1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 7 березня 1998 р. N 286
Київ
Питання лізингової компанії "Украгромашінвест"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 2347 від 22.12.99 N 1038 від 27.06.2000 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Статут лізингової компанії "Украгромашінвест" (додається).
2. Затвердити перелік відкритих акціонерних товариств, пакети акцій яких у розмірі 26 відсотків закріплюються у державній власності терміном до 5 років (додається).
Фонду державного майна внести відповідні зміни до планів розміщення акцій цих відкритих акціонерних товариств та передати зазначені пакети акцій до статутного фонду лізингової компанії "Украгромашінвест".
3. Рекомендувати Фонду державного майна здійснювати відповідно до законодавства подальше формування статутного фонду лізингової компанії "Украгромашінвест" за рахунок передачі пакетів акцій інших підприємств, пов'язаних з її діяльністю.
4. Установити, що акції лізингової компанії "Украгромашінвест" залишаються у державній власності до прийняття рішення про приватизацію її майна.
5. Затвердити склад спостережної ради лізингової компанії "Украгромашінвест" (додається).
6. Національному агентству з реконструкції і розвитку сприяти лізинговій компанії "Украгромашінвест" у залученні іноземних інвестицій та кредитних ресурсів для фінансування виробництва і закупівлі сільськогосподарської техніки, обладнання для переробки сільськогосподарської продукції, комплектуючих виробів і запасних частин до них.
7. Міністерству промислової політики розробити в місячний термін заходи щодо залучення до діяльності лізингової компанії "Украгромашінвест" іноземних інвесторів і зовнішніх запозичень.
8. Дозволити Міністерству промислової політики частину коштів, передбачених Державним бюджетом України на розвиток вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, спрямовувати на зворотній основі на виробництво базових моделей сільськогосподарської техніки через лізингову компанію "Украгромашінвест" з наступною передачею зазначеної техніки в лізинг.
9. Міністерству промислової політики за погодженням з фондом державного майна призначити голову і членів правління лізингової компанії "Украгромашінвест".
10. Міністерству промислової політики розмістити лізингову компанію "Украгромашінвест" в місті Києві у будинку по вулиці Сурікова, 3.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.30
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 березня 1998 р. N 286
СТАТУТ
відкритого акціонерного товариства "Лізингова компанія "Украгромашінвест"
I. Загальні положення
1. Лізингова компанія "Украгромашінвест" (далі - Компанія) - відкрите акціонерне товариство, створене відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 1997 р. N 1144 "Про лізингову компанію "Украгромашінвест".
2. Повна назва Компанії: українською мовою - відкрите акціонерне товариство "Лізингова компанія "Украгромашінвест"; російською мовою - открытое акционерное общество "Лизинговая компания "Украгромашинвест"; англійською мовою - Joint stock company "Leasing company "Ukragromashinvest".
Скорочена назва Компанії: українською мовою - ВАТ "Украгромашінвест"; російською мовою - ОАО "Украгромашинвест"; англійською мовою - JSC "Ukragromashinvest".
3. Місцезнаходження Компанії: місто Київ, вулиця Сурікова, 3.
II. Мета і предмет діяльності Компанії
4. Метою діяльності Компанії є:
створення системи лізингових компаній для вдосконалення взаємовідносин між виробниками та споживачами вітчизняної сільськогосподарської техніки;
забезпечення надходження вітчизняного та зарубіжного капіталу для фінансування виробництва та закупівлі сільськогосподарської техніки, обладнання для виробництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, комплектуючих виробів і запасних частин як об'єктів лізингу.
5. Предметом діяльності Компанії є:
розробка та впровадження механізму лізингових операцій для забезпечення виробників сільськогосподарської продукції та підприємств з її переробки засобами виробництва;
укладення та реалізація лізингових угод;
фінансова, організаційна та інжинірингова підтримка українських підприємств, що випускають сучасну складну сільськогосподарську техніку та обладнання для виробництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції;
організація фірмового обслуговування сільськогосподарської техніки та обладнання;
реалізація схем торгівлі сільськогосподарською продукцією для розрахунків за поставлену техніку;
розроблення та реалізація інвестиційних та інноваційних проектів щодо забезпечення агропромислового комплексу України найбільш дефіцитними видами техніки та обладнання;
надання консультаційних послуг українським та іноземним юридичним особам і громадянам з питань обігу цінних паперів, приватизації, акціонування, реорганізації, ліквідації та створення підприємств;
створення інформаційно-комп'ютерних мереж та систем для організації та супроводження лізингових операцій;
організація підготовки та перепідготовки спеціалістів у галузях, пов'язаних з видами діяльності Компанії;
участь своїми коштами, технологіями та устаткуванням у перспективних проектах і виробництвах;
виробництво та реалізація продукції виробничо-технічного призначення, товарів народного споживання, продукції громадського харчування, будівельних матеріалів самостійно та на засадах кооперації;
виробництво та переробка сільськогосподарської продукції та її реалізація за договорами з підприємствами, організаціями, установами та громадянами;
закупівля у населення, селянських (фермерських) господарств, державних, колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарської продукції, сировини, матеріалів, товарів народного споживання, лікарсько-технічної сировини;
участь у будівництві та експлуатації будинків різного призначення;
видавничо-поліграфічна діяльність;
представництво інтересів українських та іноземних юридичних осіб та громадян;
участь, організація та проведення в Україні та за кордоном виставок, ярмарків, виставок-продажів, аукціонів, торгів для демонстрації та продажу сільськогосподарської техніки, обладнання для переробки сільськогосподарської продукції, запасних частин.
