1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 18 грудня 1998 р. N 1997
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1059 від 23.11.2016 ) ( Дію Постанови призупинено на підставі Постанови КМ N 937 від 01.06.99 )
Про затвердження Порядку застосування непрямих методів визначення обсягу операцій, що обкладаються податком на додану вартість
Відповідно до частини другої статті 18 Указу Президента України від 7 серпня 1998 р. N 857 "Про деякі зміни в оподаткуванні" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок застосування непрямих методів визначення обсягу операцій, що обкладаються податком на додану вартість.
2. Державній податковій адміністрації забезпечити контроль за виконанням цієї постанови.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 грудня 1998 р. N 1997
Порядок застосування непрямих методів визначення обсягу операцій, що обкладаються податком на додану вартість
1. Цей Порядок встановлює процедуру і форми застосування органами державної податкової служби непрямих методів визначення обсягу операцій, що обкладаються податком на додану вартість (далі - оподатковувані операції).
2. Під непрямим методом визначення обсягу оподатковуваних операцій розуміється метод відстеження операцій, пов'язаних з господарською діяльністю платника податку на додану вартість (далі - платник податку), за допомогою інформації, отриманої з джерел інших, ніж звіти, декларації та записи і регістри бухгалтерського обліку, а також ретельний аналіз отриманої інформації з метою визначення доходу і відповідно розміру податкових зобов'язань такого платника податку. При встановленні бази оподаткування та визначенні суми податку на додану вартість непрямими методами використовуються також факти і докази, зазначені в матеріалах бухгалтерського та податкового обліку платника податку, дані бухгалтерського та податкового обліку, подані іншими особами, які вступали у відносини з платником податку, обсяг оподатковуваних операцій якого визначається непрямими методами.
3. Непрямі методи для встановлення бази оподаткування застосовуються у разі:
1) виявлення порушень вимог до ведення бухгалтерського та податкового обліку, фактів знищення, втрати чи неподання бухгалтерських документів;
2) неведення обліку фактичних витрат виробництва;
3) виявлення фактів приховування доходу (прибутку), а саме:
постійного звітування платника податку про збитковість або про неведення господарської діяльності;
невідповідності рівня життя керівників, засновників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та членів їхніх сімей задекларованим доходам;
наявності відносин з фіктивними структурами;
надання, отримання, погашення кредитів (позик);
безпідставного збільшення обсягу здійснення операцій за готівкові кошти тощо.
4. Джерелом інформації для визначення бази оподаткування непрямими методами можуть бути дані, отримані в установленому законодавством порядку від органів державної влади, в тому числі митних органів, органів внутрішніх справ, банківських установ; звітні документи платника податку; результати попередніх перевірок, перевірок - обстежень виробничих, складських, торгівельних та інших приміщень; відомості, затребувані в осіб, які вступали у відносини з таким платником податку, або інформація, отримана від третіх осіб.
5. У разі встановлення розбіжності між задекларованим доходом та доходом, визначеним із застосуванням непрямих методів, орган державної податкової служби у письмовій формі пропонує платнику податку документально обгрунтувати виявлену розбіжність. Якщо платник не в змозі виконати цю вимогу шляхом використання легалізованих джерел, орган державної податкової служби має право самостійно кваліфікувати її як дохід та обчислити у зв'язку з цим суму податку на додану вартість.
6. Основними формами застосування непрямих методів визначення обсягу оподатковуваних операцій платника податку є:
1) обчислення податку на додану вартість шляхом визначення обсягів виробництва та реалізації продукції.

................
Перейти до повного тексту