивчила стан збереження і використання унікальної колекції авторських робіт, творів народного мистецтва та етнографічних пам'яток, зібраної народним художником Української РСР скульптором І.М. Гончаром.
Серед робіт І.М. Гончара, що дістали визнання, - пам'ятники Максиму Горькому в Ялті, Тарасові Шевченку в Яготині, Степанові Руданському та Миколі Трублаїні на Вінничині, твори - "Молодий Шевченко", "Тарас-водоноша", які зберігаються у Третяковській галереї та Державному музеї Т.Г. Шевченка. Надзвичайно цікавою є серія погрудних портретів народних героїв - Максима Кривоноса, Івана Гонти, Устима Кармелюка, Івана Сірка, Максима Залізняка, Северина Наливайка, а також українських письменників - І. Котляревського, М. Драгоманова, Лесі Українки, О. Гончара, А. Малишка та багатьох інших відомих постатей в історії України.
Неабияку художню і наукову цінність становить живописна серія, створена митцем і умовно названа "Типи українців у народному одязі різних місцевостей та їхні звичаї". Картини цієї серії з надзвичайною документальністю і деталізацією відтворюють зразки народного одягу, вишивки і ткацтва, народні звичаї і обряди всіх історико-етнографічних регіонів України.
Основу колекції становлять тисячі експонатів старовинного народного живопису та іконопису, одягу різних регіонів, художньої кераміки, музичних інструментів, зброї, різноманітних предметів домашнього вжитку, виробів з металу, дерева, гутного скла, зібраних у процесі довголітніх досліджень колекціонером історії розвитку національного мистецтва.
................Перейти до повного тексту