6. Компанія у відповідності з метою своєї діяльності здійснює будь-які види господарської діяльності за винятком заборонених законодавством, взаємодіє з органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями України та іноземних держав. Види діяльності, що підлягають ліцензуванню, здійснюються Компанією після одержання відповідної ліцензії.
III. Юридичний статус Компанії
7. Компанія є юридичною особою від дня її державної реєстрації.
8. Компанія має печатку зі своєю назвою, товарний знак, який затверджується правлінням Компанії і реєструється відповідно до законодавства, самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків.
9. Компанія самостійно планує свою виробничо-господарську та іншу діяльність, а також заходи соціального розвитку трудового колективу і здійснює свою діяльність відповідно до законодавства та цього Статуту.
10. Компанія самостійно здійснює володіння, користування і розпорядженням майном, що їй належить, відповідно до мети своєї діяльності, цього Статуту та законодавства.
11. Компанія має право укладати в Україні та за кордоном від свого імені угоди, зокрема договори (контракти) купівлі-продажу, лізингу, підряду, страхування майна, перевезення, зберігання, доручення і комісії тощо, набувати майнових та особистих немайнових прав, нести обов'язки, виступати в суді, арбітражному та третейському суді, а також у судах інших держав.
12. Компанія має право в установленому законодавством порядку:
створювати на території України та за її межами свої філіали, представництва, а також дочірні підприємства;
виступати засновником господарських товариств, об'єднань і вступати в об'єднання з іншими суб'єктами господарської діяльності на території України та за її межами;
( Абзац третій пункту 12 в редакції Постанови КМ N 2347 від 22.12.99 )
випускати цінні папери;
здійснювати інші дії, що не суперечать законодавству.
13. Створені Компанією філіали, представництва і дочірні підприємства можуть наділятися основними засобами та оборотними коштами, які належать Компанії. Керівництво їх діяльністю здійснюють директори, що призначаються правлінням Компанії за згодою спостережної ради.
14. Компанія несе відповідальність за своїми обов'язками лише у межах свого майна.
Компанія не несе відповідальність за зобов'язаннями акціонерів, а акціонери несуть відповідальність за зобов'язаннями Компанії тільки в межах належних їм акцій Компанія не відповідає за зобов'язаннями держави.
15. Компанія самостійно визначає структуру, штатний розклад, порядок оплати і стимулювання працівників апарату Компанії і створюваних нею філіалів, представництв та дочірніх підприємств.
16. Компанія має право залучати до своєї роботи українських та іноземних спеціалістів, самостійно визначати форми, системи, розмір та види оплати праці, створювати тимчасові творчі колективи згідно із законодавством.
Компанія встановлює обгрунтовані норми праці з урахуванням вимог законодавства.
Умови оплати праці, надання відпусток та питання пенсійного забезпечення працівників визначаються відповідно до законодавства.
Компанія має право згідно з колективним договором, угодою чи трудовим договором самостійно встановлювати для своїх працівників щорічні додаткові відпустки понад передбачені законодавством, за рахунок прибутку, що залишається в Компанії після сплати податків та інших обов'язкових платежів до бюджету, скорочений робочий день та інші пільги, а також залучати до роботи працівників підприємств та установ, які співпрацюють з Компанією, але не входять до її складу.
IV. Майно Компанії
17. Майно Компанії складають матеріальні і нематеріальні активи, кошти, цінні папери, в тому числі акції підприємств, що передані засновником, інші цінності, вартість яких відображається в балансі Компанії.
