1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 30 червня 1998 р. N 984
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1089 від 17.07.2003 )
Про порядок продажу товарів безмитними магазинами
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 369 від 15.03.99 N 1919 від 18.10.99 N 742 від 29.06.2001 N 1493 від 11.10.2002 N 1402 від 04.09.2003 )
На виконання підпункту 6.2.3 Закону України "Про податок на додану вартість" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок продажу товарів безмитними магазинами (додається).
2. Державній митній службі до 15 липня 1998 р. подати перелік безмитних магазинів до Державної податкової адміністрації.
3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади привести свої рішення у відповідність із цією постановою.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Державну митну службу та Державну податкову адміністрацію.
5. Ця постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.
Перший
віце-прем'єр-міністр України

А.ГОЛУБЧЕНКО
Інд. 52
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 червня 1998 р. N 984
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок продажу товарів безмитними магазинами
( У тексті Положення слова "Держкомкордон" в усіх відмінках замінено словами "Адміністрація Держприкордонслужби" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 1402 від 04.09.2003 )
1. Це Положення визначає порядок організації торгівлі товарами підприємствами роздрібної торгівлі, розташованими на території України в зонах митного контролю аеропортів і морських портів, які здійснюють міжнародні пасажирські перевезення (далі - безмитні магазини).
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ N 742 від 29.06.2001 )
Вимоги до безмитних магазинів
2. Управління безмитним магазином здійснює його власник або призначена ним особа (керівник магазину).
3. Робота безмитного магазину організується таким чином, щоб надходження, зберігання та продаж товарів здійснювалися відповідно до вимог цього Положення.
4. Імпортні та вітчизняні товари можуть надходити до безмитних магазинів на умовах попередньої оплати, оплати за фактом поставки та укладення договорів комісії.
5. Товари для продажу у безмитному магазині повинні мати відповідне маркування, яке б давало змогу їх легко ідентифікувати. Вид і метод маркування товарів затверджується начальником митниці, в зоні діяльності якої знаходиться безмитний магазин.
Посадові особи митниці мають право доступу до приміщення безмитного магазину у будь-який час його роботи. Приміщення безмитного магазину включає в себе:
торгівельний зал (торгівельні зали), до складу якого входять бари та пункти громадського харчування;
( Абзац третій пункту 5 в редакції Постанови КМ N 369 від 15.03.99 )
допоміжні приміщення,
склад магазину.
6. У неробочий час безмитного магазину товари зберігаються в приміщенні безмитного магазину з обов'язковим накладенням митного забезпечення на двері та інші місця доступу. При цьому є обов'язковою наявність пломб, печаток та інших забезпечень власника на дверях та інших місцях доступу поряд із забезпеченнями митниці.
7. Товари можуть знаходитися у безмитному магазині протягом 3 років з дня надходження, крім товарів з обмеженим строком зберігання.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ N 369 від 15.03.99 )
8. Після закінчення або впродовж зазначеного строку товари можуть бути заявлені митниці:
для вільного використання на митній території України;
для вільного використання за межами митної території України;
для розміщення в режимі "митний склад";
для знищення під митним контролем;
для передачі за договорами комісії з метою продажу на бортах повітряних суден міжнародного класу, які здійснюють регулярні міжнародні рейси на підставі міжурядових угод про повітряне сполучення, у порядку, визначеному Держмитслужбою.
( Пункт 8 доповнено абзацом шостим згідно з Постановою КМ N 369 від 15.03.99 )
Митне оформлення таких товарів проводиться згідно із заявленим власником (керівником) безмитного магазину режимом (при цьому митне оформлення у режим вільного використання на митній території України вітчизняних товарів здійснюється без справляння ввізного мита та митних зборів).
9. Приміщення безмитного магазину повинне відповідати всім вимогам, установленим законодавством для підприємств роздрібної торгівлі, а також бути обладнаним засобами, які дають змогу забезпечити:
а) накладення митницею митного забезпечення на всі місця доступу до приміщення безмитного магазину;
б) неможливість надходження або продажу товарів поза митним контролем;
в) надійне функціонування охоронної та пожежної сигналізації;
г) телефонний зв'язок з робочим місцем у безмитному магазині працівника митниці, який здійснює митний контроль у цьому магазині.
Конструкція дверей та вікон безмитного магазину повинна гарантувати зберігання товарів під митним контролем та виключати можливість надходження (вилучення) товарів поза митним контролем.
Ключі повинні зберігатися у власника (керівника) безмитного магазину або у призначеної для цього власником (керівником) особи.
Приміщення безмитного магазину має бути розташоване таким чином, щоб забезпечити неможливість користування магазином громадянами, які не виїжджають з України.
10. Витрати, пов'язані з експлуатацією безмитного магазину, провадяться за рахунок власника безмитного магазину.
11. Для отримання, зберігання і продажу товарів може використовуватися лише та площа, що визначена у відповідному дозволі, передбаченому пунктом 16 цього Положення.
Внесення змін до затвердженого проекту безмитного магазину чи порядку його експлуатації, а також його переміщення здійснюється у порядку, встановленому Держмитслужбою та Адміністрацією Держприкордонслужби.
