1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 11 грудня 1998 р. N 1958
Київ
Про Комплексну програму збереження історичної забудови м. Глухова
Враховуючи історичне значення м. Глухова Сумської області та з метою забезпечення збереження і регенерації унікального історико-архітектурного середовища міста Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Комплексну програму збереження історичної забудови м. Глухова (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству фінансів разом з Міністерством економіки, Державним комітетом будівництва, архітектури та житлової політики під час розгляду у Верховній Раді України проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" внести пропозиції щодо виділення коштів для реалізації Програми, а при формуванні проектів державних бюджетів, програм економічного і соціального розвитку на 2000 - 2005 роки передбачати за поданням Сумської обласної державної адміністрації відповідні кошти для реалізації заходів Програми згідно з додатком.
3. Сумській обласній державній адміністрації передбачати для реалізації заходів Програми починаючи з 1999 року видатки з обласного бюджету, а також залучати кошти з інших джерел фінансування відповідно до законодавства.
4. Сумській обласній державній адміністрації разом з виконавчим комітетом Глухівської міської ради створити координаційно-наглядову раду з питань реалізації заходів Програми.
5. Визначити замовниками Програми Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики і Глухівську міську раду.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 грудня 1998 р. N 1958
КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
збереження історичної забудови м. Глухова
ВСТУП
Місто Глухів Сумської області, що в 1992 році відзначило своє 1000-річчя, належить до провідних історичних центрів України. Протягом майже всього XVIII століття Глухів був Гетьманською столицею. Від тих часів у місті збереглися унікальні пам'ятки містобудування та архітектури, які за визначенням вітчизняних і зарубіжних експертів мають не лише загальнонаціональне, а й міжнародне значення.
У м. Глухові налічується 50 пам'яток містобудування і архітектури, історії та монументального мистецтва, що перебувають на державному обліку. З метою збереження і використання історико-культурної спадщини в межах історичної частини міста постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1994 р. N 80 створено Державний історико-культурний заповідник.
Водночас збільшення транспортного навантаження на історичну частину міста, зростання обсягу шкідливих викидів в атмосферу та підвищення рівня вібрації, природне старіння значної частини історичних будівель створюють небезпеку для їх експлуатації та проживання людей. У вкрай незадовільному технічному стані перебувають інженерні споруди та мережі, дорожнє господарство.
Запобігти подальшому погіршенню стану забудови в історичній частині м. Глухова, зберегти унікальне історико-архітектурне середовище, створити сучасну міську інфраструктуру можливо лише шляхом вжиття невідкладних ефективних заходів.
Основою для цього повинна стати Комплексна програма збереження історичної забудови м. Глухова (далі - Програма), розроблена на період з 1999 по 2001 роки і на перспективу до 2005 року.
МЕТА ПРОГРАМИ
Метою Програми є збереження унікального історико-архітектурного міського середовища, його регенерація, відновлення історичної забудови та використання її в сучасних умовах шляхом:
запобігання негативним екологічним процесам, їх впливу на технічний стан забудови центру міста;
ефективного захисту та реставрації об'єктів історико-культурної спадщини:
раціонального використання об'єктів історико-культурної спадщини;
створення сучасної соціальної, інженерної та транспортної інфраструктури.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
Основними завданнями Програми є:
1) проведення наукових досліджень з виявлення причин руйнування пам'яток архітектури та історичної забудови;
2) забезпечення безперервного проектування, спрямованого на збереження і регенерацію історичного середовища міста;
3) ліквідація аварійного стану історичної забудови, інженерних мереж, окремих конструктивних та архітектурно-художніх елементів будівель і споруд, забезпечення комплексного виконання реставраційних робіт;
4) поліпшення екологічних і санітарних умов історичної частини міста;
5) створення умов для стабільного і ритмічного фінансування робіт, передбачених Програмою, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, інших джерел фінансування, не заборонених законодавством;
6) організаційно-правове забезпечення та здійснення контролю за реалізацією Програми.
ОСНОВНІ НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
1. Проведення з метою отримання інформації, необхідної для реалізації Програми, археологічних, історико-архітектурних, екологічних, інженерно-геологічних досліджень, вивчення технічного стану будинків і споруд, об'єктів благоустрою та озеленення, обстеження інженерної і транспортної інфраструктури, інвентаризація нерухомості та створення відповідного банку даних, а також забезпечення постійного спостереження за деформацією конструктивних систем будинків і споруд.
2. Коригування генерального плану міста, розроблення генерального плану розвитку заповідника та іншої необхідної містобудівної і проектно-кошторисної документації для виведення будинків і споруд з аварійного стану, а також проведення ремонтно-реставраційних робіт, удосконалення інженерної інфраструктури та організації руху транспорту, поліпшення екологічного стану.
3. Здійснення ремонтно-будівельних робіт для виведення будинків і споруд, їх окремих конструкцій з аварійного стану, реставраційних робіт, а також робіт із збереження окремих художніх та архітектурних елементів на об'єктах, де виникла загроза їх втрати.
4. Організація транспортного руху з метою доведення негативних впливів транспортних засобів на об'єкти історичної забудови до нормативних показників, здійснення інших природоохоронних заходів.
5. Створення фонду збереження історичної забудови міста з метою забезпечення умов для стабільного і ритмічного фінансування заходів Програми. Розроблення механізму залучення до цього фонду коштів шляхом реалізації спеціальних інвестиційних програм, організації місцевих позик, відрахувань від коштів, одержаних внаслідок провадження екскурсійно-туристичної діяльності, а також залучення доброчинних внесків фізичних та юридичних осіб.
Для організаційно-правового забезпечення реалізації Програми і контролю за її виконанням необхідно:
утворити координаційно-наглядову раду;
утворити дирекцію Державного історико-культурного заповідника у м. Глухові;
розробити відповідно до законодавства пакет нормативних актів (місцеві правила) з питань забудови і використання історичних територій та утримання розташованих на них об'єктів, зокрема умови стимулювання власників (користувачів) об'єктів культурної спадщини до їх збереження, порядок відселення мешканців та установ з аварійних будинків тощо.
ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ ТА ЇЇ ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Реалізацію Програми передбачено здійснювати у два етапи.
На першому етапі з 1999 до 2001 року передбачається здійснення таких першочергових заходів і відповідний розмір їх фінансування:
проведення науково-дослідних та вишукувальних робіт - 327 тис. гривень та виготовлення необхідної містобудівної і проектно-кошторисної документації - 2 282 тис. гривень;

................
Перейти до повного тексту