1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 13 липня 1998 р. N 1077
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1236 від 27.12.2010 )
Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання і реалізацію торгових патентів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1439 від 10.09.2003 )
На виконання Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про виготовлення, зберігання і реалізацію торгових патентів (додається).
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 1996 р. N 563 "Про затвердження Положення про порядок реалізації, обліку торгових патентів і контролю за їх використанням" (ЗП України, 1996 р., N 13, ст. 345) та від 24 лютого 1997 р. N 190 "Про внесення змін і доповнень до Положення про порядок реалізації, обліку торгових патентів і контролю за їх використанням" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 9, с. 54).
Перший
віце-прем'єр-міністр України

А.ГОЛУБЧЕНКО
Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 липня 1998 р. N 1077
ПОЛОЖЕННЯ
про виготовлення, зберігання і реалізацію торгових патентів
Виготовлення бланків торгових патентів
1. Форма торгового патенту та порядок його заповнення встановлюються Державною податковою адміністрацією.
2. Бланки торгових патентів виготовляються поліграфічним комбінатом "Україна" на замовлення Державної податкової адміністрації.
Замовлення оформляється відповідно до законодавства. Державна податкова адміністрація подає підприємству-виготівнику торгових патентів зведену заявку-розрахунок необхідної кількості бланків та оплачує витрати, пов'язані з їх виготовленням.
3. На кожному торговому патенті зазначаються його серія та шестизначний номер. Бланки торгових патентів мають відповідний ступінь захисту як цінні папери та розрізняються за кольором залежно від їх видів (на право здійснення торгівельної діяльності, діяльності з надання побутових послуг, діяльності з обміну готівкових валютних цінностей, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу; короткотерміновий - на право здійснення торгівельної діяльності; пільговий - на право здійснення торгівельної діяльності).
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1439 від 10.09.2003 )
4. Доставка бланків торгових патентів до державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі здійснюється підприємством-виготівником за договором, укладеним з Державною податковою адміністрацією, та за її рознарядкою.
5. Бланки торгових патентів є документами суворої звітності, зберігаються і обліковуються в органах державної податкової служби у порядку, встановленому для типових форм первинного обліку бланків суворої звітності.
Зберігання бланків торгових патентів
6. Бланки торгових патентів зберігаються органами державної податкової служби у металевих шафах, установлених у приміщеннях, які повинні бути технічно укріплені і обладнані засобами пожежно-охоронної сигналізації. Доступ до цих приміщень особам, не причетним до видачі торгових патентів, забороняється.
Металеві шафи після закінчення роботи, пов'язаної з видачею торгових патентів, замикаються і опечатуються. Згідно з наказом керівника органу державної податкової служби державний податковий інспектор, що займається видачею торгових патентів, зобов'язаний вжити заходів до схоронності ключів від металевих шаф та печатки. Передавати ключі та печатку стороннім особам або виготовляти їх дублікати забороняється.
7. Керівник органу державної податкової служби (або за його дорученням інша посадова особа) зобов'язаний ознайомити інспектора під розписку з порядком видачі та ведення обліку бланків торгових патентів, після чого ці бланки передаються державному податковому інспектору під звіт.
Державний податковий інспектор несе персональну відповідальність за схоронність прийнятих бланків і за будь-яке їх пошкодження як внаслідок умисних дій, так і внаслідок несумлінного ставлення до виконання своїх обов'язків.
8. Видача бланків торгових патентів у разі необхідності може бути покладена на іншого державного податкового інспектора. При цьому бланки торгових патентів перелічуються працівником, якому вони передаються у присутності членів комісії, утвореної наказом керівника органу державної податкової служби (або за його дорученням заступником керівника), із складанням акта, який підписується зазначеними особами.
9. У терміни, встановлені керівником органу державної податкової служби (або за його дорученням заступником керівника), але не рідше ніж один раз на рік, проводиться перевірка наявності бланків торгових патентів, ведення їх обліку. З цією метою наказом керівника (або за його дорученням заступника керівника) утворюється комісія, яка за результатами перевірки складає акт із зазначенням кількості торгових патентів, яких не вистачає або які є в надлишку, та обставин виникнення порушень.
Реалізація торгових патентів
10. Підставою для придбання торгового патенту є заявка суб'єкта підприємницької діяльності, складена за формою згідно з додатком.
11. Відомості, наведені в поданій суб'єктом підприємницької діяльності заявці, посадова особа органу державної податкової служби звіряє з оригіналами первинних документів, на підставі яких заповнюється ця заявка, реєструє її в журналі обліку заявок і заповнює бланк торгового патенту.
12. Торговий патент видається суб'єкту підприємницької діяльності під розписку у триденний термін з дня подачі заявки. Датою придбання торгового патенту є зазначена в ньому дата.
13. У разі придбання торгового патенту на право провадження діяльності, передбаченої Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", не з початку місяця (кварталу) розмір плати за торговий патент за перший звітний місяць (квартал) визначається пропорційно кількості календарних днів місяця (кварталу) починаючи з дня придбання торгового патенту.
У разі придбання торгового патенту після 15 числа звітного місяця (15 числа останнього місяця звітного кварталу) суб'єкт підприємницької діяльності одночасно сплачує вартість торгового патенту за наступний звітний місяць (квартал).
14. Якщо змінено юридичну адресу суб'єкта підприємницької діяльності або місцезнаходження його структурного (відокремленого) підрозділу, пункту продажу товарів, пункту надання побутових послуг, обмінного пункту, грального місця протягом терміну дії торгового патенту, власник торгового патенту зобов'язаний повідомити про це письмово у триденний термін відповідний орган державної податкової служби. Ця інформація є підставою для внесення відповідних змін до торгового патенту.
15. Провадження торгівельної діяльності, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг за адресою (місцезнаходженням), не зазначеною у торговому патенті, оцінюється як заняття діяльністю без патенту.
16. У разі проведення ярмарків, виставок-продажів та інших короткотермінових заходів, пов'язаних з демонстрацією та продажем товарів, суб'єкт підприємницької діяльності придбаває короткотерміновий торговий патент за місцем провадження зазначеної діяльності.
17. У разі втрати торгового патенту орган державної податкової служби видає безоплатно його дублікат на підставі письмової заяви суб'єкта підприємницької діяльності та довідки органу МВС.
18. Щомісячне (щоквартальне) внесення плати за торговий патент відображається органом державної податкової служби за місцем його придбання в особовому рахунку платника.

................
Перейти до повного тексту