- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 27 листопада 1998 р. N 1879 Київ |
Про заходи щодо додаткового забезпечення гарантійних або інших зобов'язань Кабінету Міністрів України, які надаються в забезпечення зобов'язань юридичних осіб-резидентів, та вдосконалення системи відшкодування ними витрат державного бюджету
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 787 від 11.07.2001 )
З метою додаткового забезпечення гарантійних або інших зобов'язань Кабінету Міністрів України, наданих в забезпечення зобов'язань юридичних осіб-резидентів за іноземними кредитами (позиками) та зовнішньоекономічними договорами, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Установити, що у разі надання комерційним банком зустрічних гарантій на користь Кабінету Міністрів України за іноземними кредитами (позиками) та зовнішньоекономічними договорами (далі - іноземні кредити), за якими надаються гарантійні або інші зобов'язання Кабінету Міністрів України, визначення прийнятності і достатності майнового та іншого забезпечення зобов'язань юридичних осіб-резидентів (далі - позичальники) є виключною компетенцією такого комерційного банку з урахуванням реальної ліквідності і вартості предметів застави.
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 787 від 11.07.2001 )
Міністерству фінансів забезпечити внесення в установленому порядку до агентських угод з комерційними банками, визначеними банками-агентами Кабінету Міністрів України з обслуговування іноземних кредитів, що надаються під гарантійні або інші зобов'язання Кабінету Міністрів України, змін, які випливають з цього пункту.
2. Установити, що у разі надання комерційним банком на користь Кабінету Міністрів України гарантій, які покривають усі фінансові зобов'язання позичальника іноземного кредиту, залученого під гарантійні або інші зобов'язання Кабінету Міністрів України (враховуючи суму основного боргу, сплату відсотків, відшкодування витрат з обслуговування боргу та страхування тощо), а також за наявності позитивного висновку Міністерства фінансів щодо фінансового стану цього банку, договори застави, майнової поруки або страхування від імені Кабінету Міністрів України з позичальником не укладаються.
3. Установити, що у разі невиконання позичальниками своїх зобов'язань щодо погашення та обслуговування іноземних кредитів, залучених під гарантійні або інші зобов'язання Кабінету Міністрів України, здійснення цих виплат на виконання зазначених зобов'язань за рахунок коштів Державного бюджету України та невідшкодування їх у порядку і у терміни, визначені відповідно до законодавства, органи державної податкової служби за поданням Міністерства фінансів, банку-агента здійснюють порушення справ про банкрутство та/чи звернення стягнення на заставлене майно або інші активи позичальників чи гарантів. При цьому реалізація предметів застави здійснюється через аукціони (публічні торги) відповідно до Закону України
"Про заставу" та у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 1997 р.
N 1448 (Офіційний вісник України, 1998 р., N 2, ст. 50).
У разі реалізації гарантій, наданих банками відповідно до пунктів 1 і 2 цієї постанови, взаємовідносини між цими банками-гарантами та позичальниками, зокрема щодо повернення боргу, регулюються законодавством України та укладеними між ними відповідними угодами.
4. Надати Міністерству фінансів право здійснювати продаж права вимоги за борговими зобов'язаннями юридичних осіб-резидентів щодо погашення та обслуговування іноземних кредитів, які на виконання гарантійних або інших зобов'язань Кабінету Міністрів України погашаються та обслуговуються за рахунок коштів Державного бюджету України (із встановленням граничного розміру знижки від суми основного боргу і суми відсотків за іноземними кредитами у межах, передбачених Законом України про Державний бюджет України), а також разом з банками-агентами Кабінету Міністрів України проводити тендери з визначення покупців права вимоги виконання позичальниками зобов'язань щодо погашення та обслуговування цих кредитів.
5. Дозволити Головному управлінню Державного казначейства відкривати в уповноважених Кабінетом Міністрів України банках-агентах рахунки для резервування валютних коштів для здійснення планових платежів за кредитами, залученими під гарантійні або інші зобов'язання Кабінету Міністрів України.
................Перейти до повного тексту