12. Власник (керівник) безмитного магазину забезпечує належні умови для роботи працівників митниці, персоналу магазину, а також вживає заходів для дотримання всіх вимог, установлених законодавством щодо безпеки праці.
13. Безмитний магазин здійснює продаж товарів за національну або іноземну валюту, віднесену Національним банком до категорії "вільно конвертована валюта" (готівкою або за кредитними картками та чеками).
14. Продаж товарів з допоміжних приміщень та зі складу, а також використання приміщень безмитного магазину для зберігання та реалізації товарів, що не пройшли відповідного митного оформлення до безмитного магазину, не дозволяються.
Не дозволяється продаж товарів за зразками, за попереднім замовленням та в розстрочку.
15. Безмитний магазин відкривається та закривається у присутності посадових осіб митниці.
Порядок отримання дозволу на право відкриття безмитного магазину
16. Безмитний магазин діє на підставі дозволу, що видається відповідно до пунктів 17 - 22 цього Положення суб'єкту підприємницької діяльності, який володіє приміщенням, у тому числі на умовах оренди, або має намір збудувати відповідне приміщення у пункті пропуску через державний кордон України.
На право відкриття кожного безмитного магазину видається окремий дозвіл.
17. Суб'єкт підприємницької діяльності подає до митниці та до загону прикордонного контролю, в зоні діяльності яких планується відкрити безмитний магазин, заяву на одержання дозволу. Форма заяви визначається Держмитслужбою.
18. До заяви додаються такі документи:
копії свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності та установчих документів;
довідка банку (банків) про стан розрахункового та валютного рахунків заявника;
план пункту пропуску через державний кордон України з позначенням місця планованого відкриття безмитного магазину;
у разі якщо передбачається оренда приміщення, - попереднє письмове погодження власника приміщення, розташованого в зоні митного контролю, на укладення договору оренди;
план приміщення, що призначається для безмитного магазину.
19. Заява реєструється в день її надходження і розглядається протягом не більш як 30 днів. При цьому перевіряється достовірність відомостей, зазначених у поданих заявником документах, і відповідність передбачуваного для безмитного магазину приміщення вимогам цього Положення або розглядається можливість проведення робіт для його спорудження. Про прийняте попереднє рішення щодо можливості відкриття безмитного магазину заявникові надсилається письмове повідомлення за підписом начальника митниці.
20. У разі прийняття попереднього рішення щодо можливості відкриття безмитного магазину заявник забезпечує оформлення та подання митниці, у зоні діяльності якої знаходитиметься безмитний магазин, документів, що підтверджують:
право володіння приміщенням;
погодження командира загону прикордонного контролю на відкриття безмитного магазину у певному пункті пропуску через державний кордон України;
згоду місцевої державної адміністрації (якщо передбачається нове будівництво).
21. Документи, зазначені у пунктах 17, 18 і 20 цього Положення, подаються митницею до Держмитслужби разом із супровідним листом, де зазначаються повні відомості про безмитний магазин та організацію у ньому митного контролю за товарами, що переміщуються через митний кордон. Копії зазначених документів зберігаються у митниці.
22. Подані до Держмитслужби документи розглядаються в установленому порядку протягом 30 календарних днів з дня їх надходження. Цей строк може бути продовжено Головою Держмитслужби або його заступниками, але не більше ніж на 15 днів. У разі коли документи відповідають вимогам організації митного режиму та режиму в пункті пропуску через державний кордон, видається дозвіл, який підписується Головою Держмитслужби та Головою Держприкордонслужби (або їх заступниками) і скріплюється печатками.
( Пункт 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1402 від 04.09.2003 )
23. Дозвіл діє безстрокове за умови дотримання власником (керівником) безмитного магазину норм цього Положення та митного законодавства.
Дозвіл не може бути передано іншому суб'єкту підприємницької діяльності.
24. У видачі дозволу може бути відмовлено у випадках, якщо приміщення, призначене для безмитного магазину, не відповідає вимогам цього Положення, та за відсутності документів, зазначених у пунктах 17, 18 і 20 цього Положення, або якщо ці документи суперечать законодавству.
У разі відмови у видачі дозволу Держмитслужба повідомляє про це заявника письмово, з обов'язковим зазначенням причин відмови.
25. Держмитслужба в десятиденний строк з дня видачі дозволу інформує про це Державну податкову адміністрацію та орган державної статистики за місцем знаходження безмитного магазину.
Товари, що реалізуються у безмитних магазинах
26. Безмитні магазини здійснюють торгівлю всіма видами продовольчих і непродовольчих товарів вітчизняного та іноземного походження (за наявності ліцензії на торгівлю окремими видами товарів, якщо наявність такої ліцензії передбачена законодавством), крім товарів, визначених у пункті 27 цього Положення, а також проводять передпродажну підготовку товарів, їх пакування, демонстрацію, перепакування та еквівалентні операції.
( Пункт 26 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1919 від 18.10.99 )
27. Безмитним магазинам забороняється продавати:
а) товари, заборонені згідно із законодавством до ввезення, вивезення та транзиту через територію України;
б) предмети, що не можуть перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, та окремі види предметів, на які право власності громадянами набувається у порядку, визначеному Верховною Радою України;

................
Перейти до повного тексту