18. Компанії належать:
майно, передане до Статутного фонду;
кредити, позички банків;
доходи від реалізації цінних паперів;
продукція, вироблена Компанією в процесі господарської діяльності;
доходи від власної господарської діяльності (у тому числі зовнішньоекономічної), передбаченої Статутом;
надходження від застосування за договорами майнових санкцій;
отримані дивіденди на акції (частки, паї), які належать Компанії, крім тих, що перебувають у власності держави;
винаходи, патенти, технології, одержані в результаті діяльності Компанії;
інше майно, набуте на підставах, не заборонених законом.
19. Компанія використовує державне майно з дотриманням вимог законодавства.
V. Статутний фонд Компанії
20. Для забезпечення діяльності Компанії створюється статутний фонд, формування якого відбувається шляхом передачі пакетів акцій господарських товариств, що знаходяться у державній власності, а також іншими шляхами, передбаченими законодавством.
21. Статутний фонд Компанії, який становить 58 306 607,8 гривні, поділено на 1 166 132 156 простих іменних акцій номінальною вартістю 0,05 гривні кожна.
( Пункт 21 в редакції Постанови КМ N 2347 від 22.12.99 )
22. Компанія має право змінювати (збільшувати або зменшувати) розмір статутного фонду у відповідності з законодавством.
Розмір статутного фонду може бути збільшено шляхом:
випуску та реалізації нових акцій у порядку, передбаченому законодавством;
збільшення номінальної вартості випущених акцій;
обміну облігацій Компанії на її акції.
23. Розмір статутного фонду може бути зменшено шляхом:
зменшення номінальної вартості випущених акцій;
анулювання акцій, які Компанія викупила у акціонерів.
24. Зміна статутного фонду не більш як на третину може бути здійснена за рішенням правління Компанії.
Зміни Статуту, пов'язані із збільшенням або зменшенням статутного фонду, набувають чинності з моменту внесення їх до державного реєстру.
VI. Цінні папери Компанії
25. У встановленому законодавством порядку Компанія має право випускати акції та облігації.
26. Акції Компанії є цінними паперами без встановленого строку обігу, що засвідчують дольову участь в статутному фонді Компанії, підтверджують членство в Компанії і дають їх власнику право на одержання частини прибутку у вигляді дивіденду, на участь в управлінні Компанією, а також на участь в розподілі майна під час ліквідації Компанії.
27. Компанія випускає акції у розмірі статутного фонду і проводить їх реєстрацію в порядку, передбаченому законодавством.
28. Оплата акцій Компанії може здійснюватись:
готівкою;
у безготівковій формі;
у змішаній (комбінованій) формі;
шляхом передачі будівель, споруд, обладнання та інших матеріальних цінностей;
цінними паперами;
шляхом надання майнових прав (у тому числі на інтелектуальну власність).
Незалежно від форми, за якою проведено оплату акцій, їх вартість виражається у національній валюті.
Майно, що передається у рахунок оплати акцій, поверненню не підлягає.
29. Компанія може випускати в обіг акції іменні і на пред'явника, привілейовані та прості.
30. Конкретні привілеї власників привілейованих акцій обумовлюються в проспекті емісії, що реєструється в установленому порядку в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
31. Перехід прав власності на іменну акцію здійснюється шляхом повного індосаменту (передавального запису), який засвідчує перехід права власності на акцію до іншої особи. Обіг іменної акції фіксується в системі ведення реєстру власників іменних цінних паперів Компанії.
Акції на пред'явника обертаються вільно, і в реєстрі акціонерів фіксується їх загальна кількість.
32. Власник акцій Компанії може здійснювати свої права та брати участь у діяльності Компанії особисто або через свого представника.
33. Компанія має право викупити в акціонерів оплачені ними акції тільки за рахунок сум, що перевищують статутний фонд, для їх наступного перепродажу, розповсюдження серед своїх працівників та анулювання.
34. Для залучення додаткових коштів Компанія має право випускати облігації і розповсюджувати їх між юридичними особами та громадянами. Облігації можуть бути випущені на суму не більш як 25 відсотків статутного фонду і тільки після оплати всіх випущених акцій.
VII. Засновник та акціонери Компанії
35. Засновником Компанії є держава в особі Кабінету Міністрів України.
36. Акціонерами Компанії є:
держава стосовно акцій, які їй належать;
юридичні та фізичні особи України та іноземних держав, що набули прав власності на акції Компанії в процесі приватизації, випуску нових акцій та на вторинному ринку цінних паперів.
37. Акціонер Компанії має право:
брати участь у загальних зборах акціонерів і голосувати;
обирати й бути обраним до Правління, спостережної ради, Ревізійної комісії та інших органів Компанії;
брати участь у розподілі прибутку Компанії та отримувати його частку (дивіденди);
одержувати інформацію про діяльність Компанії. Компанія зобов'язана надавати акціонерам на їх вимогу річні баланси, звіти, протоколи загальних зборів;
на частку вартості майна Компанії, пропорційну вартості належних йому акцій у разі її ліквідації;
передавати належні йому акції у порядку, визначеному законодавством та цим Статутом;
користуватися переважним правом на придбання додатково випущених акцій Компанії.
Акціонери можуть мати також інші права, передбачені законодавством.
38. Акціонер Компанії зобов'язаний:
сплатити вартість акції у порядку та шляхом, передбаченими договором передплати;
дотримуватись вимог установчих документів Компанії, виконувати рішення загальних зборів та інших органів управління Компанією;
не розголошувати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію про діяльність Компанії;
сприяти Компанії у провадженні її діяльності;
виконувати інші обов'язки, якщо це передбачено законодавством.
39. Облік прав власності акціонерів на іменні цінні папери Компанії здійснюється у встановленому порядку в системі ведення реєстру власників іменних цінних паперів.
VIII. Прибуток Компанії та порядок його розподілу
40. Прибуток Компанії утворюється з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці і визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду на суму валових витрат і суму амортизаційних відрахувань.
41. Чистий прибуток залишається у повному розпорядженні Компанії і використовується згідно з цим Статутом.
42. Фонди Компанії формуються за рахунок чистого прибутку у розмірах, що визначаються загальними зборами акціонерів. У Компанії створюються такі фонди: резервний, дивідендів, матеріального заохочення.
43. За згодою інших юридичних осіб Компанія може створювати спільні централізовані фонди та визначати порядок їх використання.
44. Резервний фонд утворюється шляхом щорічних відрахувань не менш як 5 відсотків чистого прибутку до досягнення ним 25 відсотків статутного фонду. Резервний фонд призначається для покриття витрат, пов'язаних з відшкодуванням збитків, та позапланових витрат.
45. Кошти з фонду дивідендів виплачуються акціонерам пропорційно до загальної вартості належних їм акцій.
Дивіденди не нараховуються на акції, які не було випущено в обіг і вартість яких не була повністю оплачена.
Дивіденди можуть сплачуватися готівкою, акціями (капіталізація прибутку) та іншим майном.
Конкретний розмір дивідендів визначається загальними зборами акціонерів Компанії за пропозицією правління. Виший орган може прийняти рішення про тимчасове обмеження або припинення нарахування і виплати дивідендів. У рішенні повинні обов'язково зазначатися мета і термін дії таких обмежень.
Дивіденди виплачуються один раз на рік за підсумками календарного року згідно з рішенням загальних зборів акціонерів. Виплата дивідендів здійснюється протягом трьох місяців після прийняття такого рішення.
( Пункт 45 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 2347 від 22.12.99 )
46. Порядок створення, розмір і формування інших фондів визначається правлінням Компанії.
IX. Органи управління Компанією
47. Управління Компанією здійснюють:
вищий орган Компанії;
спостережна рада Компанії;
правління Компанії;
ревізійна комісія.
48. Вищим органом Компанії є загальні збори акціонерів.
49. Правомочність загальних зборів акціонерів, прийнятих ними рішень, порядок та строки їх скликання визначаються відповідно до законодавства та цього Статуту.
50. До компетенції вищого органу Компанії відносяться:
а) визначення основних напрямів діяльності Компанії;
б) внесення змін та доповнень до Статуту Компанії;
в) обрання та відкликання членів спостережної ради Компанії;
г) обрання та відкликання голови правління Компанії та членів ревізійної комісії;
д) затвердження результатів річної діяльності Компанії, звітів і висновків ревізійної комісії, порядку розподілу прибутків;
е) визначення порядку покриття збитків;
є) створення, реорганізація та ліквідація дочірніх підприємств, філіалів та представництв, затвердження їх статутів і положень;
ж) винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності членів правління Компанії;
з) затвердження внутрішніх документів та визначення організаційної структури Компанії;
и) прийняття рішення про придбання Компанією власних акцій;
і) затвердження угод, укладених на суму, що перевищує 50 відсотків статутного фонду Компанії;
ї) визначення умов оплати праці членів правління Компанії, керівників її дочірніх підприємств, філіалів та представництв;
й) прийняття рішення про припинення діяльності Компанії, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;
к) розгляд інших питань діяльності Компанії.
До проведення перших загальних зборів акціонерів функції вищого органу Компанії щодо повноважень, передбачених пунктами "б", "в", "д", "є", "й", належать виключно засновнику, повноваження, зазначені в пунктах "ж", "з", "і", "ї", належать до компетенції спостережної ради.
51. Рішення загальних зборів акціонерів приймаються більшістю у три чверті голосів акціонерів, які беруть участь у зборах, з таких питань:
зміна Статуту Компанії;

................
Перейти до повного тексту